HCL.HR

RAID - pitanje

  • 8 Odgovora
  • 2699 Hitova
*

Mojsije

  • Administrator
  • **
  • 466
  • HCL Secretary
    • HCL.hr
RAID - pitanje
« : 17. Kolovoz, 2006., 00:49 »
eto...da se informiram i o tome, prije nego sto ubodem hardove...

dakle, kao sto procitah u svome menjualu za maticnu, moj nforce chipset mi omogucava raid...i to razno razne kombinacije...e sad...ja sam se u pravilu vec odlucio za raid0 ilitiga "striping" cisto radi toga sto to zelim...e sad...po defaultu kaze da je velicina bloka u tom nacinu 32KB i da je to preporuceno...e sad, mene zanima kakva netko ima iskustva, jel brze taj raid funkcionira ako je recimo selektiran neki drugi iznos velicine bloka od 4KB do 128KB??


nadam se da sam bio jasan...

unaprijed hvala :)

*

Anthrax

  • ******
  • 5284
Re: RAID - pitanje
« Odgovori #1 : 17. Kolovoz, 2006., 12:48 »
zapitaj se koliko ti je raid isplativ...sa danasnjim mogucnostima kloniranja hardova

*

Mojsije

  • Administrator
  • **
  • 466
  • HCL Secretary
    • HCL.hr
Odg: RAID - pitanje
« Odgovori #2 : 18. Kolovoz, 2006., 13:16 »
objasni ovaj dio sa "kloniranjem" hardova...

ti raptori bi mi trebali bit sistemski...zato ih pucam u raid da budu brzi...kuzis? mora da imam najbrzi sistem...dobro...SCSI bi bio brzi...al jebiga...

*

Anthrax

  • ******
  • 5284
Re: RAID - pitanje
« Odgovori #3 : 18. Kolovoz, 2006., 18:44 »
ma ja imam 2 raptora ali nisu u raidu jer mi je to neiskoristivo...oba su sistemski na jednom Win kao sekundarni u slucaju katastrofe a na drugome slackware kao glavni

Odg: RAID - pitanje
« Odgovori #4 : 18. Kolovoz, 2006., 21:34 »
Razmisli, Raid 0 je i najriskantniji, a ako jedan HD ode, odu i svi podaci. A neces imat puno beneficija.

*

Mojsije

  • Administrator
  • **
  • 466
  • HCL Secretary
    • HCL.hr
Odg: RAID - pitanje
« Odgovori #5 : 19. Kolovoz, 2006., 23:01 »
je...znam kakvi su rizici...al evo...stavio ih u raid...komp leti ko avion...a sto se tice podataka...nemam sta izgubit kad mi je samo sistemski u pitanju jer jedino sistem, programe i igrice imam gore...a to sve mi je tako nevazno i da se srusi jer tako i tako svaki put kad reinstaliram windozere, programe instaliram tek onda kad mi zatrebaju (imam instalacije na drugom hardu pa i to ide ful brze nego da su na cd-u)...i to je to...

jedino me zivcira sto ce mi kuciste i dalje morat krasit floppy koji bi najradije u smece bacio, al nema veze... (naime pri instalaciji usranih windozera, treba imad disketu sa driverima za raid polje...)

eto...prezadovoljan sam...brzina instalacije je bila jako velika, naravno usporavao je jedino onaj dio kada se cita sa cd-a...a sto se tice brzine podizanja sistema...nema se tu sta puno raspravljat...malo se vidi POST, raid utility, par sekundi logo windowsa i windowsi se podizu instant...nema vise loadanja system traya...

sretan sam ko malo dijete :)

Odg: RAID - pitanje
« Odgovori #6 : 20. Kolovoz, 2006., 15:37 »
Ok, napomena ako 1 hard ode odu podaci na oba harda

*

dibek

  • ******
  • 5634
  • You put the stone in the case?
Odg: RAID - pitanje
« Odgovori #7 : 20. Kolovoz, 2006., 16:19 »
Citat:
(naime pri instalaciji usranih windozera, treba imad disketu sa driverima za raid polje...)
Mozda mozes to nekako rijesiti sa flash memorijom... :?

*

Mojsije

  • Administrator
  • **
  • 466
  • HCL Secretary
    • HCL.hr
Odg: RAID - pitanje
« Odgovori #8 : 20. Kolovoz, 2006., 16:45 »
Lord znam...jasan mi je princip rada stripinga...

Dibek...brijem da se nemoze rijesit, jerbo windowsi po defaultu traze samo floppy...nikakav drugi uredjaj...

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9