HCL.HR

Smrzavanje računala

  • 6 Odgovora
  • 3182 Hitova
Smrzavanje računala
« : 23. Studeni, 2015., 19:09 »
Dakle, računalo mi se smrzne bilo kad. Kad gledam video, igram ili ništa ne radim. Slika stane i zvuk se cuje trrrrrr. Može u roku 10 min dva puta ili da u tjedan dana nijednom. Prvo sam mislio da je grafička jer je počela i artefacte izbacivati pa sam je promijenio i ubacio novu. Memoriju sam prešao nekoliko puta sa memtest86 i nijedna greška. Više ne znam šta bi moglo biti. Konfiguracija je: fx 6850 na asrock extreme 4, hardovi ocz vector 180 i wd blue 1 tb (oba nova), stara prolupala grafa je bio radeon 6850 a nova je r9280x tri-x, napajanje ocz zs 550w. Moguce je da i napajanje nije dostatno za ovu grafu ali morao sam je uzeti kad sam je dobio ispod svake cijene mada mi je isto to radio i sa starom koja puno manje trosi. Sta da vise gledam, nisam pametan?

*

Hrv4tin4

  • Gost
Odg: Smrzavanje računala
« Odgovori #1 : 23. Studeni, 2015., 19:15 »
Pozdrav,

za početak počni koristiti enter kako bi neke rečenice prebacio u novi red jer ovo nije uopće pregledno.
Procesor fx 6850 ne postoji, postoji AMD grafička pod tim kodom. Jesi mislio na procesor sa 6 jezgri ili ti se nešto omaknulo i mislio si na FX 8350?!?
Što znači stara grafička je bila? Više je nema ili su obje u kućištu?!?
Koliko je napajanje staro? Moguće je da je ono naknap i da radi toga se računalo smrzava.

Kakvo je kućište, temperature CPU, GPU kada se to dogodi?!?


Odg: Smrzavanje računala
« Odgovori #2 : 23. Studeni, 2015., 19:21 »
Ispričavam se, pišem sa mobitela pa mi nije pregledno. Procesor je fx 6350.
Grafička stara je vtx 6850 koja je zamjenjena sa r9 280x. Stara je bačena jer je gotova.
Napajanje je staro 4 godine.
Temperature ne znam sad napamet ali ne odlaze u ekstreme. Graficka mi 55 C ne prelazi a za proc nisam siguran mada mislim da ni on nije problem jer je hladnjak dobar. Kucičte je neko najobičnije.
« Zadnja izmjena: 23. Studeni, 2015., 19:24 Pero Zdero »

*

Hrv4tin4

  • Gost
Odg: Smrzavanje računala
« Odgovori #3 : 23. Studeni, 2015., 19:31 »
Hajde za početak provjeri koje su ti temperature kada se to počne događati.
Ako se to događa pod bilo kakvim opterećenjem onda moramo metodom eliminacije saznati o čemu je riječ.
Da li ti se to dogodi i kada uopće ne diraš računalo, odnosno kada je u idleu?

Provjeri temperature! Možeš CoreTemp skinuti za CPU, za GPU MSI Afterburner ili možeš speccy i itd.
Zatim treba istestirati RAM, HDD, GPU, CPU pa vidjeti je li išta od navedenog ili nam napajanje stvara problem.

No ova AMD only konfiguracija poprilično troši, a PSU (ovisno o modelu i kvaliteti izrade) gubi godišnje do 5% svog kapaciteta što je u najgorem slučaju 20% te tada napajanje sigurno ne bi bilo dovoljno.
Možeš probati posuditi napajanje od kolege (jače napajanje) i onda izvrtiti intenzivne testove CPU i GPUa u isto vrijeme. Ako se ne sruši onda je do napajanja.

Odg: Smrzavanje računala
« Odgovori #4 : 23. Studeni, 2015., 19:36 »
U idlu također zamrzne. Primjetio sam nekoliko puta da kada se na net spajam putem
Wi-fi pci kartice da je smrzao, točno kad sam kliknio sa spoji.
Probati ću i nju izvaditi te kablom se spojiti.
Kad sve testove odradim, javim se a do tada lijep pozdrav!

Odg: Smrzavanje računala
« Odgovori #5 : 01. Siječanj, 2019., 17:20 »
Pozdrav , imam problem s smrzavanjem PC-a. Naime do prije dva dana je sve radilo ok i sada svaki put kada pokrenem BF V započnem igrati i fps polude , prosječno su bili oko 60-65 a sada padnu na 25-30 i onda mi se komp samo smrzne i nemogu apsolutno ništa s njim nego ga ponovno rebootati. Stavio sam nove win , formatirao ssd, ponovno instalirao Origin i skinuo BF , sve drivere instalirao i problem se i dalje događa. Temperatura GPU I CPU je ok . Igram samo BF tako da za druge igre ne znam kako se ponaša. Molim pomoć?

*

hrv4tin4

  • Gost
Odg: Smrzavanje računala
« Odgovori #6 : 01. Siječanj, 2019., 20:26 »
Dakle ponovno ponavljam kao papiga. Svi vi koji želite pomoć:


Navedite cijelu konfiguraciju! CPU, RAM, GPU, PSU, MBO
Koji je točno OS u pitanju
Koji su zadnji driveri za GPU?
Koje su točno temperature (a ne ok su ili dobre su) i koje su temperature u idleu, a koje kada se pokrene igra


Tek nakon ovih informacija možemo krenuti dalje.

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9