HCL.HR

problem sa cijelim kompjuterom zapravo....

  • 6 Odgovora
  • 2184 Hitova
problem sa cijelim kompjuterom zapravo....
« : 16. Veljača, 2015., 14:09 »
Pozdrav!
Trebao mi pomoć oko kompjutera koji jako zivcira zadnjih godinu dana. Za početak nisam ga cijelo ljeto upalio kad sam se vratio sa praznika ponovno sam ga upalio i tu je počeo problem za problemom. Zapravo kad sam ga prvi put upalio radio je perfektno al sljedeći dan više ne. Naime Hdd je počeo jako loše zvucat i nije mi a htjelo ucitat a time i windowse pokrenut. Al o tom poslije jer mi je trenutno veći problem grafička koja se nakon tjedan dana nakon toga počela kvarit ili Šta ja znam. Uglavnom kompjuter se pali normalno, čita windowse al je slika katastrofalna, usred ekrana ili budu tri crte ili je slika izgubljena(jako loše kvalitete) Ovisno o rezuluciji koju stavim. Rezolucija je također ograničena 1600*900 a udevice manageru mi zapravo prepoznaje grafičku ali javlja problem (Windows cannot run this device normaly error 40i neki nisam siguran). U pitanju je grafička 8800gt. Čitao sam dosta po netu zapravo al nigdje konkretnog rijesenja. Jednom sam čak promjenio ram (izvadio pa stavio natrag) i proradilo je čak al drugi put kad sam upalio opet se sve vratilo na pocetak. To preporuku sam naso na netu. Eto volio bi pomoć oko ovoga. Trenutno mi treba comp zbog faksa a mucit sa sa mobitelom mi se vise neda... Matična je Asus p5k tako nešto.
Eto zahvaljujem unaprijed i nadam se da će te mi pomoć...

*

andrash

  • ******
  • 5939
Odg: problem sa cijelim kompjuterom zapravo....
« Odgovori #1 : 16. Veljača, 2015., 14:49 »
Što se tiče HDD-a ako ti je sumnjiv testiraj ga sa npr. hd tune - error scan i health (ima i drugih sličnih programa)
RAM-e testiraj sa memtestom (barem 4-5 krugova)

Ako imaš artefakte po ekranu - vjerojatno je ošla grafička. Za svaki slučaj probaj na nečiji tuđi monitor spojit, ili posudi od nekoga grafičku pa vidi. Inače 8xxx serija je već jako stara i nije ni najmanje čudno. Ako ti artefakte baca samo povremeno onda ju stavi na neki stress test, tipa msi kombustor, furmark i sl. pa vidi.

Ako ti treba samo za sliku nije problem naći neku polovnu grafičku od 100-150kn, ili (ako si utvrdio da je sigurno do nje) možeš probati ovu metodu Link - jer jednostavno nemaš što izgubiti, te u većini slučajeva djeluje.

Odg: problem sa cijelim kompjuterom zapravo....
« Odgovori #2 : 16. Veljača, 2015., 17:09 »
Za Hdd mi se čini da je krepao, jer je zvučao jako loše kad sam palio komp a uostalom nije ni pokreto windowse, u biosu ga nije prepozno a javljo bi primary disk error. Zapravo svaki put kad mi je bio spojen nisam mogao uc u bios. U međuvremenu sam iz jos starijeg compa (2000g) izvadio Hdd 80gb i spojio i trenutno sam na njemu.Sad ako je zbilja taj Hard krepao zanima me dal se mogu izvuc podaci sa njega pa da prebacim na novi kojeg ću kupit.Još ti pošaljem slike kako mi izgleda slika na monitoru...

EDIT Funmark- could not initialze zoom gpu
Msi - graphic drivers detection failed
U međuvremenu mi je slika malo bolja iz neznan kojeg razloga al i dalje nije kakva bi trebala bit
« Zadnja izmjena: 16. Veljača, 2015., 17:36 ferrari1345 »

Odg: problem sa cijelim kompjuterom zapravo....
« Odgovori #3 : 16. Veljača, 2015., 17:50 »
ha u meduvremenu sam restarto i slika je sad sasvim normalna, windowsi citaju graficku ( device manager) sasvim normalno, lol
Uglavnom evo kako je to sve izgledalo, u slucaju da sam krivo reko ili si krivo skuzio



*

andrash

  • ******
  • 5939
Odg: problem sa cijelim kompjuterom zapravo....
« Odgovori #4 : 16. Veljača, 2015., 20:30 »
http://kako-napraviti.geek.hr/kako-napraviti-hirens-boot-cd-i-popraviti-racunalo/

Što se tiče grafičke izgleda da je prdekana. Kao što reče - ako želiš biti 100% siguran probaj na drugom monitoru ili posudi nečiju grafičku. Eventualno možeš probati sa driver sweeperom ili Display Driver Uninstallerom u potpunosti maknuti drivere grafičke s pc-a i nanovo instalirati.


Odg: problem sa cijelim kompjuterom zapravo....
« Odgovori #5 : 16. Veljača, 2015., 22:31 »
Nisi procitao gornji post, odjedanput proradilo nakon dobrih 4 mjeseca, napokon malo gaminga na starom pcu :clap:
Nego jel znas sta o HDD-u,

 stvarno neman pojma sta da napravim, slusao svacije savjete pa da cujem i tebe...
Hvala na ovim savjetima u vezi graficke :thumbs:


*

andrash

  • ******
  • 5939
Odg: problem sa cijelim kompjuterom zapravo....
« Odgovori #6 : 16. Veljača, 2015., 22:38 »
Probaj izvući podatke sa HDD-a sa hirens boot (link gore)

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9