HCL.HR

spajanje računala na hdtv kao monitor

  • 3 Odgovora
  • 12958 Hitova
spajanje računala na hdtv kao monitor
« : 17. Siječanj, 2017., 16:59 »
ekipa opet ja sa novim pitanjima...
kaj cete samnom kad sam tutlek u ovome :D

daklem, comp sam rijesio uz vasu svesrdnu pomoc i svaka vam cast i hvala na svemu i sada trebam jos savjete, upute il kaj god vezano na spajanje compa na tv kao monitor (do daljnjega dok se ne skupi lova za neki pristojan monitor)

pitanje glasi: kako spojiti comp sa tv-om da sve sljaka u najboljoj mogucoj varijanti?

mislim da je za to potrebno par informacija poput:

graficka: msi rx480 gaming x 8gb
cpu: I5-6500

tv: samsung ue43j5502 full hd 1920x1080

comp stize u cetvrtak no znam da mi je limac vec turbo nabrijan i kad dojde moram ga odmah osposobiti da sljaka pa eto da se pripremim i kupim ukoliko je potrebno nekakve kablove il kaj vec treba za to. Pretpostavljam da se moze spojiti hdmi kablom pa neznam jel ih ima vise vrsta ili su univerzalni. I koliku ulogu igra ako je sam kabel duzine recimo 1m ili 1,5 ili 2m? Ukoliko je u pitanju neka drugacija konekcija, molim vas upute. I da li je potrebno jos kakvo software-sko podešavanje na samom računalu (win10/64)?

unaprijed hvala i sorry na tolikim pitanjima kao da slazem space shuttle no fakat nisam imao nikakvih iskustava s tim ranije :(

*

hrv4tin4

  • Gost
Odg: spajanje računala na hdtv kao monitor
« Odgovori #1 : 17. Siječanj, 2017., 17:02 »
Pa nemaš tu ništa posebno za podešavati.
Spojiš komp i TV s HDMI kabelom i na TVu kad hoćeš gledati sliku s kompa izabereš Source ili Input (kak se već na kojem modelu zove) HDMI (1,2,3,4 ili na koji si ga već prikopčao)


I to je to.

Odg: spajanje računala na hdtv kao monitor
« Odgovori #2 : 17. Siječanj, 2017., 17:15 »
Hrv4tin4 fala puno,
znači nema neke mudrosti nit posebnosti. Mislim, tv do sad vrti ps3 i automatski se presalta, isto tako i laptop je prepoznaval bez problema. No pital sam zato kaj ovak situaciju nisam imao. Super da je tak :)

samo jedno jos, duzina hdmi kabla jel ima utjecaja ako je recimo 1m ili 2m za igranje i slicno?

*

hrv4tin4

  • Gost
Odg: spajanje računala na hdtv kao monitor
« Odgovori #3 : 17. Siječanj, 2017., 17:53 »
Ma to su praktički nikakvi gubitci. Ja sam imao HDMI od 10m i nije bilo nikakvih problema.

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9