HCL.HR

stara kanta se ponasa cudno

  • 6 Odgovora
  • 2545 Hitova
*

dF@kk3r

  • *****
  • 2709
stara kanta se ponasa cudno
« : 19. Srpanj, 2014., 18:00 »
Pozzz
Znaci pc koji je u stanu star skoro kao i ovaj moj nickname iz doba mojeg divljanja po igrama sere na najjace
Znaci inace ga ne koristim al su mi uzeli laptop na more pa sam spao na to
Neznam tocnu konfiguraciju ali mislim da njje ni bitna amd64bitni 2.2ghz znaci jednojezgreni

Problem jer sto chrome steka spor je za poludit. Youtube steka , bio u pitanju video iki samo audio
Cak i win explorer sporo otvara
I sad ja stisnem externi i pokrenem neke blu ray ripove divix i fraer to siba perfektno..nema zastajkivanja ni najmanjeg ono zagledao sam se u film

Pa mi nije jasno u ceku je problem
Jel moguce da je procesor preslab za istovremeno skidanje i reproduciranje
Jel utjece sta termalna pasta na performanse znam da je sestra nes po tom mrdala

I kako to da taj pc frisko reinstalirane windovse xp tak sporo dize
Sjecam se da kad sam ga uzeo je digo xp u 10-15sec. Sad uzme2-3min. A kazem windovsi misu zatrpani cesto ih se reinstaoiravalo by sestra nema nikakve programe gore posebno...

Odg: stara kanta se ponasa cudno
« Odgovori #1 : 19. Srpanj, 2014., 20:21 »
Ajde ti prvo navedi sve komponente pa cemo ici u detalje jer je ovako tesko procijeniti. Po ovome sto si naveo moguce je:

- da ti je preslab cpu, imas premalo rama ili spori hdd - te vrlo lako moguce da je ram/hdd neispravan ako su vec u godinama.
- moguce pregrijavanje.
- virusi
- spori load - opet ovisi sto se sve dize s njim te o ostatku konfiguracije i verziji XP-a (SP2 je dosta brzi i laksi za starija racunala od SP3).

*

Dragster

  • ******
  • 7719
  • OKO SOKOLOVO xD
Odg: stara kanta se ponasa cudno
« Odgovori #2 : 19. Srpanj, 2014., 21:52 »
upali task manager za početak pa vidi zauzima li ti neki određeni proces (osim system idle) veći postotak. imam sličan komp u kući pa muku mučim s nekim virusom koji blokira website od antivirus programa, ne rade updateovi za iste i svašta nešto. kad ručno ubiješ te procese sve je ok :wildboy: :hihi:


"There is great strength in numbers, but there is great power in one, for the strength of the will of one may gather numbers to it. There is strength not only in *knowing* the self, but *knowing* how to bring it forth in others."

tl;dr pušite mi kurac xD

*

dF@kk3r

  • *****
  • 2709
Odg: stara kanta se ponasa cudno
« Odgovori #3 : 20. Srpanj, 2014., 10:06 »
e malo sam pogledao task manager.. nije nis frkovito, najveci su procesi od chrome-a. i to zkj ih ima 4 ? jel to normlano? znaci 4 procesa od chrome-a

@muscolo
nisam znao ovo za sp3, i to je moguce jer sad je instaliran xp sa sp3. a prije sam uvijek imao kombinaciju sa sp2 gore!


Odg: stara kanta se ponasa cudno
« Odgovori #4 : 20. Srpanj, 2014., 13:54 »
Jep, to je normalno za Chrome. Ajde sad navedi pilu koju imas :)

*

andrash

  • ******
  • 5939
Odg: stara kanta se ponasa cudno
« Odgovori #5 : 21. Srpanj, 2014., 01:00 »
Citat:
- da ti je preslab cpu, imas premalo rama ili spori hdd

Vjerojatno je svo troje (pogotovo ako je ostatak iz doba procesora) :mrgreen:

dF@kk3r single core postaju nedostatni čak i za surfanje sa puno tabova (a zezaju ga i fleš-shockwave playeri), memorije ako imaš malo i otvoriš puno tabova kod surfanja nije ni čudo, stari HDD je sigurno spor (vjerojatno i glasan)

Ako ne želiš upgrejdat/mijenjat stari pc i koristit ga takvog - možeš probat:

start - run- utipkaš msconfig - sekcija startup - i miči sve što nije bitno. Bitan ti je recimo samo antivirusni, softver od grafičke i drugog hardvera (recimo možda wireless sticka, nekog uber miša ako imaš i sl.) ili nešto drugo što ti je bitno- a ovo sve ostalo što se diže sa OS je nepotrebno, recimo ako imaš nedaj bože torrente, deamon tool, razne update npr. adobe i sl. Ako ti nije poznato o čem se radi - izguglaj svaki - imaju objašnjenja

Možeš i procese provjeriti dali imaš nekih smeća što jedu memoriju ili cpu (crtl+šift+esc) - ne diraj ove pod sekcijom system, local service, network service dok ove pod administrator možeš preispitat - također izguglaj svakog, odlične stranice će ti objasnit dal je koristan, štetan i sl. pa onda takve ugasi, ako neznaš što je ili si li-la bolje ne diraj. Recimo ako nisi neki mega-user 20-30 procesa bi bilo neka normala na XP

Također s takvim pc nakantaj google chrome i snimi pale moon (srezana mozilla od nepotrebnih stvari)

Al prije svega najbolje ti to proskeniraj antivirusnim, malwarebytesom i sl.
« Zadnja izmjena: 21. Srpanj, 2014., 01:04 Andrash »

*

general98

  • ***
  • 850
  • “Always trust computer games.”
Odg: stara kanta se ponasa cudno
« Odgovori #6 : 21. Srpanj, 2014., 10:26 »
Sve te probleme imaš zbog single core procesora,meni frend u laptopu ima AMD Turiona na 2.0Ghz i YouTube mu također solidno blokava a ja dok sam Pentiuma 4 imao pa veselio bi se kad bi bio zvuk normalan na 360p kvaliteti.Uglavnom taj problem možeš riješiti tako da updatas flash i ta sva cuda i ne mrdas misem dok gledas video i slusas muziku,sto naravno svakome ide na zivce :D
"If you have everything under control,you're not moving fast enough!"

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9