HCL.HR

TV kupnja help

  • 24 Odgovora
  • 7659 Hitova
TV kupnja help
« : 08. Ožujak, 2010., 18:19 »
ae. znam da postoji sličan topik, al želim svoj, lepi, sveži, novi.

brat mi se seli za koji mesec, i onda namjeravam kupit sebi neki tv za sobu. al nemam pojma kakav/koji pa će mi hcl KUMOVI pomoći pri odabiru :(

tv bi gledao s nekih 2 metra udaljenosti, spojio bi na njega komp, čisto da gledam filmove na njemu ( za rad na kompu bi nastavio koristit ovaj 19" monitor), a uz to bi spojio xbox360/eventualno ps3 jednog dana.
prva stvar, kolika bi uopće tribala bit televizija(/monitor :( ) ak ću ga gledat s 2 metra? neznam koliko para mogu potrošit na to, a ono, preferirao bi neki full hd da budem miran :( iz ove sobe neću selit sigurno 5 godina tako da je investicija na duže staze :(

i da, ako želim gledat na tv-u nešto s kompa, to može radit preko činča? jer mi grafička nema hdmi out :(

unapred zahvaljujem hcl kumovima.

*

dibek

  • ******
  • 5634
  • You put the stone in the case?
Odg: TV kupnja help
« Odgovori #1 : 08. Ožujak, 2010., 19:05 »
Ja gledam 42" sa 2m :hihi: Al sam malo corav :wildboy:

A 32"-37" bi bilo idealno za normalne, koliko sam skuzio.

Inace imam Panasonic U10E plasmu i ne mogu je dovoljno nahvaliti :hug

Odg: TV kupnja help
« Odgovori #2 : 08. Ožujak, 2010., 19:07 »
ja gledam s dva metra i 30 cm cca. imam 24" monitor, a onako izgleda mi dobro i divx većinom.

tolko od mene, pusa hejteru.

pda, al mislim da bi bilo za kurac igrat igrice na tome. xbox i tak jel. bar imam filing. neznam. računao sam tu negdi oko 25-28 inča, al to samo bubam napamet.

*

dibek

  • ******
  • 5634
  • You put the stone in the case?
Odg: TV kupnja help
« Odgovori #3 : 08. Ožujak, 2010., 19:24 »
25-28? :wildboy: Ono, nema smisla kupovat tako mali TV... Osim toga, nemas bas puno izbora kod ovih manjih, svi su LCD i uglavnom govnasti.

Odg: TV kupnja help
« Odgovori #4 : 08. Ožujak, 2010., 19:36 »

prva stvar, kolika bi uopće tribala bit televizija(/monitor :( ) ak ću ga gledat s 2 metra?
LCD TV-i bi se po pravilu trebali gledati sa udaljenosti veličine dijagonale ekrana x 2. Što znači, ako uzimaš LCD, idealna veličina bi ti bila 39" (100 cm).
Iako bih ti ja preporučio da uzmeš malo veći, točnije 42".

Po meni, Philips 42 PFL 5604H je best buy, cijena nije previsoka, a TV je vrhunske kvalitete.

Imam ga doma i savršen je.  :hug
“They say marriages are made in Heaven. But so is thunder and lightning.” - Clint Eastwood

Odg: TV kupnja help
« Odgovori #5 : 08. Ožujak, 2010., 19:47 »
25-28? :wildboy: Ono, nema smisla kupovat tako mali TV... Osim toga, nemas bas puno izbora kod ovih manjih, svi su LCD i uglavnom govnasti.

neznam, meni veće od toga pari pre ogromno za sobu? :( il možda nije?

42" na 2 metra? ti me jebeš ?:( u dnevnoj mi je  HD ready 32 inča. i onak, neznam, nekih 3 metra, možda i više udaljenosti. skroz je okej.
neg, gledao sam neki tv distance kalkulator il neki tako kurac i za 26 inča je pokazivao 2.5 metara. zbunjen sam skroz :(

*

dibek

  • ******
  • 5634
  • You put the stone in the case?
Odg: TV kupnja help
« Odgovori #6 : 08. Ožujak, 2010., 19:53 »
Pa ono, JA gledam 42" na 2 metra. Kad gledam HD naravno. Ali 32" za 3m mi se cini malo... A tek 2.5m za 26". Jebote, ne bih mogao titlove citat nikako :hihi:

Individualna stvar, al mislim da ce ti sve manje od 32 bit premalo.

Probaj gledat nesto HD na 32" s 2 metra pa vidi kako ide.

Odg: TV kupnja help
« Odgovori #7 : 08. Ožujak, 2010., 19:58 »
Kažem ti, najidealnije bi ti bilo 42", mislim da ćeš požalit ako uzmeš manje od 39".  :hiha:
“They say marriages are made in Heaven. But so is thunder and lightning.” - Clint Eastwood

Odg: TV kupnja help
« Odgovori #8 : 08. Ožujak, 2010., 20:26 »
Pa ono, JA gledam 42" na 2 metra. Kad gledam HD naravno. Ali 32" za 3m mi se cini malo... A tek 2.5m za 26". Jebote, ne bih mogao titlove citat nikako :hihi:

Individualna stvar, al mislim da ce ti sve manje od 32 bit premalo.

Probaj gledat nesto HD na 32" s 2 metra pa vidi kako ide.

da, taj kalkulator mi se činio skroz retardiranim. :(

pdobro, 32 " ( ovaj u dnevnom) je hd redi, hd filmove ne gledam ( odakle bi :( ), tv i divx filmovi su skroz super za gledat, a s igrama nemam problema s čitanjem ičega.
i da, ipak nije 3 već 2 ipo metra.

štajaznam, ako mi bude slabo čitljivo uvik mogu primaknit fotelju malo napred. uglavnom vidit ću to šta se tiče veličine još, al zasigurno neću ispod 30" ipak :(

uglavnom, fala :(

*

dibek

  • ******
  • 5634
  • You put the stone in the case?
Odg: TV kupnja help
« Odgovori #9 : 08. Ožujak, 2010., 20:37 »

pdobro, 32 " ( ovaj u dnevnom) je hd redi, hd filmove ne gledam ( odakle bi :( )
Laptop, hdmi :hiha:

A ono, 720p... ionako kazu da kod svega ispod 42" je jako tesko primjetiti razliku izmedju 720p i 1080p. Facaa to kaze, pa ono :ementaler:

Cak i da ti je dobar TV tipa 28", probaj uzet 32" cisto jer imas veci izbor i kvalitetnije modele.

*

Facaa

  • ******
  • 4455
  • Full of Stars
    • www.shuma.org
Odg: TV kupnja help
« Odgovori #10 : 08. Ožujak, 2010., 21:23 »
Kolko love bi dao?  :wildboy:
I'm teaching myself to live without sleeping cause i don't trust my dreams.

Odg: TV kupnja help
« Odgovori #11 : 08. Ožujak, 2010., 22:02 »
neznam, 3-4k? :( šta manje je onak, bolje. pare koje ostanu ću uložit u kvalitetnu fotelju :( il ps3. il kurve.
mislim, htio bi tv koji će trajat i neće bit govno. i koji neće onako.. zaostat za tehnologijom za godinu dana :(

e da, šta se tiče cijene, možda mogu sredit preko brata neki popust tako da ode cijena doli za 20% il nešto od one u dućanima, tako da nemoraš striktno u toj granici.

@ dibek: da, al mi se ne da skidat hd filmove. ogromni su :(

*

Pičkica

  • ****
  • 1765
  • Prince`Charming
Odg: TV kupnja help
« Odgovori #12 : 08. Ožujak, 2010., 22:22 »
Kupi to, pogledaj jedan HD film i nećeš se više usudit gledat SD.  :wildboy:

E da, za ono gore. Nema veze šta nemaš HDMI out na grafičkoj. DVI to HDMI kabel imaš kupit. Doduše nema zvuka al u mom slučaju ni ne treba. Hifi sustav i to.  :ementaler:
JA SAM TOLKO PAMETAN DA VI TO NEMORETE UOPĆE SKUŽIT KOLKA  JE TO PAMET

Kako mu je pimpek letio na sve strane, straaaaaaaaaaaašno...

s h u m a . o r g  :approve

*

dibek

  • ******
  • 5634
  • You put the stone in the case?
Odg: TV kupnja help
« Odgovori #13 : 08. Ožujak, 2010., 22:50 »
Kupi to, pogledaj jedan HD film i nećeš se više usudit gledat SD.  :wildboy:
Kako potpuno istinito :approve

Odg: TV kupnja help
« Odgovori #14 : 16. Ožujak, 2010., 16:29 »
facaa, izdajniče, daj neki dobar 30-32 inčni tv, max oko 4-4ipo soma :< 

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9