HCL.HR

Problem sa hardverom

  • 4 Odgovora
  • 1733 Hitova
Problem sa hardverom
« : 06. Ožujak, 2015., 15:18 »
u posljjednje vrijeme mi je komp strasno spor dok igram igrice npr pes 13 sam mogao igrati na max i fifu 14 a sad jedva low
http://pokit.org/get/?c74d2973db6377676ea026ded0283bc7.jpg eto kakav je komp

Odg: Problem sa hardverom
« Odgovori #1 : 06. Ožujak, 2015., 15:52 »
Slabo si opisao svoje simptome. Kakve su promjene? Pregrijava li se? Prateći upaljeni taskovi? Vidi jel ti ostalo pogaseno dok igras da ti ne opterecuje CPU/GPU?
The blood of youth is bubbling back..

Odg: Problem sa hardverom
« Odgovori #2 : 06. Ožujak, 2015., 17:45 »
Pozdrav ljudi
Imam veliki problem sa hdd om od kompa(sata ) ,sada trenutno koristim ata disk ,jer na njemu sljaka super.Nego radi se o maticnoj ploci p5kc (jedna od najboljih za socket 775) ,medjutim ,dobijem probleme kada prikopcam sata disk,konkrento windows nece da se pokrene,eventualno kada reinstaliram radi,i cim ga ugasim i probam ponovo da upalim ,nece,i tako probao sam jedno 10 tak diskova na sve nacine ali nece.Medjutim citao sam po netu ,da na ovoj ploci kada udjes u sata configuration u biosu ,i da tacno je,kada udjem, samo u sata config ima ide ,nema achi opcija ili nesto slicno ,znaci samo ide,da li ubacio ata ili sata disk svejedno...
Pa bih zamolio nekoga da mi pomogne,ako je ko imao slican problem? hvala
I da li cu imati razlike u fps u igrama ,ako koristim ata disk ?:clap:

Odg: Problem sa hardverom
« Odgovori #3 : 06. Ožujak, 2015., 17:59 »
Ne pregrijava se a svve pogasim
http://pokit.org/get/?4c7929e57b224984432877f67cdc76d0.jpg eto i to , hoce li pomoci ako ocistim komp

Odg: Problem sa hardverom
« Odgovori #4 : 08. Ožujak, 2015., 11:18 »
@Ajdin111
Kao prvo ako sam dobro razumio, kada pogasiš sve i dalje ti je CPU usage na 90%. To ukazuje na neki virus ili nešto slično. Skeniraj PC s malwarebytesom pa vidi da li će nešto naći. Napravi test rama i HDD-a. Znači Memtest, HDD Tune i provjeri temperature komponenti (Hwmonitor). Također svježa instalacija Windowsa i drivera je uvijek dobrodošla.

@dejan_942
Jesi probao napravit update BIOS-a? Inače broj frameova u igrama nema veze s HDD-om, može samo brže učitavati.

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9