HCL.HR

Problemi sa Sapphire R9 290 Tri-x

  • 11 Odgovora
  • 4812 Hitova
Problemi sa Sapphire R9 290 Tri-x
« : 22. Kolovoz, 2014., 22:05 »
Pozdrav ljudi.
Pocinjem lagano sa nadogradnjom kompa i jucer sam si uzeo graficku Sapphire R9 290 Tri-x, a danas novo napajanje XFX PRO 750W. Sve sam uredno spojio, upalio racunalo, instalirao drivere itd. i najednom mi se racunalo samo od sebe resetiralo, i tako se nastavilo resetirati svakih par minuta, neovisno o tome sto radim na racunalu.
Probao sam u komp nazad ubaciti staru graficku GTX 650 i sve radi bez problema, tako da je nesto do graficke sigurno. Moje pitanje je sta?

Maticna ploca mi je ASUS M5A 78L LE, a procesor koji uskoro planiram mijenjati, AMD Phenom II X4 965.
 

Odg: Problemi sa Sapphire R9 290 Tri-x
« Odgovori #1 : 23. Kolovoz, 2014., 00:17 »
Ako si sve uredno spojio, jesi predhodno obrisao stare drivere? Vrlo vjerovatno da se driveri ne slažu te dolazi do problema. Ako nisi pokreni PC u safe modu i instaliraj driver sweeper i obriši stare drivere od grafičke. http://bit.ly/YD3tZ6
Nakon toga skini drivere sa službene AMD-ove stranice i instaliraj.

Odg: Problemi sa Sapphire R9 290 Tri-x
« Odgovori #2 : 23. Kolovoz, 2014., 13:32 »
Jesi pokusao spojiti R9 290 na nekom drugom pc-u?

Odg: Problemi sa Sapphire R9 290 Tri-x
« Odgovori #3 : 23. Kolovoz, 2014., 19:20 »
jesi predhodno obrisao stare drivere?
Obrisao sam ih i prije nego sto sam ukljucio novu graficku, no sada sam jos jednom za svaki slucaj odradio i sa ovim programom sto si mi poslao. I dalje ista stvar.

Jesi pokusao spojiti R9 290 na nekom drugom pc-u?
Nisam jos, sva racunala gdje mogu probati imaju Nvidia grafe i drivere u sebi pa bi i tamo lako moglo biti problema zbog toga. Ali mislim sutra probati za svaki slucaj jer ako tamo bude radila normalno onda je nesto do mog racunala. Evo npr sada sam ubacio nazad svoju GTX-icu unutra i iako imam AMD drivere trenutno ona radi bez problema, osim sto mi je rezolucija malo zeznuta.

Odg: Problemi sa Sapphire R9 290 Tri-x
« Odgovori #4 : 23. Kolovoz, 2014., 20:26 »
Ok, onda isprobaj na drugom računalu svakako da vidiš da li je problem u grafičkoj ili možda tvom PC-u.

*

andrash

  • ******
  • 5939
Odg: Problemi sa Sapphire R9 290 Tri-x
« Odgovori #5 : 23. Kolovoz, 2014., 23:19 »
Može biti da grafička ne valja, a možda čak i napajanje, jer tvoja gtx ipak ima iznimno malu potrošnju. Jbga događa se. U tom slučaju nosi natrag i dobit ćeš drugo.


Odg: Problemi sa Sapphire R9 290 Tri-x
« Odgovori #6 : 24. Kolovoz, 2014., 08:00 »
@Andrash
Možda nisi vidio, ali ima XFX 750W, tako da napajanje ne bi trebalo bit problem. Jedino ako misliš da i napajanje ima neki defekt.

Uglavnom trebao bi isprobati grafičku na drugom PC-u.
« Zadnja izmjena: 24. Kolovoz, 2014., 08:45 peacewalker93 »

Odg: Problemi sa Sapphire R9 290 Tri-x
« Odgovori #7 : 24. Kolovoz, 2014., 13:15 »
Problem je sto svi moji prijatelji imaju nvidia graficke koje ne zahtjevaju toliku snagu pa imaji slabija napajanja, no probat cu na jednom racunalu s 650w svejedno.
Vec bi ja poslao graficku natrag da ju provjere no kupio sam ju u adm-u i oni ako ne nadu problem naplacuju i servis i dostavu a ja nisam siguran dali je problem s njom.

Prvo cu isprobati grafu u drugom kompu i ako radi onda nosim napajanje u links gdje sam ga uzeo pa neka provjere, oni barem to nista ne naplacuju.

*

andrash

  • ******
  • 5939
Odg: Problemi sa Sapphire R9 290 Tri-x
« Odgovori #8 : 24. Kolovoz, 2014., 13:37 »
peacewalker93 i misilio sam na defektno napajanje, inače normalno da mora držat. Mada vjerojatnije je grafička.

JohnDoe ako si kupio na daljinu (tj na neviđeno-dostavom) možeš vratit u roku 7 dana bez pitanja, pa da ti odmah pošalju drugu (bez čekanja servisa). Ovako bi morao čekat dijagnozu/servis, al dobro ADM je OK po tom pitanju tj. nebi trebalo dulje od tjedna trajat.

Možeš je i probat na tuđem pc, samo pazi da ne bude neko no name fejk 550/650w napajanje.
« Zadnja izmjena: 24. Kolovoz, 2014., 13:40 Andrash »

Odg: Problemi sa Sapphire R9 290 Tri-x
« Odgovori #9 : 24. Kolovoz, 2014., 16:21 »
Da, i ja mislim da je prije grafička nego napajanje. Ostalo si ti već rekao. :)

Odg: Problemi sa Sapphire R9 290 Tri-x
« Odgovori #10 : 07. Rujan, 2014., 09:50 »
Promijenio sam jucer maticnu plocu, stavio sam GIGABYTE GA-970A-DS3P koju mi je preporucio peacewalker93 i evo vec dva dana sve radi bez ikakvih problema.
Znaci ipak je bio neki problem sa kompaktibilnosti izmedu maticne i graficke. 

Hvala svima na pomoci :D

Moze LOCK.


*

andrash

  • ******
  • 5939
Odg: Problemi sa Sapphire R9 290 Tri-x
« Odgovori #11 : 07. Rujan, 2014., 20:41 »
Čudno, takve se stvari nebi trebale događati, tj. svaka pci-e gpu mora raditi na pci-e mbo (nebitno 2.0 ili 3.0). Da je mbo neka specifična (kao agp/pci-e hibridi) mbo bi imala neku gpu support listu.... Al dobro, nek si rješio problem, možda si mogao probati reklamirati tu mbo ako imaš garanciju

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9