HCL.HR

RAM, trebam pomoc

  • 11 Odgovora
  • 9037 Hitova
RAM, trebam pomoc
« : 28. Svibanj, 2016., 23:53 »
Imam toshiba satellite l50-a-109 laptop i zelio bih da mogu malo bolje igrice pokretati a da nemam problema sa "zapinjanjem", nemam dovoljno novca da uzmem novi. A ne razumijem se bas u hardverski dio laptopa, pa ako mi neko moze preporuciti koji ram da uzmem, jer sam kao cuo da ne odgovara svaki ram svakom laptopu.  Ako ima neko neku drugu ideju da ubrza laptop i da bude malo bolji mozda i to usvojim.
Trenutno imam 4 gb rama, mislim da ce mi bit dovoljno 6 ili 8 gb


http://shop.rii.hr/toshiba-satellite-l50-a-109-15-6-core-i5-4gb-750gb-gf-740m-no-os-gloss-luxewhite-pskjqe-00100dy4.html

Hvala :)
Ako nekom treba dodatni igrac u mp nek se javi na disccordu Oly3K

*

hrv4tin4

  • Gost
Odg: RAM, trebam pomoc
« Odgovori #1 : 29. Svibanj, 2016., 07:24 »
Neće ti RAM ništa pomoći oko igranja igara. Druga stvar da ga imaš malo, ali 4GB je za sada dovoljno.
Za igranje igara ti je potrebna dobra grafička i procesor, a to na svom laptopu nećeš moći mijenjati.


Znači - ništa od toga. Igraj igre koje možeš i to je to.

Odg: RAM, trebam pomoc
« Odgovori #2 : 29. Svibanj, 2016., 07:52 »
Ma mogu ja pokrenuti i novie igricee zamo mi se pregrije :(
znaci jedan kuler uzet ili kako se vec zove
Hvala :)
Ako nekom treba dodatni igrac u mp nek se javi na disccordu Oly3K

*

hrv4tin4

  • Gost
Odg: RAM, trebam pomoc
« Odgovori #3 : 29. Svibanj, 2016., 07:54 »
Za početak bilo bi dobro očistiti cijeli laptop od prašine i propuhati hladnjake i ventove. A za dodatno hlađenje imaš (već za 100-150kn) stalke s ventilatorom. Staviš lap na njega i onda ga i on od dolje hladi.


*

10RV

  • *
  • 110
Odg: RAM, trebam pomoc
« Odgovori #4 : 29. Svibanj, 2016., 14:21 »
Znam da je najcesce novac i uvijeti bitan faktor u kupovini racunala, pa se vecina mahom odluci za laptope, ali imati neka ocekivanja u startu kako ce se nesto moci vrtiti na laptopu koji nije high end, su nerealna.

Prvi problem s kojim ces se sresti je pregrijavanje, a pregrijavanje vodi ka (kod nekih laptopa) ubrzanom trosenju termalne paste, sto vodi do losijeg hladjenja, trotlanja procesora i opcenito groznom radu sustava.

Jedini nacin na koji mozes "ubrzati" laptop je nabavka SSDa koji nece rjesti sve probleme, ali ce osjetno ubrzati sustav.

Nazalost, igranje na PCu kosta, i cim se krene u kupovinu treba rasporediti prioritete :/

Ispricavam se ako sam uvrijedio nekoga ili fulao topic, ali demokracija i izrazavanje misljenja :)

Odg: RAM, trebam pomoc
« Odgovori #5 : 02. Lipanj, 2016., 13:08 »
Ma ne bih ja pokretao neke AAA naslove
Jedino six siege ako je on AAA naslov
Samo mi se nekad mnogo ugrije
A koji ventilator da uzmem, mislim taj sa stalkom?
Ako nekom treba dodatni igrac u mp nek se javi na disccordu Oly3K

Odg: RAM, trebam pomoc
« Odgovori #6 : 22. Lipanj, 2016., 22:24 »
imam problem!! imam dvije ddr3 ram memorije po 6 gb aa učita mi samo 4 gb rama neznam u cemu je problem??

ovakve dvije imam


a kad stavim obje onda imam samo 4 gb rama

a kad stavim jednu tu od 6 i ovu


onda ima 6
« Zadnja izmjena: 22. Lipanj, 2016., 22:31 CroGamerSK »

*

andrash

  • ******
  • 5939
Odg: RAM, trebam pomoc
« Odgovori #7 : 22. Lipanj, 2016., 23:11 »
Ne postoje keksi od 6gb ram. Vidiš da na toj što ti misliš da je 6gb piše 3x2gb, znači bio komplet od 3 keksa po 2gb. Dakle ti staviš tu od 2gb (piše ti 2048mb) i drugu od 2gb i zato imaš 4gb. A kad dodaš i treću od 2gb imaš 6gb, jednostavno

Odg: RAM, trebam pomoc
« Odgovori #8 : 23. Lipanj, 2016., 08:51 »
Ne postoje keksi od 6gb ram. Vidiš da na toj što ti misliš da je 6gb piše 3x2gb, znači bio komplet od 3 keksa po 2gb. Dakle ti staviš tu od 2gb (piše ti 2048mb) i drugu od 2gb i zato imaš 4gb. A kad dodaš i treću od 2gb imaš 6gb, jednostavno

ja stavim onu od 2gb i onu drugu što sam poslao onda imaš 6 gb

*

general98

  • ***
  • 850
  • “Always trust computer games.”
Odg: RAM, trebam pomoc
« Odgovori #9 : 23. Lipanj, 2016., 10:31 »
Kako ne razumiješ znači imaš 3 pločice RAM memorije.
Svaka ima po 2GB.
Staviš dvije unutra imaš 4GB,staviš tri unutra imaš 6GB RAM memorije.
To šta ti na njima piše 3x2GB,znači da je to bio set od tri pločice po 2GB.
"If you have everything under control,you're not moving fast enough!"

*

hrv4tin4

  • Gost
Odg: RAM, trebam pomoc
« Odgovori #10 : 23. Lipanj, 2016., 11:11 »
Ne, ima tu grešaka u komunikaciji. Situacija je ovakva:


1) U paketu su bile 3 pločice RAMa po 2 GB
2) On ima samo 2 pločice od 2GB, treću nema.
3) Ova posebna pločica RAMa bez hladnjaka je kapaciteta 4GB.


Prema tome, ako upari jednu iz paketa (2GB) + ovu bez hladnjaka (4GB) dobije 6GB.
Problem je u tome što on ne razumije koji su kapaciteti i on stalno misli da oznaka 3x2GB znači 3 GB u 2 pločice, a situacija je zapravo obrnuta.
On misli ako upari te 2 pločice iz paketa od 3, da će dobiti 2x3GB = 6GB, a realno dobiva 2x2GB što je zapravo 4GB


Ako upari i tu pločicu od 4GB + jednu iz kompleta onda dobiva 6GB i to ga buni.

Odg: RAM, trebam pomoc
« Odgovori #11 : 23. Lipanj, 2016., 11:29 »
oke sada sam shvatio hvala

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9