HCL.HR

Što je najkritičnije?

  • 25 Odgovora
  • 7831 Hitova
*

Cholle3

  • *
  • 14
  • .
Što je najkritičnije?
« : 10. Listopad, 2015., 10:05 »
Pozdrav,trebam pomoc oko toga sta bi prvo trebo uzet i sta bi mi najvise trebalo za solidan framerate makar u LoL-u (League of legends)
Ovo su konf:

Grafa je ATI Radeon 4300/4500 series
Neznam,ako jos sta treba napisite
Napajanje je neko jadno,ako je potrebno mogu provjeriti....
Budzet jos neznam...Netreba mi ništa za ozbiljan gejming,samo 60fps LoL gameplay ako je moguće ikako
Biggest noob ever.

*

andrash

  • ******
  • 5939
Odg: Što je najkritičnije?
« Odgovori #1 : 10. Listopad, 2015., 10:18 »
Najkritičnija ti je grafička.

Nakon toga bi trebao mjenjati taj prastari cpu

*

Cholle3

  • *
  • 14
  • .
Odg: Što je najkritičnije?
« Odgovori #2 : 10. Listopad, 2015., 10:24 »
I kolko bi me to barem oprilike doslo za ovo sto ja trebam,dakle netrebam nista posebno...samo ovako da nemam 10 fpsa (doslovno).Onako,da je igrivo (60 idealno) *makar polovno*
« Zadnja izmjena: 10. Listopad, 2015., 10:26 Cholle3 »
Biggest noob ever.

*

andrash

  • ******
  • 5939
Odg: Što je najkritičnije?
« Odgovori #3 : 10. Listopad, 2015., 10:44 »
Budući da pretpostavljam da ti je napajanje staro i nekvalitetno
http://www.njuskalo.hr/graficke-kartice/amd-radeon-hd6670-1gb-gddr5-vtx3d-oglas-16595641

S tom gpu sigurno možeš imati 60fps na nekoj rezoluciji i detaljima, samo je pitanje koliko će cpu utjecat, ali definitivno prvo gpu (možda bude i jedina potrebna zamjena).

Mjenjanje procesora za sobom povlači mjenjanje cijele platforme, ali recimo celeron g18xx + h81 ploča + 4gb ddr3 bi te nekih 800kn izašlo (sve novo)

*

Cholle3

  • *
  • 14
  • .
Odg: Što je najkritičnije?
« Odgovori #4 : 10. Listopad, 2015., 10:59 »
Za grafičku bi imao,za nekih par dana,pa onda mozda sljedeci mjesec za cpu
Ali ako uzmem samo graf. oce li biti ikakve promjene (i ako treba vidit kakvo je napajanje samo mi recite koji je to program,ali da staro i nekvalitetno u svakom slučaju,sada košta negdje oko 20ak€-150kuna)
Oprostite što smaram toliko,noob sam totalni :bonk:
Biggest noob ever.

*

andrash

  • ******
  • 5939
Odg: Što je najkritičnije?
« Odgovori #5 : 10. Listopad, 2015., 11:30 »
Svakako ćeš vidit veliku promjenu i da samo grafu promjeniš

Napajanje ne možeš vidjeti softverski, trebao bi skinuti bočnu strancu  (lijevu ako lice kućišta gledaš frontalno, bude uglavnom 2 šarafa), pa onda uslikat etiketu napajnja ili prepisati puni naziv modela napajanja - to je ona kutija u koju ide strujni kabel). Uglavnom napajanje ne mijenja bitno preporuku grafe,  to ti je otprilike to za 300kn

*

Cholle3

  • *
  • 14
  • .
Odg: Što je najkritičnije?
« Odgovori #6 : 10. Listopad, 2015., 11:37 »
Da,napajanje mi je:
EVC PSU 500W, PC napajanje ATX 24Pin, EPS ATX 12V 8, 4 i 6 pin, 12cm ventilator, 4xSATA, 4x Molex, 1x FDD.
Ubiti to je ovo: http://www.njuskalo.hr/kucista/atx-napajanje-naviatec-evc-ml500w-oglas-14852653

A što je sa RAMom? to mi netreba? mislim neki su mi rekli da bi mi ram bio najvazniji (par frendova koji su upg.)
I jel trebam još nešto znati kad uzmimam grafu - osim napajanja (neku veličinu ili nešto)?

Hvala puno :ave:
« Zadnja izmjena: 10. Listopad, 2015., 13:30 Cholle3 »
Biggest noob ever.

*

andrash

  • ******
  • 5939
Odg: Što je najkritičnije?
« Odgovori #7 : 10. Listopad, 2015., 13:51 »
Prema zahtjevima 2gb je dosta, ali naravno možeš ti još 2gb ubacit (cca 100kn polovno)

Što se tiče grafe to je to ako matična podržava standardni pci-e x16 (što ziher imaš), sa speccy možeš vidjeti komponente, napajanje očekivano nekvalitetno, ali dovoljno za onu grafičku

*

Cholle3

  • *
  • 14
  • .
Odg: Što je najkritičnije?
« Odgovori #8 : 18. Listopad, 2015., 13:37 »
Oprostite što vas opet smaram,ali mislim da bi trebo još malo pomoći da bi bio 100% siguran...
Pošto mi nije baš sigurno i neželim kupovati polovno jer bi mi mogli preporučiti nešto iz linksa (sve isto:ne preskupo,60fps barem na LoL-u...)
http://www.links.hr/?option=katList&id_kategorija=0518&naziv=graficke-kartice (grafe) odnosno,što mogu na svoju konfiguraciju da bude ljepo iskorišteno itd...Uzet ću RAM jer još koristim neke programe,chrome,media player...Milsim da bi moglo biti dobro uz neku solidnu grafičku makar na Medium postavkama:)

Hvala puuuno Andrash :ave: :ave:
Biggest noob ever.

*

andrash

  • ******
  • 5939
Odg: Što je najkritičnije?
« Odgovori #9 : 18. Listopad, 2015., 16:34 »
Nažalost situacija je jako loša sa jeftinim novim grafičkama, barem ovo ako mora biti links

http://www.links.hr/?naziv=graficka-kartica-pci-e-asus-amd-radeon-r7-250-1gb-ddr5-d-sub-dvi-hdmi&option=artikl&id_artikl=051.806.926

To ti je samo mrvicu jače od one polovne 6670 ddr5 od 300kn

Saznaj točno napajanje, pa ako je solidno za iste novce možeš osjetno jaču imati

http://www.futura-it.hr/katalog/komponente/graficke-kartice/ati/0901892/

Cpu bi ju kočio, ali zašto ne kad košta isto, a može ti biti iskorištena u budućnosti ako barem na celerona pređeš

*

Cholle3

  • *
  • 14
  • .
Odg: Što je najkritičnije?
« Odgovori #10 : 18. Listopad, 2015., 18:07 »
Nemora biti Links,ali pošto mi je links tu blizu mislio sam da je najpraktičnije da samo odem pokupit to autom...Ali nemora,mogu i naručiti online.
I ja bi rađe uzeo onu polovnu sa njuškala,ali neznam koliko je to sigurno,znam da tamo ima svega (Prevaranata) Dobro,800 kuna i nije toliko strašno mislim da bi mogao to uzeti+2-4 GB RAMA to bi me izašlo nekih 1000kuna (130eura)?.Tako da radije bi bio siguran i platio nešto više.
Evo TOČNO napajanje: EVC PSU 500W, PC napajanje ATX 24Pin, EPS ATX 12V 8, 4 i 6 pin, 12cm ventilator, 4xSATA, 4x Molex, 1x FDD. Nebih rekao da je solidno napajanje,naprotiv :solidus:
Sad,neznam koliko ću mjenjat procesor,recimo da nebi,jel bi mi se svejedno isplatilo?
Biggest noob ever.

*

andrash

  • ******
  • 5939
Odg: Što je najkritičnije?
« Odgovori #11 : 18. Listopad, 2015., 18:14 »
A čuj, iskreno R7 250 ddr5 za skoro 800kn kao što rekoh nije isplativo samo po sebi, ali razumijem ako ne želiš riskirati sa polovnim, jer šansa za zajeb uvijek postoji (osim ako se ne ode kod čovjeka testirati, što neki i nude). Napajanje nije kvalitetno, ali na to sam i računao, što se tiče same snage R7 250 i GT 740 nisu nikakav problem jer su maleni potrošaći (hrane iz PCI-e slota).
IMO i da ostaneš na svom cpu isplati se uzeti osjetno jaču grafu od toga što imaš, vidjet ćeš veliku razliku u gamingu

Što se tiče drugih shopova, R7 250 nije ni drugdje osjetno jeftinija, imaš ovdje, ali kad uračunaš dostavu od cca 40kn dođe ti skoro na isto kao u linksu.
« Zadnja izmjena: 18. Listopad, 2015., 18:18 Andrash »

*

Cholle3

  • *
  • 14
  • .
Odg: Što je najkritičnije?
« Odgovori #12 : 18. Listopad, 2015., 18:35 »
Još ču vidjeti s tim čovjekom koji prodaje na njuškalu,ali svejedno bih radije uzeo novu grafičku...Tako da ako uzmem novu,koju od te dvije?
I evo za kraj,da više kasnije ne ispitujem ništa,da završimo više samnom koji RAM bi mogao uzeti pošto se u to ali NIMALO ne razumijem,neznam jel ima jači/slabiji,to stvarno neznam,sori...Inače ovo je moj trenutna ram memorija:
Puno sam se fokusirao na RAM zato što volim koristiti puno programa dok igram i opčenito,ova memorija mi to ne pruža to trenutno,tako da ako može pomoć još ?SAMO? oko toga,obećajem :hihi:
Biggest noob ever.

*

andrash

  • ******
  • 5939
Odg: Što je najkritičnije?
« Odgovori #13 : 18. Listopad, 2015., 18:52 »
Bilo koji 2gb ddr2 (tvoj je 800mhz, ali nije uvjet), i 99% će raditi sa tvojim. Pazi samo da ne piše sodimm (to je za laptop) ili ecc (to je za servere), dakle non-ecc

Ajde ako ti se da skini cpu-z - idi na spd (nađi slot u kojem je tvoj ram), pa postaj part number da se proba naći identičan preko nabava.net ili barem što sličniji, al kažem sa bilo kojim nebi trebao imati problema. Inače polovni 2gb ddr2 idu po 80-120kn, pogledaj u svojoj županiji/gradu dal ima dobra ponuda, to je manje kritično polovno uzeti nego gpu.

Što se tiče grafičke - obje su iste, tj. ne vjerujem da je ova iz linksa dual fan kao na slici (inače nemoj se uzdati u slike na webu, bitno je ovo u opisu). 

*

Cholle3

  • *
  • 14
  • .
Odg: Što je najkritičnije?
« Odgovori #14 : 18. Listopad, 2015., 19:21 »
Dobro onda,ako su iste i ako isto koštaju uzet ću ovu iz linksa (R7 250)
Slot 1 i 2 su isti...
Biggest noob ever.

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9