HCL.HR

Anketa

Jeste li ikada radili OC grafičke kartice?

Jesam.
28 (58.3%)
Nisam i ne planiram.
5 (10.4%)
Strah me, možda se nešto pokvari...
9 (18.8%)
Ne zanima me to.
1 (2.1%)
Ne znam kako.
5 (10.4%)

Ukupno Glasova: 47

Vaš Overclock GPUa

  • 99 Odgovora
  • 47075 Hitova
*

andrash

  • ******
  • 5939
Odg: Vaš Overclock GPUa
« Odgovori #60 : 24. Svibanj, 2016., 20:20 »
Ne znam sad napamet, al mislim da su dobitci nekih 10-15%. Pogledaj po recenzijama (review). Što se tiče klokanja imaš masu tutoriala po youtubeu

Odg: Vaš Overclock GPUa
« Odgovori #61 : 24. Svibanj, 2016., 23:11 »
Mislio sam napraviti temu, ali vec sam vidio da ima tema za overclock grafickih, pa bih pitao ovdje da li bi bilo kako moguce sa nekim sigurnim klokovima doci na performanse r9 290-tke sa 280x, trenutno imam asus directcu ii pa bi je  kloknuo, cilj mi je kada bi kako dosao do r9 290 performansi

*

andrash

  • ******
  • 5939
Odg: Vaš Overclock GPUa
« Odgovori #62 : 24. Svibanj, 2016., 23:21 »
Ne može doći do te razine

https://www.techpowerup.com/reviews/ASUS/R9_280X_Direct_Cu_II_TOP/29.html

A R9 290 je preko 20% jača

*

HighEnd

  • ****
  • 1329
  • To the limits!
Odg: Vaš Overclock GPUa
« Odgovori #63 : 25. Svibanj, 2016., 00:55 »
Ne znam dali mi se isplati oc gpu
Konfa
I5 4460
B85-pro3
Giga r9 380 4gb g1
Xfx 550w
8 gb rama
Nisam to nikad radio pa ako može mala pomoć da ne bi sta skurio, vidio sam da mi se instalirao oc guru od gigabyte

Nemas sta skurit, i svakako se isplati OC-at tu grafu isto kao i svaku drugu, neznam zasto bi itko uopce ista drzao na stock taktovima

Odg: Vaš Overclock GPUa
« Odgovori #64 : 31. Svibanj, 2016., 01:42 »
Malo sam krenuo sa OC gpu, r9 380 4gb g1 gaming, zadnji msi afterburner
Nisam dirao voltazu , ni power limit,navodno volt bolje ne, core clock sa 990 ide na 1090 i mem clock sa 1425 na 1600, samo sam to dvoje mijenjao i vrtio ungine valey nekih 2-3 min samo da vidim Jel stabilno, kad sam digao memory na 1650 crni ekran i nije mi htio boot win, nekoliko puta, kad sam napokon uspio više mi neda da reset postavke, stavi mi neki mali clock koji mi je spremljen , a kad save reset na profil i restart msi opet taj mali clock
I koliko je pametno dirati core volt
S onim ocom od 1090 i 1600 sam imao nekih 7 fpsa vise, kasnije isti test 10 vise

P.S.
Uspio sam stavit na stock
Dali je sigurno igrat se sa core voltazom i do koliko

« Zadnja izmjena: 31. Svibanj, 2016., 09:34 doktordoc »

*

HighEnd

  • ****
  • 1329
  • To the limits!
Odg: Vaš Overclock GPUa
« Odgovori #65 : 31. Svibanj, 2016., 10:52 »
Stavi core voltage i power limit odma do kraja i onda stavi grafu na core clock: 1170, a memory clock na 1500mhz (vise od toga ti nista ne znaci u igrama jer ti je ionako najbitniji core clock)

Kada si to napravio upali Valley benchmark na extreme preset i odvrti jedan krug da vidis jel ti se pojavljuju aretafkti, ako se pojavljuju stavi core clock na 1150 i odvrti ponovo i vidi jel se opet pojavljuju artefakti, i smanjuj svaki put core clock za 20mhz dok ti nebude stabilno bez artefakata, memory clock ostavi na 1500mhz i ne diraj vise.

Kada ti je overklok stabilan, onda mozes krenuti spustati core voltage za 15 sve dok ti se opet ne pocnu pokazivati artefakti, kada se pocnu ponovo prikazivati znaci da je voltaza premala i da ju moras povecati, onda ju samo vratis na zadnju stabilnu ili povecas za 15 i odvrtis par igara i vidis jel sve u redu, ako je sve u redu i nemas artefakata onda sejvas profil u afterburneru i to je to, a ako se slucajno pojavi koji artefakt onda  samo povecas corevoltage za 10 i to je to.

Odg: Vaš Overclock GPUa
« Odgovori #66 : 31. Svibanj, 2016., 12:06 »
Hvala highend
Na 1170, 1500 memory  volt Max mi je stabilno, ne ruši se i nema artefakata ni u valleyu ni u bf4, fps 89
Na 1090,1600 memory volt stock, stabilno fps 84
To je na 1440x900, moram sad ovih dana kupit fhd pa ću onda se još igrat sa oc, sejvo sam profile, a dok ne dođe monitor nek bude na stock
Koliko voltaza na Max utječe na "trajnost" gpu, temp nisu išle preko 69 nakon 20 min bf4, u valleyu ni toliko

*

HighEnd

  • ****
  • 1329
  • To the limits!
Odg: Vaš Overclock GPUa
« Odgovori #67 : 31. Svibanj, 2016., 12:26 »
Kupi obavezno fullHD monitor, sta se tice voltaze nista ti ne utjece, ali mozes si ju smanjiti da ti graficka bude hladnija, zato sam ti rekao kada nađes graficku da je stabilna onda mozes poceti smanjivati voltazu dok ne nađes sweet spot gdje ti je voltaza sto manja a da nemas artefakta. Powr limit slobodno ostavis do kraja.

Inace 69 stupnjeva su super temperature za klokanu grafu. Mozes ju probati na core clock 1200- memory 1500 odvrtiti pa da vidis jel radi.

EDIT:

Daj mi reci koji ti je ASIC grafe, to pogledas tako da skines GPU-Z i kliknes desni klik ovdje gdje je zaokruzeno crveno na onu malu zelenu ikonicu http://i.imgur.com/QGPRxBR.jpg nakon toga ides na read ASIC quality

« Zadnja izmjena: 31. Svibanj, 2016., 12:59 HighEnd »

*

hrv4tin4

  • Gost
Odg: Vaš Overclock GPUa
« Odgovori #68 : 31. Svibanj, 2016., 12:47 »
Nemoj dizati previše memoriju, jer ako ti ona crkne gotovo je. Ako core clock zezneš neće se ništa posebno dogoditi, samo restart kompa i to je to, ali ako VRAM zezneš pozdravi grafu. Napravi kako ti je HighEnd rekao i drži memory na 1500 MHz.

*

HighEnd

  • ****
  • 1329
  • To the limits!
Odg: Vaš Overclock GPUa
« Odgovori #69 : 31. Svibanj, 2016., 13:04 »
Ma moze on dizati i takt memorije koliko hoce, ako digne previse komp ce se resetirat ili ce dobit black screen, voltazu memorije ionako nemoze dirati jer malo koja grafa ima otkljucanu voltazu za memoriju.

Velim AMD grafe imaju sweet spot memorije na 1500MHz i tu su razlike u performansama nevidljive naspram svega iznad toga u gejmingu i najbitniji ti je samo core clock ;)



*

hrv4tin4

  • Gost
Odg: Vaš Overclock GPUa
« Odgovori #70 : 31. Svibanj, 2016., 13:09 »
Da, najbitniji je core clock, ali ako memoriju previše digne (dogodilo se kod nekoliko ljudi) onda ni sam restart ne pomaže. Jednostavno memorija ode i nema natrag. Kod Core Clocka se neće ništa konkretnije desiti, ali radije neka se ne igra previše s memorijom, jer od tamo nema povratka...


Osim ako si baš želi skuriti grafičku, to je drugi par cipela.

Odg: Vaš Overclock GPUa
« Odgovori #71 : 31. Svibanj, 2016., 13:11 »
Već na 1080 na sredini testa počnu artefakti
Na 1070 mi je porast 11-12 fpsa tako da kad nabavom fhd bit će ok, koliko ima potrebe za freesync
https://www.protis.hr/products/details/monitor-22-led-aoc-g2260vwq6-1ms-250cdm2-200000001-dsub-hdmi-dp-crni/103753
Ili
http://www.proxima-informatika.hr/products/details/monitor-aoc-led-24-e2460sh-vga-dvi-hdmi-zvu-1ms/92045

Asic mi je 69,0%
Neću dizati mem iznad 1500, čak razmišljam da je malo spustim, da ne bi stvarno sta skurio, ona je pod garom, Jel mogu oni skuzit

*

HighEnd

  • ****
  • 1329
  • To the limits!
Odg: Vaš Overclock GPUa
« Odgovori #72 : 31. Svibanj, 2016., 13:18 »
Da, najbitniji je core clock, ali ako memoriju previše digne (dogodilo se kod nekoliko ljudi) onda ni sam restart ne pomaže. Jednostavno memorija ode i nema natrag. Kod Core Clocka se neće ništa konkretnije desiti, ali radije neka se ne igra previše s memorijom, jer od tamo nema povratka...


Osim ako si baš želi skuriti grafičku, to je drugi par cipela.

Ako digne previse memoriju i dobiva black screen i nakon restarta, onda mora gasiti komp i vaditi graficku van, nakon toga pali komp bez grafe, deinstalira i brise MSI after burner skupa sa svim mapama sa diska C i deinstalira drajvere. Nakon toga gasi komp stavlja grafu nazad, pali komp i ponovo instalira drajver i MSI afterburner i ponovo namjesta overklok.

Prosao sam sve to vec, nemres ti spalit grafu sve dok se ne pocnes zabavljat sa aux voltage, a i tu moras dobro pretjerat da bi se nes dogodilo, mada su to vec o cemu pricam extremne situacije i to se koristi samo kada radis rekorde u benchmarcima i kada ti vise samo core voltage nije dovoljan za graficku i extremne klokove, pa moras dodatan napon pustati u grafu.

*

hrv4tin4

  • Gost
Odg: Vaš Overclock GPUa
« Odgovori #73 : 31. Svibanj, 2016., 13:22 »

Neću dizati mem iznad 1500, čak razmišljam da je malo spustim, da ne bi stvarno sta skurio, ona je pod garom, Jel mogu oni skuzit


U HR zapravo, ukratko, NE.




Kod nas ne postoji (u pravom slislu riječi) servis koji bi se bavio takvim stvarima. Oni jednostavno dobiju tvoju grafu, istestiraju je i vide da ne radi. Automatski povlače novu od dobavljača, a staru im vraćaju.
Iako mogu ti početi kenjati i probati izvući iz tebe da si nešto petljao, dirao i radio OC i itd.
Nema nekog straha, kad tu ne postoje nikakvi servisi niti konkretna dijagnostička oprema. Dijagnostika je samo staviti karticu u drugi komp i vidjeti da li se pojavljuju problemi.




@HighEnd


S tobom se ionako ne da raspravljat. Ja pričam s čovjekom, a ne s tobom. S tobom sam odavno završio i dokazao sam ti u nekoliko tema da nemaš pojma o čemu pričaš niti šta radiš i da si običan fan boy, zato mi se ne obraćaj, ali uopće, ikad.

*

HighEnd

  • ****
  • 1329
  • To the limits!
Odg: Vaš Overclock GPUa
« Odgovori #74 : 31. Svibanj, 2016., 13:25 »
Već na 1080 na sredini testa počnu artefakti
Na 1070 mi je porast 11-12 fpsa tako da kad nabavom fhd bit će ok, koliko ima potrebe za freesync
https://www.protis.hr/products/details/monitor-22-led-aoc-g2260vwq6-1ms-250cdm2-200000001-dsub-hdmi-dp-crni/103753
Ili
http://www.proxima-informatika.hr/products/details/monitor-aoc-led-24-e2460sh-vga-dvi-hdmi-zvu-1ms/92045

Asic mi je 69,0%
Neću dizati mem iznad 1500, čak razmišljam da je malo spustim, da ne bi stvarno sta skurio, ona je pod garom, Jel mogu oni skuzit

Monitor ovaj http://www.centro.hr/acer-v246hqlabd-24-led-monitor-ips.aspx

Memoriju stavi na 1500MHz to je sweetspot nema se sta skuriti ne brini nista, moja je na stock postavkama na 1500MHz.

Posto ti je ASIC ispod prosjeka, stavi grafu na 1100-1500 pa odvrti, na tome mora raditi bez problema, core voltage i power limit stavi do kraja.

Hrvatin

Ne razumijem sta si ti dokazao i gdje, sve sta si tvrdio sam te demantirao dokazima, pricas tu nesto za overklok sta nema veze sa vezom, naklokao sam se tolko toga i u raznim uvjetima da znam sta pricam, sve to mozes provjeriti i na nekim profesionalnijim forumima za to tipa OCK.

I ne kuzim te sa ovime da sma fanboy kakve to sada veze ima?

EDIT:
A posebno me zanima ovaj tvoj biser da ce spaliti memoriju, nije mi jasno kako ce to uraditi samo podizanjem taktova ako voltazu za memoriju nemoze ni dirati jer je zakljucana?  :hihi:
« Zadnja izmjena: 31. Svibanj, 2016., 13:33 HighEnd »

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9