HCL.HR

RAM problemi

  • 6 Odgovora
  • 5166 Hitova
RAM problemi
« : 05. Lipanj, 2016., 15:34 »
Evo ovako. U svom kompu imam jednu  karticu od 4 GB RAMa. U drugom imam 2x4 RAMa. I ta dva sam prebacio u svoj komp. I sad u mom očitava samo jednu karticu. Je li to zbog toga što drugi priključak za RAM nije prije bio koristit pa treba nešto namjestit ili nešta drugo? Te dvije i ova jedna kartica RAMa su identične i ove dvije bi bez problema mogle raditi u mom kompu tako da takvi problemi oko različitosti nebi trebali biti.

*

hrv4tin4

  • Gost
Odg: RAM problemi
« Odgovori #1 : 05. Lipanj, 2016., 16:35 »
Vjerojatno nisi dobro umetnuo memoriju.
Često puta je problem u tome što ljudi stisnu ram samo na krajevima kako bi RAm kliknuo, a zaboravi stisnuti i po sredini pa RAm ne uđe u slot cijeli kako treba.


Isto tako malo propuši računalo i RAM slot od prašine, možda imaš problema jer slot nije korišten, napunio se prašine pa RAM gubi kontakt.

Odg: RAM problemi
« Odgovori #2 : 05. Lipanj, 2016., 17:11 »
Neće opet. Piše da ima 4GB RAMa. Zamjenio sam im mjesta pa opet vratio, propuhao, stisno na svim dijelovima do kraja. Gledao sam i po razno raznim forumima. I na BIOSu... Ali ništa.

*

hrv4tin4

  • Gost
Odg: RAM problemi
« Odgovori #3 : 05. Lipanj, 2016., 17:15 »
A jesi provjerio slot po slot?!?
Možda ti je jedan slot na matičnoj krepao.


Znači uzmeš samo jedan keks memorije staviš ga u desni slot i vidiš da li radi. Zatim staviš u lijevi slot, ako ne radi u lijevom slotu, a radi u desnom znači da ti je otišao slot na matičnoj ploči...


Uz sve to nisi naveo niti o kojim RAMima se radi niti o kojoj matičnoj niti o kakvim windowsima x32 ili x64

Odg: RAM problemi
« Odgovori #4 : 05. Lipanj, 2016., 17:31 »
Matična je Gigabyte GA-H61M-S2P. RAM je nanya 1050. Rade oba slota. Windows 8.1 x64.

E sad, jel me ovo zajebava ili šta. Na mom kompu jedna pločica RAMa 2GB, a na drugom 4GB.  :bonk:

tj. kad sam onaj drugi komp dobio, prvo je pisalo 4GB RAMa isto, ali to je bilo jer je bio x32 Win7. Poslje sam ja digo x64 i pisalo je 8GB.
« Zadnja izmjena: 05. Lipanj, 2016., 17:37 zackLS »

*

hrv4tin4

  • Gost
Odg: RAM problemi
« Odgovori #5 : 05. Lipanj, 2016., 17:51 »
Zato što 32 bitni windowsi mogu maksimalno imati 3,8GB RAMa.


Nisi uopće napisao o kojim se pločicama radi. Na stranicama tvoje matične ploče postoji i lista koje su memorije podržane. Iako je mala vjerojatnost, ona ipak postoji, a to je ta da ti matična NE podržava tvoj RAM.
Jesi isprobao jedan pa drugi slot? I oba raade?


Sad je na tom kompu x64 ili x32 Windows? Nisi mi baš najajsnije odgovorio jer pričaš o 2 računala, a ja samo o jednom.

Odg: RAM problemi
« Odgovori #6 : 05. Lipanj, 2016., 18:47 »
Na prvom je Win8.1 x64, a na drugome je Win7 x64. Prije je na drugome bio x32. Ali kad sam upgradeo drugi na x64 pisalo je 8 RAMa. Ali dobro, ako na ovom prvom RAM i matična nisu kompaktibilni, dobro. Hvala na pomoći.

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9