HCL.HR

Restart kompa - sustav se ponekad ne boot-a

  • 12 Odgovora
  • 20988 Hitova
*

Saren

  • *
  • 110
Restart kompa - sustav se ponekad ne boot-a
« : 17. Srpanj, 2017., 14:57 »
Pozdrav

Imam jedan neobican problem pa skoro 3 mjeseca i blago me iritira vec. Znaci ovako na SSD-u (Kingsto V3OO Now 120 GB star cirka 6 godina) imam Win 10 64 bit sa zadnjim updateima. Ponekad kad restartim racunalo (znaci preko start menija ne cold restart) racunalo bi trebalo normalno podici sustav al ponekad mi samo sjedi na logu od maticne (ASUS H97 Plus) i nista se ne dogadja pa sam prisiljen restartirati bas na tipki od kucista, ponekad se najnormalnije sustav digne ponekad kao sto sam rekao - uopce ne. Provjerio sam sa Kingstonovim firmare programom generalno zdravlje SSD-a kaze da je sve u redu, BIOS sam upgradeao odavno na zadnju verziju, promijenio sam cak i SATA kable i probao druge konektore na ploci, nista ne pomaze. Ako kome ista znaci prije cirka 2 godine mi je grom sprzio napajanje, promijenio sam ga i nisam imao odma te probleme nego tek odnedavno. Mislim da je mozda SSD star pa mu je vrijeme za promijenu al nezz 100%. Ako iko ima kakav savjet  i vise je nego dobro dosao.

*

andrash

  • ******
  • 5939
Odg: Restart kompa - sustav se ponekad ne boot-a
« Odgovori #1 : 17. Srpanj, 2017., 15:49 »
Najprije bi bilo do windowsa tj. vrlo vjerojatno bi reinstalacija riješila problem

*

Saren

  • *
  • 110
Odg: Restart kompa - sustav se ponekad ne boot-a
« Odgovori #2 : 17. Srpanj, 2017., 16:14 »
Vec 3 puta sam napravio cisti install sustava ne pomaze ni to.

*

andrash

  • ******
  • 5939
Odg: Restart kompa - sustav se ponekad ne boot-a
« Odgovori #3 : 17. Srpanj, 2017., 16:26 »
Onda su ti sljedeći sumnjivci napajanje, pa matična. Ako imaš priliku probaj ubaciti od nekoga napajanje

*

Saren

  • *
  • 110
Odg: Restart kompa - sustav se ponekad ne boot-a
« Odgovori #4 : 17. Srpanj, 2017., 16:29 »
Hmm napajanje je novo jer sam ga morao kupit nakon sto je staro sprzeno, ali ploca bi mozda mogla biti  sljedeca onda. Hmm... pokusat cu to pa vidit sta ce bit. Hvala na pomoci :)

Odg: Restart kompa - sustav se ponekad ne boot-a
« Odgovori #5 : 17. Srpanj, 2017., 17:11 »
Hmm napajanje je novo jer sam ga morao kupit nakon sto je staro sprzeno, ali ploca bi mozda mogla biti  sljedeca onda. Hmm... pokusat cu to pa vidit sta ce bit. Hvala na pomoci :)
Novo ≠ ispravno

*

Neemanjaa

  • n00b
  • 4
Odg: Restart kompa - sustav se ponekad ne boot-a
« Odgovori #6 : 02. Rujan, 2017., 15:57 »
Ja imam slican problem sa ssd-om.Kada upalim racunar on ga non stop restsrtuje,a nikako da pokrene windows.Pokusao sam reintalaciju OSa,ali pise eror i kada pokusam da formatiram particije i da ih izbrisem.Pokusao sam i sa drugim os-om i da ga formatiram iz administrator tools ali uvek se javi greska ili formatiranje nije dovrseno.

*

hrv4tin4

  • Gost
Odg: Restart kompa - sustav se ponekad ne boot-a
« Odgovori #7 : 02. Rujan, 2017., 16:00 »
Jesi siguran da ti SSD nije krepao? Probaj instalirati na HDD pa vidi je li to riješilo problem.
Isto tako ako instaliraš pirateriju zna se dogoditi da je problem kod koruptiranih podataka s DVDa i zato se javlja greška prilikom instalacije.

*

andrash

  • ******
  • 5939
Odg: Restart kompa - sustav se ponekad ne boot-a
« Odgovori #8 : 03. Rujan, 2017., 10:23 »
Moguće je da ti boot loop ide zbog nečeg što je krepalo. Meni je jednom bilo nećeš vjerovat zbog neispravne tipkovnice. Tako da probaj ištekat sve što nije potrebno za boot (znači i hdd uz ssd i sl.). Naravno može biti i zbog napajanja itd. Probaj eliminirati nešto

*

Neemanjaa

  • n00b
  • 4
Odg: Restart kompa - sustav se ponekad ne boot-a
« Odgovori #9 : 04. Rujan, 2017., 00:34 »
Instalirao sam sistem na hdd i mogu uci na sve programe koji se nalaze na ssd-u pa zbog toga mislim da ssd nije crkao,menjao sam sata kablove i napajanje,a procesor graficka rade normalno kad upalim bilo koju igru.Probacu da promenim tastauru to mi nije palo na pamet.

*

andrash

  • ******
  • 5939
Odg: Restart kompa - sustav se ponekad ne boot-a
« Odgovori #10 : 04. Rujan, 2017., 10:25 »
Pa jel imaš taj boot loop i kad ištekaš ssd?

*

Neemanjaa

  • n00b
  • 4
Odg: Restart kompa - sustav se ponekad ne boot-a
« Odgovori #11 : 04. Rujan, 2017., 14:16 »
Ne.

*

andrash

  • ******
  • 5939
Odg: Restart kompa - sustav se ponekad ne boot-a
« Odgovori #12 : 04. Rujan, 2017., 15:31 »
Onda je to to.

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9