HCL.HR

Problem sa hardverom

  • 23 Odgovora
  • 16054 Hitova
Problem sa hardverom
« : 05. Srpanj, 2016., 00:38 »
Kompjuter je poceo bas da mi koci, fps na igricama mi pada nenormalno mnogo. Pre par dana sam reinstalirao windows i nemam nista na kompu, ali opet ista prica. Primer na LoL-u mi se fps kretao od 80-120, a sada je ispod 30 konstantno. Da li mozda znate u cemu je problem? Procesor je intel dual core 3.0 ghz, 4gb rama, 1gb nvidia gt 430, takodje ocena na procesoru je pala sa 6.4 na 3.9, a na ramu od 6.5 na 4.8.

*

hrv4tin4

  • Gost
Odg: Problem sa hardverom
« Odgovori #1 : 05. Srpanj, 2016., 06:21 »
U većini slučajeva problem je ljudski faktor...


1) Iskeniraj računalo s HitmanPRO (izaberi besplatnu licencu na 30 dana i unesi bilo koji mail).
Moguće da ti je upalo neko smeće koji ti troši resurse.


2) Koje su ti temperature računala kada miruje, a kolike kada kreneš igrati?
Stiglo je ljeto i toplije je po sobama i ako nemaš dovoljno dobro kućište i posložen protok zraka - sve može poradi temperatura throtlati.

Odg: Problem sa hardverom
« Odgovori #2 : 05. Srpanj, 2016., 17:30 »
Skenirao sam i izbrisalo je fajlove, opet sve isto. Temperatura kompa kad ne radim nista 39/40 stepeni, a procesora 49/51, oba jezgra. Kad krenem game temperatura ostaje iste. I proslog leta je su bile vrucine i nije ovoliko kocio, cak mi je sada jedan deo otvoren zbog vrucine

*

hrv4tin4

  • Gost
Odg: Problem sa hardverom
« Odgovori #3 : 05. Srpanj, 2016., 17:55 »
Nemoguće je da su iste temperature dok igraš i dok računalo miruje! Nešto tu ne štima. S kojim programom mjeriš temperature? Kolika je temperatura grafičke?


Isto tako nisi napisao što je HitmanPRO našao i izbrisao? Neke se teže stvari znaju upisati u sam registry i tada niti jedan program sam za sebe nije dovoljan jer se sve konstantno vraća na početno stanje.

Odg: Problem sa hardverom
« Odgovori #4 : 06. Srpanj, 2016., 01:45 »
Temperatura graficke 38 stepeni. HWmonitor koristim. E sada ne znam za hitman, izbrisao je 204 fajlova, mislim da su bili sitniji fajlovi

*

hrv4tin4

  • Gost
Odg: Problem sa hardverom
« Odgovori #5 : 06. Srpanj, 2016., 06:23 »
Opet nije moguće da ti je pod loadom tako mala temperatura grafičke. Meni je sad po ljeti u idleu 38 stupnjeva. Nas ne zanima taj idle toliko koliko nas zanima temperatura pod loadom.
Skini MSI Afterburner, u postavkama stavi da ti prikazuje CPU i GPU temperaturu. Igraj neku igru 20 minuta i nakon toga izađi i vidi kakve su bile temperature.

Odg: Problem sa hardverom
« Odgovori #6 : 07. Srpanj, 2016., 19:38 »
Kada ne radim nista ista je 39/40 stepeni, posle 20 minuta igranja skoci za 15,20 stepeni

*

andrash

  • ******
  • 5939
Odg: Problem sa hardverom
« Odgovori #7 : 07. Srpanj, 2016., 22:07 »
To je OK ako je tako.

Jesi onda disk provjerio? Nešto tipa hd tune i health i error scan tabovi

Odg: Problem sa hardverom
« Odgovori #8 : 08. Srpanj, 2016., 20:05 »
Sve Ok u hd tune

*

andrash

  • ******
  • 5939
Odg: Problem sa hardverom
« Odgovori #9 : 08. Srpanj, 2016., 20:08 »
Jbga nemam ideja. Znači po ovome tvome ništa ti ne throttla, nemaš virusa/malwarea i disk je OK.

Ja bi onda skršio win za svaki slučaj, te promjenio paste na cpu i gpu, makar radi održavanja
« Zadnja izmjena: 08. Srpanj, 2016., 20:11 andrash »

Odg: Problem sa hardverom
« Odgovori #10 : 09. Srpanj, 2016., 10:28 »
I pastu sam novu stavio pre 7 dana. Cudno mi je to sto je ocena na procesoru bila 6.5 a sada je pala na 3.9 i na ramu je bila 6.4 i pala  a 4.8???

Odg: Problem sa hardverom
« Odgovori #11 : 18. Kolovoz, 2016., 23:03 »
Da ne otvaram novu temu. Znaci danas mi je dosla maticna i i kad sam je izvadio iz kutije pogledo sve sta sam dobio, skinuo sam onaj zastitni pokopac od cpu-u i skuzio sam da jedan pin malo kriv. Ak se gleda od gore   niti se ne skuzi al ako je gledam pod odredenim kutom se  malo vidi. Sad zanima me dali  da dam na garanciju(ako mi je priznaju) ili da odnesem tu u lokalni shop pa dam liku da mi montira procesor?

*

10RV

  • *
  • 110
Odg: Problem sa hardverom
« Odgovori #12 : 19. Kolovoz, 2016., 16:25 »
Pin na maticnoj? Zar nemaju maticne samo soket, tj cak ni to ako je rijec o intelu?

Koja je to maticna?

Odg: Problem sa hardverom
« Odgovori #13 : 19. Kolovoz, 2016., 18:17 »
@10RV
Intel koristi sustav pinova na socketu (LGA), dok AMD koristi sustav pinova na procesoru (PGA)

@tito_4323
 Ako se radi o relativno neprimjetno zakrivljenom pinu, probaj ga nježno i pažljivo izravnati da ne dođe do puknuća, svi ti pinovi imaju različite funkcije i ako se radi o jednom od krucijalnih, definitivno ćeš imati problema, druga opcija ako neželiš ništa prčkati ti je da reklamiraš matičnu s obzirom da je nova i nije tvojom krivnjom zakrivljen pin, moj izbor bi bio druga opcija ali ti procijeni sam..

*

andrash

  • ******
  • 5939
Odg: Problem sa hardverom
« Odgovori #14 : 19. Kolovoz, 2016., 20:43 »
Stvarno ne znam. Koliko sam čitao po netu sranje je reklamirati mbo sa savijenim pinom, jer servis uvijek misli da je do usera, iako se događa nekada takav problem out of the box

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9