HCL.HR

Problem sa grafickom ili maticnom? Pomoc! :(

  • 7 Odgovora
  • 3119 Hitova
*

Shazaam

  • *****
  • 2278
  • But it was so artistically done...
Problem sa grafickom ili maticnom? Pomoc! :(
« : 03. Travanj, 2012., 11:54 »
konfa je sljedeca:

Intel DC 2,6 ghz
6 gb ddr2
Gigabyte P35-DS4
GTS 450 1 GB ddr5

Problem:

I. DIO:

Prije godinu dana krepala mi je grafulja gigabyte 8800GT nakon 4 godine, odlicna graficka ali doslo joj vrijeme.
Dogodila se normalna stvar pri odumiranju, dok sam igrao LoL iskocila hrpetina mrtvih pixela , kocki, fragmenata u kricavim duginim bojama.
Resetiram komp, joinam se opet u game napravim 3 koraka sa herojem dogodi se ista stvar i onda je bilo gotovo, ostalo je tako kako je pri reebotu slika je izgledala gore nego u safe modu i to je bio znak da je grafa crkla  :wildboy:

II. DIO:

Za zamjenu kupio sam Gigabyte 450 GTS u linksu, najjeftinija DX11 u seriji maleni upgrade sa 8800gt iz razloga zato sto nisam vidio smisao kupovait ista jace za vec staru konfu 4 godine koju ionako trebam zamjeniti kostala je u to vrijeme 1200 kn, garancija je naravno 24 mjeseca. Sve je bilo ok do prije par dana.

III. DIO:

Prije par dana upalim dragon age origins i desi se ovo:
- nacrtao u gimpu ali jasno vam je na sta mislim.
komp se lock up-a, resetiram ga,normalno ig ram DAO 2-3 dana nista se cudno ne događa.


Recimo otprilike 4. dan pustim film na VLC-u komp uspori 200000% sa slikom je sve ok, kada sam pritisnio C+A+D trebalo mu je jedno 3 min da se TM pojavi i bio je totalno usless nisam mogao ni end pritisnit koliko je sve stekalo. Resetiram komp, pustim film opet sve ok.

Danas igram partiju LoL-a sa prijateljima, suddenly Le Wild Ručak appearz i ja reko decki samo da jedem, pritisnem alt+f4 da znaju kad se budem vratio, nakon 10 min pritisnem reconnect i dok se connecta, pritisnem alt+tab da vidim poruku na skypu sto sam dobio i kada sam opet alt tabo u LoL desi se opet slika gore, slika na displayu pocrni i pojave se natpisi na monitoru kao da sam istekao kabl ili da graficke nema.

Napomenio bih jos da mi audio portovi svi na maticnoj odumiru i da mi cesto pop up-a realtekov kontroler (ustekaj istekaj) pa moram utisnuti kablove od sluski i zvucnika da bi ih on opet prepoznao.

IV. DIO:

Uzasno me to nervira, nemam ni prebijene pare a komp mi prvenstveno treba za faks i komunikaciju, normalno da je garancija taman istekla na grafickoj prije tjedan dana (klasika), a cuo sam od prijatelja svakojakih prica da u Linksu prodaju vec rabljenu robu koja je prakticki namjestena da odumire sa garancijom.
Ako imate neke savjete, molio bih.

Driveri su svi up to date, radio sam benchmark u arkham city sa svime na high pa cak i physX cisto opterecenja radi i graficka je radila  na 51 °C, pri normalnom radu stalno je na 26 °C, ima dva coolera na sebi koji rade na 50%.

*

noda

  • *****
  • 3184
Odg: Problem sa grafickom ili maticnom? Pomoc! :(
« Odgovori #1 : 03. Travanj, 2012., 13:10 »
Temp grafičke je dobra. Provrti malo stress testove za gpu i napajanje (skini occt).
Nezz, može bit i da matična rikava, teško mi je ovak reć bez neke detaljne analize.

*

Shazaam

  • *****
  • 2278
  • But it was so artistically done...
Odg: Problem sa grafickom ili maticnom? Pomoc! :(
« Odgovori #2 : 03. Travanj, 2012., 13:28 »
ok, probam pa javim.

*

Shazaam

  • *****
  • 2278
  • But it was so artistically done...
Odg: Problem sa grafickom ili maticnom? Pomoc! :(
« Odgovori #3 : 05. Travanj, 2012., 21:45 »
Temp grafičke je dobra. Provrti malo stress testove za gpu i napajanje (skini occt).
Nezz, može bit i da matična rikava, teško mi je ovak reć bez neke detaljne analize.


Istestirao, cini se sve ok.
Mislim da je problem u novim Nvidinim driverima... proizvode probleme kada alt tabam iz programa, Driver Controler prestane raditi....

*

vilim

  • ****
  • 1389
Odg: Problem sa grafickom ili maticnom? Pomoc! :(
« Odgovori #4 : 06. Travanj, 2012., 00:09 »
Nadam se da je samo u driverima problem, a najlakše ti je saznat da ih makneš i staviš neke starije ako novi nisu došli u međuvremenu.

Uglavnom, ovo da se u Linksu prodaje rabljena oprema koja crkne po isteku garancije, zvuči mi jako na teoriju zavjere. No međutim, ako to i jesu istine onda je to do proizvođača. Tako ti je isto i sa autima, nakon 200 000 znaš da ćeš morat uložit nekol'ko tisuća kuna u neredovni servis. Rade se svakakve muljaže da se zaradi, sve je to normalno u današnjem kapitalizmu.
"Women don't respect salad eaters."

Odg: Problem sa grafickom ili maticnom? Pomoc! :(
« Odgovori #5 : 10. Svibanj, 2012., 17:22 »
Nadam se da je samo u driverima problem, a najlakše ti je saznat da ih makneš i staviš neke starije ako novi nisu došli u međuvremenu.

Uglavnom, ovo da se u Linksu prodaje rabljena oprema koja crkne po isteku garancije, zvuči mi jako na teoriju zavjere. No međutim, ako to i jesu istine onda je to do proizvođača. Tako ti je isto i sa autima, nakon 200 000 znaš da ćeš morat uložit nekol'ko tisuća kuna u neredovni servis. Rade se svakakve muljaže da se zaradi, sve je to normalno u današnjem kapitalizmu.

Radio sam u većini dućana i ovakve priče kruže već deset godina i više. Iz osobnog iskustva Vam govorim da ovo nema veze sa istinom. Ako se nešto i vraća u prodaju mora nositi onanku reparacije i biti po pristupačnijim cijenama... Problem nastaje u nekim firmama kod "nefunkcioniranja" servisa te se možda i može desiti da se koji komad hardwarea vrati nazad u prodaju no to možete jako jednostavno primjetiti. osobno kod kupnji kartica uvijek gledam pinove dal su zgrebani jer to je jedini pokazatelj koji može pokazati stanje uređaja...


*

Shazaam

  • *****
  • 2278
  • But it was so artistically done...
Odg: Problem sa grafickom ili maticnom? Pomoc! :(
« Odgovori #6 : 11. Svibanj, 2012., 19:42 »
ma ispostavilo se da zadnji Nvidia driveri prave probleme kada je youtube upaljen ili na full screenu, dobijes pink screen of death. Jos uvjek cekam da stave nove drivere... nije mi jasno sta cekaju.

*

Shazaam

  • *****
  • 2278
  • But it was so artistically done...
Odg: Problem sa grafickom ili maticnom? Pomoc! :(
« Odgovori #7 : 11. Svibanj, 2012., 19:44 »
Beta driveri su isto ne funkcionalni :( Prestanu raditi pod opterecenjem, barem ovi zadnji za GTX680.

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9