HCL.HR

Problemi sa racunarom

  • 6 Odgovora
  • 2373 Hitova
*

kEEp1337

  • *
  • 58
  • Hey, let's go bowling !
Problemi sa racunarom
« : 25. Studeni, 2014., 23:34 »
Kupio sam Assassins Creed Unity na steamu , i kada igram igru pojavljuju se "freeze" problemi , tj. kada gledam ispred sebe i ne micem kameru i ne krecem se , igrica se vrti na solidnih 40 frameova , ali cim krenem da se krecem ili da kada pokrecem kameru bilo to da pogledam prema podu ili gore , ispred sebe itd. ,  igrica mi stane na 10 sekundi i nakon toga krene sve normalno da radi(u toku freeze problema , zvuk igre se cuje normalno , sa zvukom nemam problema). Smanjivanjem na 640x480 , sve na low ne popravlja problem , i dalje idu ti freezovi. Mislim da nije u pitanju graficka memorija , jer samo gledao razne gameplayeve na mojoj grafickoj , ista im je graficka memorija kao i meni ,  i ne pojavljuju im se probemi kao kod mene.
Da li je problem sa ramom , da li bi trebao ram povecati na 8gb , ili je problem u procesoru , da li da drugi procesor kupim ? Imam novca samo za jedno pa bih vas pitao sta da uzmem.
Procesor: Intel Celeron G1610 2.70
Graficka: R7 260x OC 1GB DDR5
Ram: 4GB DDR3 (2x2)
Win 7 64 Bit
Napajanje je 500W
Takodje bih htjeo da napomenem da sa ostalim igrama nemam problema , crysis 3 na ultra , kao i assassins creed 4 , rivals i ostale igre , samo imam problema sa unityem.
« Zadnja izmjena: 26. Studeni, 2014., 00:05 kEEp1337 »

*

Hrv4tin4

  • Gost
Odg: Problemi sa racunarom
« Odgovori #1 : 26. Studeni, 2014., 08:33 »
Procesor koji imaš uopće nije za igranje zahtjevnih igara.

Kada kupuješ igre bilo bi dobro prvo pogledati minimalne zahtjeve za igru koju kupuješ.

U ovom slučaju, za minimalne zahtjeve bi trebao imati 4-jezgreni procesor, dok tvoj ima 2 jezgre...

A minimum je i 6GB RAMa dok ih ti imaš 4GB...

Ponekada neke igre ćeš moći pokrenuti iako si ispod minimalne konfiguracije i raditi će normalno, no s Ubisoftovim igrama možeš zaboraviti na to...

Jednostavno ne optimiziraju dobro svoje igre i zahtjevaju (čak i na minimalnim zatjevima) jako dobar hardware kako bi igrao igru.

Odg: Problemi sa racunarom
« Odgovori #2 : 26. Studeni, 2014., 10:27 »
Koliki ti je buđet...koliko bi dao za komponente?
Amen

Odg: Problemi sa racunarom
« Odgovori #3 : 26. Studeni, 2014., 10:32 »
Unity sam po sebi ima problema jer je tek izasao i treba se strpiti dok se ne ispeglaju svi problemi s patchevima - to vrijedi posebice za vlasnike s Amd karticama.

Ono sto ti trebas napraviti je zamijeniti procesor s jacim pentiumom ili i3 jer je celeron usko grlo za r7 260.

*

kEEp1337

  • *
  • 58
  • Hey, let's go bowling !
Odg: Problemi sa racunarom
« Odgovori #4 : 26. Studeni, 2014., 10:35 »
Pa razmisljao sam o kupovini I3 2120 procesora sa 4 jezgra , koji kosta 95e , dok ram 8gb ddr3 oko 80-90 eura , pa sta da uzmem prvo ? Ne da mi se davat puno na komponente , 100e je maximum , pa recite , koje od ovoga dvoje sto sam naveo ima prednost pri kupovini ?

Odg: Problemi sa racunarom
« Odgovori #5 : 26. Studeni, 2014., 10:38 »
za sada uzmi i3 pa kad skupis novca kupis ram, nego koja ti je maticna
Amen

*

kEEp1337

  • *
  • 58
  • Hey, let's go bowling !
Odg: Problemi sa racunarom
« Odgovori #6 : 26. Studeni, 2014., 10:39 »

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9