HCL.HR

Procjena vrijednoti laptopa

  • 27 Odgovora
  • 7955 Hitova
*

simesmojver

  • *
  • 67
  • Trust me, I am a engineer
Procjena vrijednoti laptopa
« : 13. Prosinac, 2015., 13:54 »
Imam malo stariji laptop. Dobre konfiguracije. Odlično očuvan, redovito čišćen i upgradan hardwareski.

Intel i5 2410M @ 2.4 GHz up to 2.9 GHz
nVidia GeForce 315M with CUDA
Interna Intel HD grafika uz procesor
8 gb RAM-a
1TB 5400 rpm HDD
Full HD 1080p 15'6'' ekran
Original nova baterija
Original Windows 8.1 pro


Laptop je neoštećen uvjek pažen bez ogrebotine te redovito čišćen. Sve komponente laptopa rade. Dolazi uz punjač.


Koliko bi se dobilo za njega? Hvala na pomoći!



*

tryon

  • **
  • 224
Odg: Procjena vrijednoti laptopa
« Odgovori #1 : 13. Prosinac, 2015., 15:11 »
pa koliko je kostao i kada si ga kupio?

*

simesmojver

  • *
  • 67
  • Trust me, I am a engineer
Odg: Procjena vrijednoti laptopa
« Odgovori #2 : 13. Prosinac, 2015., 15:32 »
Mislim da je košta oko 7000-8000kn i to na sniženju ali to je bilo prije 5 godina pa ono sad ga želim prodati za 6000kn neznam dali vrijedi toliko?? :geek:

*

tryon

  • **
  • 224
Odg: Procjena vrijednoti laptopa
« Odgovori #3 : 13. Prosinac, 2015., 15:54 »
hhahaha. sori al. 6k? 5 godina? mozda 2k

*

simesmojver

  • *
  • 67
  • Trust me, I am a engineer
Odg: Procjena vrijednoti laptopa
« Odgovori #4 : 13. Prosinac, 2015., 16:25 »
Inače je novi takav sad  4.5k s original komponentama jer sam ja stavlja još novi zaslon s mat premazon od 800kn dodatnog rama 4gb novi HDD 1TB (originalni je 640 gb), još dolazi s windows 8.1 pro i ms office 2016. Laptop je stvarno očuvan i da se nezna da je star 5 godina rekli bi da je nov. Stvarno čišćen je svakih 6 mjeseci (ovlašteno (poznam čovjeka :clap: )) puše hladan zrak koliko je čist. Od prvog dana je na hladilici vanjskoj tako da procesor nije nikad iša preko 60°C nikad overclockiran (ni cpu ni gpu). Ono sve je u savršenom stanju.


I opet nije bitno koliko je staro nešto nego koliko je očuvano.
« Zadnja izmjena: 13. Prosinac, 2015., 17:28 simesmojver »

*

Hrv4tin4

  • Gost
Odg: Procjena vrijednoti laptopa
« Odgovori #5 : 13. Prosinac, 2015., 17:38 »
Moraš znati da ga je polako pregazilo vrijeme. Laptop star 5 godina je praktički deda u svijetu računala.
Prije si na njemu možda igrao i igre i svašta. No trenutno on je za gledanje filmova, slušanje glazbe, surfanje, MS Office i poneku prastaru igru.

Nije bitno koliko si ga ti platio tada niti koliko košta novi. Sada za tu lovu, za koji se isti takav novi prodaje, možeš kupiti puno jači laptop.
Vjeruj mi što se tiče prodaje niti ćeš ti biti zadovoljan cijenom koju ćeš dobiti niti će kupac biti zadovoljan cijenom koju ti tražiš.
Za Windowse je ljudima (većini) svejedno kada si sami skinu i instaliraju Windowse, pa im orginal ne znači apsolutno ništa. Dok tebi osobno znači.

Slažem se s tyron-om što ti je rekao. Ako 2k kn nategneš, ali ako...

*

simesmojver

  • *
  • 67
  • Trust me, I am a engineer
Odg: Procjena vrijednoti laptopa
« Odgovori #6 : 13. Prosinac, 2015., 17:46 »
Nebi ja njega prodavao kao gaming laptop. Prodao bi ga kao bussines laptop na kojemu bez problema koristi office (dosta brzo), ima dosta memorije (HDD-a) za pohranjivanje svih silnih dokumenata, filmova, slika,... I neznam kako ali ja sam igrao GTA 5 na Medium kroz low postavkama i to 45-50 fps lock. Tako da bi bio sretan da nategnem cijenu 4k i to nekome kome je potreban dobar bussines (workstation) laptop, ali uz to i laptop koji može pohraniti brdo filmova. Ili možda nekom osnovnoškolcu koji želi dobar laptop za radit .ppt ali u slobodno vrijeme bacit neku stariju igru.

I uz to nebi spomenuo da je tar 5 godina. Hahaha marketinški trik      :piva: :piva: :piva:

*

tryon

  • **
  • 224
Odg: Procjena vrijednoti laptopa
« Odgovori #7 : 13. Prosinac, 2015., 17:49 »
nije bitno kako ga ti prodajes i za sto je on "vrhunski". Bitno je koje on komponente ima i koliko je star. To ti je to. za 4k kupis 3 puta jaci laptop. novi.

*

Hrv4tin4

  • Gost
Odg: Procjena vrijednoti laptopa
« Odgovori #8 : 13. Prosinac, 2015., 17:49 »
Moraš biti svjestan da će netko za posao i MS Office uzeti novi laptop za 3k kn koji će mu biti dovoljan i imati će garanciju.
Onaj koji se hoće igrati na laptopu će uzeti za 4,5k poprilično jači laptop s garancijom.

Nemaš neku publiku između. Budi sretan ako dobiješ 2k. Jednostavno to je jako nezahvalna stvar za prodaju. Em je star, em za istu cijenu ima puno boljih modela s garancijom...
Jednostavno za tu cijenu koju tražiš ljudi mogu proći puno bolje s novim laptopom koji će biti i pod garancijom, novim komponentama i bolji i brži...

*

Ementaler

  • Administrator
  • *********
  • 38936
  • Embrace the mountain
    • HCL.hr
Odg: Procjena vrijednoti laptopa
« Odgovori #9 : 13. Prosinac, 2015., 17:57 »
Nedavno sam gledao malo laptope u toj najnižoj kategoriji od 2-3K kuna i nijedan nema Full HD ekran, svi su ispod 8GB RAM-a, rijetko koji ima 1TB diska, a ti što imaju 1TB disk obično nemaju originalne Windowse (jer negdje moraju rezat da bi spustili cijenu na ispod 3K kuna). Tako da mislim da zbog činjenice da je star i korišten, sa svim tim specifikacijama (gledajući i da imaš novu bateriju unutra, pod uvjetom da imaš račun za dokaz) možeš možda dobiti i 3K kuna danas. Više od toga, ne baš.

*

Hrv4tin4

  • Gost
Odg: Procjena vrijednoti laptopa
« Odgovori #10 : 13. Prosinac, 2015., 18:05 »
Ne bih se previše složio s tom tvrdnjom.
Evo za 3300kn može dobiti novi lap s garancijom za office i starije igre s FullHD rezom....
http://www.protis.hr/products/details/prijenosno-racunalo-acer-aspire-f5571g-nxga4ex003/104669

Ja bih radije onda išao na novo za 300kn više...

*

simesmojver

  • *
  • 67
  • Trust me, I am a engineer
Odg: Procjena vrijednoti laptopa
« Odgovori #11 : 13. Prosinac, 2015., 18:09 »
Taj  Acer Aspire F5-571G ima  Pentium 3556U(1.70Ghz) i 4gb RAM-a, hmmm neznam koliko brzo može radit office 2013 na njemu a pogotovo 2016 ili u budućnosti drugi. Zato bi se takav laptop isplatia kada bi ga uzeo na 2 godine jer će kad tad svi softwari biti prenapredni za jedan pentium od 1.7 GHz bez mogućnosti overclocka. I još ima linux. :chair:


Neznam tko bi uzeo pentium 3556U prije i5-ice za posao i to još skuplje. Uzeo bi netko kome je toliko stalo do garancije. Ali isto je jer je taj acer pod jamstvom 12 mjeseci. Naspram moga koji će izdržat najmanje još 5 godina bez problema (jer je očuvan i sve to) ja bi ga volio nategnut do 4k zato jer ću uzeti  Asus G551VW-FI013D ( http://adf.ly/1TNEIg ) za 9k pa da mi dođe jeftinije ali da bi ga ja možda čak za 3k.
« Zadnja izmjena: 13. Prosinac, 2015., 18:18 simesmojver »

*

Hrv4tin4

  • Gost
Odg: Procjena vrijednoti laptopa
« Odgovori #12 : 13. Prosinac, 2015., 18:15 »
Pa rekao sam ti za OS da si staviš koji god želiš...
Meni osobno Windows je bezvrijedan kada mogu ili Linux ili si sam srediti Windowse, tako da pri kupnji bih uvijek gledao lap BEZ Windowsa.
Grafičku ima višestruko jaču od ove tvoje 315...

Kažem ti da je to sve individualno. Tražio si procijenu, a sada se ljutiš.
To je moja procjena ti ju možeš i ne moraš uvažiti. No nema potrebe za ljutnjom.
Ako želiš procjenu od ljudi onda se nemoj vrijeđati. Ovo je moja procjena i  nikada ti ne bih dao više od 2k kn jer mi ne treba 8GB RAMa i i5 CPU koji su stari više od 5 godina...

*

simesmojver

  • *
  • 67
  • Trust me, I am a engineer
Odg: Procjena vrijednoti laptopa
« Odgovori #13 : 13. Prosinac, 2015., 18:21 »
Pa ne neljutim se ja dapače uvažavam tuđe mišljenje. Nego 4 gb je stavljeno prije par mjeseci znači da je samo 4gb staro 5 godina a procesor je i dalje ko nov (s njim se najviše ponosim).

Ja sam došao ovdje tražiti procjenu od ljudi koji dobro znaju tako da možda ti nebi dao  više od 2k za ovaj lap jer znaš što ti treba i što možeš dobiti za tu cijenu sad. Ali ja neću prodavati ovdje na HCL emark ovaj lap, prodavat ću ga ljudima koji neznaju toliko o laptopima pa možda čak i dođe do 4k.   WISH ME LUCK
« Zadnja izmjena: 13. Prosinac, 2015., 18:23 simesmojver »

*

Hrv4tin4

  • Gost
Odg: Procjena vrijednoti laptopa
« Odgovori #14 : 13. Prosinac, 2015., 18:26 »
Gle, na kraju krajeva ti ćeš ionako sam staviti cijenu i napraviti po svome.
Taj CPU je star i za 4k kn dobiješ noviji, jači i5, no sve ovisi što tražiš i cijeniš.
Moj nekada davno plaćen i7 875k koji je koštao 3k kn je nakon 5 goidina prodan za 1200kn zajedno s matičnom koja je plaćena 1000kn....

Ne možeš stvari gledati samo jednostrano... CPU isto stari i dolaze novi koji su jači, s manjom potrošnjom i itd.

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9