HCL.HR

SFF računala?

  • 11 Odgovora
  • 4747 Hitova
*

Sylenth

  • *
  • 28
  • Nemesis
SFF računala?
« : 02. Veljača, 2015., 03:33 »
Pozdrav, opet ja :) zarazio sam se ovim forumom. Želim pitati slijedeće:
Zašto se u hrvatskoj uopće ne mogu nabaviti Small Form Factor (SFF) gaming računala? Jedino na što sam naišao na onaj super sexy ASUS ROG za 13k kuna u Instaru. Pogledajte recimo xotic pc. Uguglajte. Imaju 5 vrsta small form factor prebuilt gaming računala. Da ne govorim o Alienwareu sa novom Areom 51. Pre SEXY! A od tog ni da bi u Govnatskoj. I sada... Što jedan prosjećan čovjek može da radi? Kako to nabaviti?

Je, šalju oni u inozemstvo, sve 5. A carina kad na tih 7-8 hiljki nabije još toliko sva volja ti se izgubi :'(

I sada da pojednostavim... Kako najjednostavnije i najjeftinije nabaviti računalo iz Amerike ili makar Austrije/Njemačke/UK?

Sramota da SFF gaming mašine moraš sam slagati i da ih nema u ponudi NITI JEDNE trgovine...

Hvala vam na odgovorima :)
“I believe… whatever doesn’t kill you simply makes you…stranger.”

*

metalni

  • ****
  • 1762
  • Seoski mudrac
    • My Art Gallery
Odg: SFF računala?
« Odgovori #1 : 02. Veljača, 2015., 08:27 »
Nema carine unutar EU, a naručivanje robe iz USA povlači pitanje garancije.

Odg: SFF računala?
« Odgovori #2 : 02. Veljača, 2015., 09:28 »
Ne znam zašto baš toliko želiš mini PC, pogotovo za gaming. Ako kupuješ gotovo rješenje preskupo je i puno se više grije, ako sam složiš puno se više grije od klasičnih desktop mid towera. Ako baš želiš takav PC i naručuješ ga odnekle vani ovdje sam napisao sve vezano za PDV i carinu koja se plaća.

*

metalni

  • ****
  • 1762
  • Seoski mudrac
    • My Art Gallery
Odg: SFF računala?
« Odgovori #3 : 02. Veljača, 2015., 09:37 »
U biti, ako naručuješ robu iz USA, računaj na 30%-35% nameta, što se odnosi na cijenu proizvoda zajedno sa poštarinom.
Bio sam prije koji mjesec na carini, pa je to iz prve ruke. Ako te izađe manje, tim bolje za tebe ali ovo je otprilike procenat na koji moraš računati unapred.

I slažem se sa kolegom da ti to i nije najbolje rješenje.

*

Sylenth

  • *
  • 28
  • Nemesis
Odg: SFF računala?
« Odgovori #4 : 02. Veljača, 2015., 13:17 »
Znači misliš da nije nešto uzeti SFF računalo? I ja sam čitao da se većina dosta griju, ali da se nešto da srediti sa vodenim hlađenjem, pa sada ne znam :P 30%-35% UŽAS!!! Evo, brat mi je iz Kanade slao poklon za Božić i vrijednost je bila možda 300 kn. Poslao je jednu igru za PC, knjigu, čokoladice, suvenire i nabili su nam carinu 500 KN!!! 500 HEBENIH KN!!! peacewalker93, jesi 100%, ne 101% siguran da ako naručim bilo što i bez obzira koliko skupo iz EU ne plaćam baš ništa osim ono prilikom kupnje? I kakva je stvar sa Engleskom? Ajde recimo da kupujem, npr. neku komponentu od 3000 kn preko eBaya ili nekog shopa iz zemalja EU. Kada kupim, ne plaćam ništa osim cifre navedene u tom shopu/eBayu?

Hvala na pojašnjenju, dosta ste mi pomogli :) tnx! :ave:
“I believe… whatever doesn’t kill you simply makes you…stranger.”

*

Sylenth

  • *
  • 28
  • Nemesis
Odg: SFF računala?
« Odgovori #5 : 02. Veljača, 2015., 14:02 »
Iako sada vidim, praktički sve trgovine, ebay, amazon iz bilo koje zemlje iz EU dođe praktički skuplje nego u nekom hrvatskom shopu. Tako da opet... :/
“I believe… whatever doesn’t kill you simply makes you…stranger.”

Odg: SFF računala?
« Odgovori #6 : 02. Veljača, 2015., 18:27 »
Ako naručuješ iz zemalja EU ne plaćaš PDV tj. platiš ga, ali prilikom kupovine na stranici trgovine iz koje kupuješ (znači nema dodatnog PDV-a, nego je već uračunat u cijenu). Također carine nema. Ona cijena koja piše na stranici trgovine je konačna + eventualno poštarina, ali to je navedeno koliko košta.

Sad druga je stvar što će te možda neke stvari koštati isto kao i kod nas.

*

Hrv4tin4

  • Gost
Odg: SFF računala?
« Odgovori #7 : 02. Veljača, 2015., 18:42 »
Inače naši dečki u HR su jako fleksibilni i ako imaju svoju nabavu kao ADM, Links, Uzi Shop, Telebit i itd. Možeš njih zamoliti da naruče i da ti daju okvirnu cijenu.

U ostalom možeš se direktno javiti i dobavljačima u RH i zamoliti ih isto: Mikronis, Asbis, MSan i itd...

Samo im pošalješ mail i to je to.
Kad god sam tražio nešto što nije dostupno u HR sve možeš nabaviti preko njih, samo se malo potrudi, vidi tko ti daje najbolju cijenu i to je to.

Problem kupovine van RH je garancija koja se ne može "iskoristiti" (ne vrijedi) u RH! Pa tako ako ti se bilo što strga ili ne pravilno radi moraš slati nazad u zemlju gdje si kupio i naravno platiti masnu poštarinu.

*

Sylenth

  • *
  • 28
  • Nemesis
Odg: SFF računala?
« Odgovori #8 : 02. Veljača, 2015., 19:34 »
Inače naši dečki u HR su jako fleksibilni i ako imaju svoju nabavu kao ADM, Links, Uzi Shop, Telebit i itd. Možeš njih zamoliti da naruče i da ti daju okvirnu cijenu.

U ostalom možeš se direktno javiti i dobavljačima u RH i zamoliti ih isto: Mikronis, Asbis, MSan i itd...

Samo im pošalješ mail i to je to.
Kad god sam tražio nešto što nije dostupno u HR sve možeš nabaviti preko njih, samo se malo potrudi, vidi tko ti daje najbolju cijenu i to je to.

Problem kupovine van RH je garancija koja se ne može "iskoristiti" (ne vrijedi) u RH! Pa tako ako ti se bilo što strga ili ne pravilno radi moraš slati nazad u zemlju gdje si kupio i naravno platiti masnu poštarinu.

E to, da... Slažem se. Baš sam gledao shoppove po engleskoj i po njemačkoj, cijene idu čak i 20% više od istog (sličnog) računala u ADM-u, Linksu, itd. Jedino ako kupuješ iz USA, e tada bi bilo nešto jeftinije, ali carina i pdv - garancija... Ipak ne :P

Ali što bi još htio pitati, a da ne otvaram novu temi da me modovi ne špotaju :P

Idući komp koji bi uzeo htio bi da bude "manji". Nažalost, što sam uočio nema ovakvih stvari nigdje za kupiti u RH http://www.xoticpc.com/desktops-and-servers-sff-desktops-hydra-desktops-ct-95_445_467.html ili se varam? Ali mislim da se ne varam i da takve stvari mora čovjek sam dio po dio slagati. Nema niti ovakvih stvari http://kotaku.com/from-alienware-to-zotac-all-the-steam-machines-with-sp-1495960379 :wildboy: A mislim da se ne varam :( Ne znam zašto, ali stvarno bi bilo cool kada bi to uveli u neki shop u Hrvatskoj. Jer ok, kanta nosi svoje prednosti. Ali želim nešto manje, kompaktnije i prenosivije, a opet ne želim laptop. Ne treba mi 2-3-4 PCI utora za grafičku, niti 100 SDD i HDD diskova, pa čak ni optički pogon, jer ga koristim svega 1% slučajeva. A sada, neki se kompovi (SFF) griju to sam čuo, ali neki su OK. Eto, ne znam što vi mislite? I nešto sam načuo za barebone računala, gdje dobiješ neke osnove pa onda nadograđuješ, ali sve je to slabo kod nas :/
“I believe… whatever doesn’t kill you simply makes you…stranger.”

*

andrash

  • ******
  • 5939
Odg: SFF računala?
« Odgovori #9 : 02. Veljača, 2015., 21:44 »
Sylenth linkovi ti ne rade.

Razlog nikakve ponude prebuild SFF (i općenito prebuild brendiranih pc-a) je vjerojatno taj što naši trgovci nabavljaju nešto što će se prodavat, a ta čudesa se ne isplate. Dosta se tu naplati samo ime - probaj si složit pc sa komponentama tog asusa od 13 somova pa ćeš shvatit o čemu se radi. Sexy - nekome možda je, isplativo - nikako.

Citat:
Ali mislim da se ne varam i da takve stvari mora čovjek sam dio po dio slagati.
Citat:
I nešto sam načuo za barebone računala, gdje dobiješ neke osnove pa onda nadograđuješ, ali sve je to slabo kod nas :/

Ne znam dal si možda upućen da ti zapravo sam ništa ne moraš sastavljat, nego većina shopova ima besplatno sastavljanje iznad 2000kn. To je još bolje jer možeš u komponetnu prilagodit pc svojim potrebama i buđetu. Ako želiš manji pc što si jednostavno ne sastaviš neki pc ITX ili mATX formata?





*

Sylenth

  • *
  • 28
  • Nemesis
Odg: SFF računala?
« Odgovori #10 : 03. Veljača, 2015., 00:44 »
Sylenth linkovi ti ne rade.

Razlog nikakve ponude prebuild SFF (i općenito prebuild brendiranih pc-a) je vjerojatno taj što naši trgovci nabavljaju nešto što će se prodavat, a ta čudesa se ne isplate. Dosta se tu naplati samo ime - probaj si složit pc sa komponentama tog asusa od 13 somova pa ćeš shvatit o čemu se radi. Sexy - nekome možda je, isplativo - nikako.

Citat:
Ali mislim da se ne varam i da takve stvari mora čovjek sam dio po dio slagati.
Citat:
I nešto sam načuo za barebone računala, gdje dobiješ neke osnove pa onda nadograđuješ, ali sve je to slabo kod nas :/

Ne znam dal si možda upućen da ti zapravo sam ništa ne moraš sastavljat, nego većina shopova ima besplatno sastavljanje iznad 2000kn. To je još bolje jer možeš u komponetnu prilagodit pc svojim potrebama i buđetu. Ako želiš manji pc što si jednostavno ne sastaviš neki pc ITX ili mATX formata?

Haha :) Sorry na linkovima, probao sam sa link opcijom u poruci, ali očito nešto krivo radim. Al ok, može copy-paste :P Znači, nije budućnost u takvim računalima? Pa eto baš sam našao na Engleskom časopisu PC Format, a mislim da je bilo i u našim, vodič kroz sastavljanje mini računala. Mislim na ITX i mATX što si ti rekao. Ok, shvaćam da su te stvari kao ove iz drugog linka pizdar*** i ne isplative. I sve te "kinky" stvari, ušminkane. Ali recimo nešto kao ovo http://techbuyersguru.com/miniITX.php Da li je ok tako nešto složiti? Mislim, nije kić i šminka i zvjezdice, a opet ako želiš nešto manje mislim da je ok, ne?
“I believe… whatever doesn’t kill you simply makes you…stranger.”

*

andrash

  • ******
  • 5939
Odg: SFF računala?
« Odgovori #11 : 03. Veljača, 2015., 14:01 »
Pa da, uzmeš si neki veći ITX case u koja idu standardna ATX napajanja (recimo fractalova su manjih dimenzija)

http://www.futura-it.hr/katalog/komponente/kucista/mini-itx/
http://www.futura-it.hr/katalog/komponente/napajanja/frac-psu-int-450w/

U suprotnom ponuda ozbiljnih sfx napajanja je slaba, najjače što nalazim preko nabava.net:

https://www.uzishop.hr/napajanja/2836-be-quiet-sfx-power-2-400w.html

Naravno ITX matičnu i kraću grafu (ovisno o buđetu kojeg nisi naveo):

http://www.futura-it.hr/katalog/komponente/graficke-kartice/ati/r9_270x_gaming_2g_itx/
http://www.futura-it.hr/katalog/komponente/graficke-kartice/ati/11235-06-20g/
http://www.adm.hr/product_info.php?products_id=15742




 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9