HCL.HR

Anketa

Jeste li ikada radili OC grafičke kartice?

Jesam.
28 (58.3%)
Nisam i ne planiram.
5 (10.4%)
Strah me, možda se nešto pokvari...
9 (18.8%)
Ne zanima me to.
1 (2.1%)
Ne znam kako.
5 (10.4%)

Ukupno Glasova: 47

Vaš Overclock GPUa

  • 99 Odgovora
  • 46805 Hitova
*

Hrv4tin4

  • Gost
Vaš Overclock GPUa
« : 02. Lipanj, 2015., 09:02 »
Volio bih vidjeti vaše rezultate s OC grafičke kartice. Prema temi "vaša konfiguracija" ima dosta ljudi s dobrim komponentama i potencijalom za OC.

Ova tema je namijenjena isključivo za rezultat OCa vaše grafičke kartice.
Test prema kojem bi se svi ravnali kako ne bi bilo prevelikih razlika bi bio: Heaven Benchmark.
Program za OC je onaj koji Vama najviše odgovara, dok ja osobno koristim MSI Afterburner.
Program s kojim će se najpreglednije vidjeti sve vaše postavke je GPU-Z.

Kao dokaz Vašeg OCa trebate dodati screenshotove od GPU-Z, OC programa i od samog rezultata Heavena.
Slike uploadajte isključivo na Imgur!
Trebate priložiti 2 slike. Jednu sliku prije OCa i sliku poslije kako bi najbolje mogli vidjeti razliku.

Slobodno navedite i svoju konfiguraciju na početku Vašeg posta.
Postavke Heaven:

Rezolucija: 1920x1080
API: DirectX 11 (ako uzimate drugi API obavezno to navedite na početku posta!)
Quality: Ultra
Tessellation: Moderate
AA: x2
« Zadnja izmjena: 02. Lipanj, 2015., 09:12 Hrv4tin4 »

*

Hrv4tin4

  • Gost
Odg: Vaš Overclock GPUa
« Odgovori #1 : 02. Lipanj, 2015., 09:22 »
Evo i moj rezultat.
GPU je MSI GTX 970 4G

Jako sam zadovoljan, jer je ovo bez diranja voltaže uz to da GPU nije prelazila 66 stupnjeva!

GPU-Z bez OCa:


GPU-Z sa OC:


MSI Afterburner bez OCa:


MSI Afterburner sa OC:


Heaven bez OCa:


Heaven sa OC:




Bez dizanja voltaže i uz još malo truda moglo bi se lijepo posložiti... Al izvukao sam 10fpsa iz kartice bez neke muke, prevelike temperature i voltaže.
Nisam imao previše vremena za fini tuning, ali kad bude vremena budem i to.

*

WEAPONX

  • *****
  • 2209
  • Doom-driven
Odg: Vaš Overclock GPUa
« Odgovori #2 : 02. Lipanj, 2015., 10:01 »
Zanimalo me to neko vrijeme, ali sam uvijek bio u strahu da pokvarim neku od komponenata ili im skratim životni vijek.
Sada mi se vjerojatno ne isplati pokušavat izvući više snage iz te konfiguracije s obzirom da je lagano u godinama, sumnjam da bi napravilo neku značajnu razliku u performansama.
Lijepo je biti važan, ali je važnije biti lijep.    PREĐENE IGRE | PLAYLISTA | IKONE

*

Hrv4tin4

  • Gost
Odg: Vaš Overclock GPUa
« Odgovori #3 : 02. Lipanj, 2015., 10:21 »
A meni je OC u nekoliko slučajeva prihvatljiv.
1. Kada radim testove, jer volim vidjeti kakav sam hardware ovaj puta dobio, jer nažalost nisu svi chipovi isti...
2. Kada želiš nešto igrat i fali ti tih 4-5 fpsa da stvar bude igriva i fluidna.
3. Ako želiš nešto igrati u 60fpsa, a malo ti do tamo fali.

Inače ne držim skoro nikad komp u nekom OCu.

Odg: Vaš Overclock GPUa
« Odgovori #4 : 02. Lipanj, 2015., 10:44 »
Iman pitanje... jeli bolje clockat preko MSI afterburnera ili preko AMD Overdrivea?
I jeli to uopće pametno na HD6670 gddr5 od asusa, jer iman feeling da kao da se događaju greške kad clockam?

*

Hrv4tin4

  • Gost
Odg: Vaš Overclock GPUa
« Odgovori #5 : 02. Lipanj, 2015., 10:52 »
Ja preferiram Afterburner jer podržava 90% svih grafičkih kartica.
Ako pretjeraš naravno da ćeš imati problema... To je normalno. Za početak kreneš mic po mic. Pravi, stabilan i dobar OC traje i traje.
Moraš uložiti nekoliko sati u dobre postavke i testove.
Za početak ideš bez dizanja voltaže. Pa podižeš malo po malo, uzmi si za početak +10Mhz i onda lagano dižeš nakon svakog testa koji je uspješan.
Ako se pojavi crni ekran - pretjerao si i nisi uspio, isto tako ako se zamrzne slika.
Ako vidiš neke čudne točkice, boje i itd opet si pretjerao i onda se suštaš na ono zadnje stabilno.
To je igra volje i živaca

Odg: Vaš Overclock GPUa
« Odgovori #6 : 02. Lipanj, 2015., 11:07 »
Ja preferiram Afterburner jer podržava 90% svih grafičkih kartica.
Ako pretjeraš naravno da ćeš imati problema... To je normalno. Za početak kreneš mic po mic. Pravi, stabilan i dobar OC traje i traje.
Moraš uložiti nekoliko sati u dobre postavke i testove.
Za početak ideš bez dizanja voltaže. Pa podižeš malo po malo, uzmi si za početak +10Mhz i onda lagano dižeš nakon svakog testa koji je uspješan.
Ako se pojavi crni ekran - pretjerao si i nisi uspio, isto tako ako se zamrzne slika.
Ako vidiš neke čudne točkice, boje i itd opet si pretjerao i onda se suštaš na ono zadnje stabilno.
To je igra volje i živaca
Ma neko sam vrijeme držao na 850Mhz i zaboravio sam da je clockana, i ok je radilo, al mislim da je ipak bolje malo niže. Uhvatit ću se u koštac s tim, pa ćemo vidjeti šta će biti. S čime ja najbolje testirat, s onim testerom u afterburneru (kombusator jel?) ili pak u samoj igri?

*

Hrv4tin4

  • Gost
Odg: Vaš Overclock GPUa
« Odgovori #7 : 02. Lipanj, 2015., 11:12 »
Ja nikada ne držim OC. Koristim ga samo u onim prilikama koje sam gore naveo...
A meni je OC u nekoliko slučajeva prihvatljiv.
1. Kada radim testove, jer volim vidjeti kakav sam hardware ovaj puta dobio, jer nažalost nisu svi chipovi isti...
2. Kada želiš nešto igrat i fali ti tih 4-5 fpsa da stvar bude igriva i fluidna.
3. Ako želiš nešto igrati u 60fpsa, a malo ti do tamo fali.

Inače ne držim skoro nikad komp u nekom OCu.

Za test ti je za početak dosta dobar Kombustor, ali probaj i ove benchmarkove jer oni lijepo opterete grafulju na svim poljima.
I kao što i sam kažeš igra je jako dobar test sam po sebi.
Samo uvijek pazi na temperature!

Odg: Vaš Overclock GPUa
« Odgovori #8 : 02. Lipanj, 2015., 11:13 »
Kombusator mi ne ide preko 20fps-a xD .. pa ono, nije baš mjerodavan .. temp je oko 65°C ali nisam dugo čistio prašinu, ima i ta

edit: iako ide oko 23fps, svako malo nako trzne, to se nebi trebalo događat?
« Zadnja izmjena: 02. Lipanj, 2015., 11:17 justINcase »

*

HighEnd

  • ****
  • 1329
  • To the limits!
Odg: Vaš Overclock GPUa
« Odgovori #9 : 02. Lipanj, 2015., 11:34 »
Hrvatine, dobra je tema samo bilo bi u redu da si stavio napomenu za nedovoljno educirane da u slucaju da nesto krene po zlu sa grafickom tokom overkloka da garancija ne vrijedi i da u slucaju da nisi bas na "ti" sa kompjuterima nebi trebao takvo sta ni pokusavati jer se moze prouzrociti nepopravljiva steta.

*

Hrv4tin4

  • Gost
Odg: Vaš Overclock GPUa
« Odgovori #10 : 02. Lipanj, 2015., 12:52 »
Hrvatine, dobra je tema samo bilo bi u redu da si stavio napomenu za nedovoljno educirane da u slucaju da nesto krene po zlu sa grafickom tokom overkloka da garancija ne vrijedi i da u slucaju da nisi bas na "ti" sa kompjuterima nebi trebao takvo sta ni pokusavati jer se moze prouzrociti nepopravljiva steta.

Smatrao sam da naslov govori sve...
Citat:
Vaš Overclock


Ali čini se da to i ne ide baš tako...
Cilj mi je bio da se svi koji znaju malo više, imaju volje, želje i dobar hardware ili stariji hardware i dobro znanje malo zabave, stave svoj OC i itd...
Nije mi namjena bila neka random tema za razgovor o OCu.

Odg: Vaš Overclock GPUa
« Odgovori #11 : 25. Lipanj, 2015., 15:36 »
Evo moji rezultati s istom grafom:mrgreen:
http://imgur.com/v2yFUs1,mtIUBzp,NL8ClcZ,XtNfa4U,bpZbaze,2GEqTsA#0

Prvi put OC-am, pa me zanimaju komentari. Da li da se igram voltažom i koliko je uputno držati je OC-anu u igrama, recimo Witcheru koji upravo prelazim?

*

Hrv4tin4

  • Gost
Odg: Vaš Overclock GPUa
« Odgovori #12 : 25. Lipanj, 2015., 16:11 »
Kao što sam već naveo:
A meni je OC u nekoliko slučajeva prihvatljiv.
1. Kada radim testove, jer volim vidjeti kakav sam hardware ovaj puta dobio, jer nažalost nisu svi chipovi isti...
2. Kada želiš nešto igrat i fali ti tih 4-5 fpsa da stvar bude igriva i fluidna.
3. Ako želiš nešto igrati u 60fpsa, a malo ti do tamo fali.

Inače ne držim skoro nikad komp u nekom OCu.

Uz to voltažu dižeš samo ako ti OC nije dovoljno stabilan.
Jesi testirao svoj OC s nekim programom, jer si uspio postići veći OC od mojeg bez dizanja voltaža, no opet si u realnom testu imao nekoliko fpsa manje. No to možemo pripisati i tvom procesoru.
Uglavnom, nema potrebe imati OC ako ti Witcher ide dobro, a trebao bi ići. Jedino ako ti se npr vrti na 55 fpsa, a ti bi želio 60!

Uz to uvijek si napravi nekoliko OC profila! Jedan za neki lagani OC, srednji, i najveći (možeš si i više gradacija napraviti), jer nema smilsa tjerati max OC i skuriti si karticu, ako za tim nema potrebe.

Odg: Vaš Overclock GPUa
« Odgovori #13 : 25. Lipanj, 2015., 16:52 »
Testirao sam s MSI Kombustorom i odigrao sam Witchera otprilike 1 sat. Nije bilo problema, ali slažem se da mi nije potrebno jer gura na oko 52 fps-a na ultra skoro sve osim hairworksa koji je off, draw distancea na high i background charachtersa isto na high

*

Hrv4tin4

  • Gost
Odg: Vaš Overclock GPUa
« Odgovori #14 : 25. Lipanj, 2015., 17:03 »
Ako ti ne treba, ni ne diraj.

Ja sam samo stare GPUove držao na konstantnom, ogromnom OC i igrao igre, ali samo kada sam u to vrijeme već imao lovu za drugu grafičku. Pa sam ih išao iscijediti do kraja.
Ovo je nova grafička i nemaš potrebe ju tjerat. Ja sam ovo napravio samo radi rezultata, jer volim vidjeti kako ide grafička koju imam. Može proći još cca 2 godine kada ću ju konstantno držati na nekom OCu i kada ću kupovati drugu.

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9