HCL.HR

Problem sa napajanjem računala

  • 8 Odgovora
  • 8399 Hitova
*

Terox

  • ***
  • 650
    • Planet Minecraft-TeroXCro
Problem sa napajanjem računala
« : 16. Srpanj, 2016., 06:27 »
Pozdrav svima želim se odmah zahvaliti na utrošenom vremenu čitanja.

Konfiguracija je sljedeća:
AMD Athion X2 64 4800+
Asus M2N maticna (jako staro racunalo)
3 razne vrste proizvodača DDR2 800 Mhz memorije (2x2Gb patriot,1gb patriot,1 gb kingston)
Gigabayte GeForce GT 730 v3 2Gb DDR3
Seagate SSHD 1TB
MS Pro-550atx p4 400w

Kad sam to naveo vrijeme je da opisen problen znaci do jucer je racunalo savrseno radilo i jucer smo konacno dobili adsl spojia san ga 10 metarskim ethernet kabelom i sve je bilo sup samo je t com u,centrali trebao ukljuciti internet i je ovo jutro ja sav sretan brze bolje isa palit racunalo ono je upalilo i zamrzlo se na starting windows prije nego su se prozori pojavili,iskljucio sam ga na veliki botun (za upalit naravno) drugi put je prikazao dvije opcije među kojima je bila start windows startup reapir(vec iman iskustva sa ovakvim paljenjem i na mome racunalu traje nekoliko sati)pa nisam odabrao to nego da opet upalim win normalno nije radilo pa sam ga iskljucio.
Tada se pojavilo ono sto je problem do sada,racunalo se uopce ne zeli bootat(nema nicega na ekranu) a svi ventilatori gore osim straznjega na napajanju ( a ono je vec znam skart.

Ja sumnjam na napajanje,pa sam sad pustio da se racunalo ohladi jer ovaj tjedna sam po dva tri sata svaki dan igrao zahtjrvnije igre(far cry 3 je itekako zahtjevan za nesto 11 godina staro),a zivin u trogiru tako da je stalno bilo +30.


EDIT:
Popravio sam problem sa bootanjem racunala sada sve radi normalno,ali straznji
ventilator napajanja i dalje ne radi,a kad proradi grebe po nećemu te se cuje poput mitraljeza.Prednji ventilator napajanja radi sasvim uredu.

To sa napajanjem je jedini "hardverski" problem,jedina stvar je što mi inter preko kabela kaže da je povezan sa routerom ali pise no internet acsess(prozirna kocka sa usklicnikom znate kako vec izgleda),ali mislim da to jos oni u centrali nisu podeslili kako treba.

Hvala puno na Vašem vremenu i pomoći.
« Zadnja izmjena: 16. Srpanj, 2016., 09:36 teroxcro »

Ne kuzim ovo sa ventilatorima. Jel se svi ventilatori pokrenu i vrte, samo ovo na napajanju ne?
U tom slucaju, nije napajanje.
Probaj iskopcat kompjuter iz uticnice i izvadi bateriju iz maticne na 10-15 sekundi pa vrati nazad i onda probaj opet upalit. Mozda se BIOS nesto zablesavio.

*

Terox

  • ***
  • 650
    • Planet Minecraft-TeroXCro
Odg: Problem sa napajanjem računala
« Odgovori #2 : 16. Srpanj, 2016., 09:48 »
Ventilator na grafičkoj i procesoru radi uredu.
Imam dva ventilatora na napajanju prednji (onaj u kučištu) radi uredu,dok stražnji (na zadnjem dijelu napajanja) grebe oba nešto ili zapinje.

Kakve veze matična može imat sa ventilatorom napajanja.

Nego jesi pročitao ovaj edit,računalo normalno radi samo stražnji ventirator napajanja grebe pa ne hladi napajanje.
Pokušat ću kasnije to sa baterijom,želim čut još par mišljenja,ali sve u svemu hvala ti puno.  :ave:

*

andrash

  • ******
  • 5939
Odg: Problem sa napajanjem računala
« Odgovori #3 : 16. Srpanj, 2016., 10:07 »
Inače napJanja uglavnom imaju 1 vent, što znači da 2 nisu prijeko potrebna. Također kad bi kupio novo napajanje nebi bilo bacanje novaca.

Što se tiče ovog tvog, otvori ga, očisti, probaj kapnit malo ulja (ako u sredini venta ima otvor, zna biti ispod naljepnice)

*

Terox

  • ***
  • 650
    • Planet Minecraft-TeroXCro
Odg: Problem sa napajanjem računala
« Odgovori #4 : 16. Srpanj, 2016., 10:30 »
Moj ima dva venta ali citao sam na internetu da je smece kvaliteta cak nema ni onaj 80+ certifikat.
Što se tiče ulja piše na napajanju da unutra svjedno "serious shock hazard" ali virujen vama tako da cu to poslije provat nego jel mogu kako drukcije ulje ukapat bez da tu naljepnicu skidan to ako mozete malo objasnit

*

andrash

  • ******
  • 5939
Odg: Problem sa napajanjem računala
« Odgovori #5 : 16. Srpanj, 2016., 10:47 »
Uglavnom se ventilatori mogu otvorit u samoj sredini, nema tu neke velike filozofije (predviđeno za to)

*

Terox

  • ***
  • 650
    • Planet Minecraft-TeroXCro
Odg: Problem sa napajanjem računala
« Odgovori #6 : 16. Srpanj, 2016., 11:11 »
Uredu hvala,nego kad se računalo upali zamre skroz bilo gdje na desktopu kad biran usera zamre i ne vraca se a prije toga radi sasvim dobro to je isto radi napajanja ili nesto drugo

*

andrash

  • ******
  • 5939
Odg: Problem sa napajanjem računala
« Odgovori #7 : 16. Srpanj, 2016., 11:16 »
Možda ti je zbog lan kartice, probaj ištekat lan kabel pa vidi

*

Terox

  • ***
  • 650
    • Planet Minecraft-TeroXCro
Odg: Problem sa napajanjem računala
« Odgovori #8 : 17. Srpanj, 2016., 08:05 »
Andrash hvala ti puno na savjetu.  :ave:  :ave:
Nisam ni kapao ulje jer nije bilo rupe već sam ga samo dobro očistio od prašine i malo jače pritegao ventilator jer mislim da je ispao iz ležišta pa je grebao po ostalin komponentama.
Sada ne grebe ništa,sve radi super kao i prije,računalo ni ne zapinje više.
Hvala još jednom.
Sad samo da mi uključe internet u centrali i ja miran.
Može lock na temu.

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9