HCL.HR

Problem sa GTX 950

  • 4 Odgovora
  • 2263 Hitova
*

Armox

  • *
  • 77
  • "I need scissors 61!!"
Problem sa GTX 950
« : 21. Studeni, 2015., 19:12 »
Pozdrav,

Imam ovako dosta specifičan problem.

Naime, kupio sam Gainwardovu GTX 950 i odmah je počela stvarati probleme. Znači, prilikom pokretanja bilo koje aplikacije koja koristi DirectX, PC freeza (ostane bijela slika,zvuk loopa) ili se driveri sruše pa ponovno pokrenu ILI proces koji je bio pokrenut se pogasi.
Sad dolazi najluđi dio : prilikom testiranja sa FurMarkom , temperature su normalne,memory usage je normalan (nema leakova), te nema niti crashanja niti freezanja kompa ili drivera.

Kad bi recimo pokrenuo Heaven benchmark, sve ide fičuć i počnu se događati gore navedene stvari. Testirao sam i sa Fallout 4, ali ista stvar (bijeli ekran na početku scene u kupatilu i zvuk loopa).

Isprobao sam na tri različita OSa i nekoliko starijih drivera, ali problem ostaje isti. Jedna važna stvar za napomenut tho, ekran se ponaša kao da mijenja ili rezu ili refresh rate svaki put kad se pokrene neka directx aplikacija.
Znači recimo za Fallout 4 , početni splash screen je uredu, menu je uredu, a nakon uvodne cutscene kada prebacuje u igru, ekran na sekundu se zacrni kao da ce mijenjat rezu, te vrati sliku koja se nakon par milisekundi zamrzne zajedno sa kompom.

Ako zatreba, dodat ću dxdiag. Svejedno thank you :piva:

*

doktor1

  • ****
  • 1407
Odg: Problem sa GTX 950
« Odgovori #1 : 21. Studeni, 2015., 20:13 »
Dali si to foramtiro Widnowse kada si testiro na 3 različita OSa ili je grafička kartica stavljena na OS koji je već prije imo neku drugu AMD/nvidia karticu?

*

Armox

  • *
  • 77
  • "I need scissors 61!!"
Odg: Problem sa GTX 950
« Odgovori #2 : 21. Studeni, 2015., 20:15 »
Sva tri OSa su bila clean install i nema niti jednog traga starijih drivera. Neznam, na prvi pogled mi ne baca na hardwerski problem, ali opet..:fpalm:

*

andrash

  • ******
  • 5939
Odg: Problem sa GTX 950
« Odgovori #3 : 21. Studeni, 2015., 20:58 »
Sva tri OSa su bila clean install i nema niti jednog traga starijih drivera.

Nakon ovoga, a i više isprobanih drivera ostaje ti samo reklamirati

Odg: Problem sa GTX 950
« Odgovori #4 : 23. Studeni, 2015., 07:48 »
ili u najgoru ruku probat u neki drugi komp, premda isto mi se cini da je u banani grafa...
in principio erat Verbum et Verbum erat apud Deum et Deus erat Verbum

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9