HCL.HR

VCR -> PC

  • 8 Odgovora
  • 3827 Hitova
*

vilim

  • ****
  • 1389
VCR -> PC
« : 29. Svibanj, 2009., 22:53 »
Ovoga, imam neke stare obiteljske snimke na VCR kazetama pa me zanima kako bih to uz pomoć videa mogao prebaciti na komp? Nemam uopče ideja kako bi to mogao prebaciti, što od kablovinja i softwarea trebam i jeli uopče to moguče?
"Women don't respect salad eaters."

Re: VCR -> PC
« Odgovori #1 : 29. Svibanj, 2009., 22:58 »
činč -> video in kabel  (aka "kabel za spojit video na kompjuter")

video in na grafičkoj

neki program za snimanje, mislim da moš to s media playerom classic čak.

nek me neko ispravi ako griješim :(



*

Blaster32

  • ******
  • 6492
  • RIP HRVY ;(
Re: VCR -> PC
« Odgovori #2 : 29. Svibanj, 2009., 23:14 »
Imaš možda kamkorder?
Ja sam s godinama shvatio da postoje samo dva ukusa. Moj. I pogrešan. -  Weky
Moji djecacki snovi jesu moj zivot. Nikad ne radim i puno jebem. -  Rider on the Storm
Da za 18. rođendan dobijem strip od svog dečka mislim da bi si na rođendanskom tulumu našla nekog crnca da me pred njim brutalno izjebe. jebem te mrtvog. - Beaver Hunter

Re: VCR -> PC
« Odgovori #3 : 30. Svibanj, 2009., 13:26 »
ili kao alternativa ako imas TV tuner :

-moguce spajanje preko antenskog ili scart kabela (scart na av, sa tv tunerom bi morao dobit s-video na AV kabel)
-sa tunerom obicno dodje Cyberlink Power Cinema za gledanje, snimanje itd,dakle s njim mozes snimit, i po potrebi sa nekim konverterom posle prebacit u dvd format ili koji vec oces (ovaj snima .mpg)
-preporuka za ovaj nacin : koristit scart izlaz na videu, ne antenski, i koristit video koji je u dobrom stanju (probao s par videa i osjetna razlika u kvaliteti bila)

*

vilim

  • ****
  • 1389
Re: VCR -> PC
« Odgovori #4 : 30. Svibanj, 2009., 14:14 »
Mislim da imam sve od kablovinja potrebno, imam i TV tuner, a što se videa tiče, Sony je u pitanju i jako dobar video. Evo jučer ga upalio prvi put NAKON 5 GODINA i onak sam skeptično čekao da mi pokrene kazetu, al na opče iznenađenje radi ko nov :piva:

Jako si želim te snimke sačuvat na malo boljem formatu, jer ima tu i snimki starih po 30 godina, vjerovali ili ne. Budem probao ove metode pa koja prva proradi. Javim kad nešto uspijem ;) Hvala
« Zadnja izmjena: 30. Svibanj, 2009., 14:22 vilim »
"Women don't respect salad eaters."

Re: VCR -> PC
« Odgovori #5 : 30. Svibanj, 2009., 21:28 »
ne očekuj čuda, ipak vjerujem da te kazete imaju koju godinicu, ali slika bi trebala bit istovjetna onoj koju dobiješ na tv-u..

Re: VCR -> PC
« Odgovori #6 : 30. Svibanj, 2009., 21:41 »
Pusti snimke na tv-u i snimaj nekom kamerom. Ne znam. :wildboy:

*

vilim

  • ****
  • 1389
Re: VCR -> PC
« Odgovori #7 : 30. Svibanj, 2009., 23:37 »
ne očekuj čuda, ipak vjerujem da te kazete imaju koju godinicu, ali slika bi trebala bit istovjetna onoj koju dobiješ na tv-u..

ma kakvi, ne očekujem bolju kvalitetu. Samo te snimke želim sa umirućeg medija prebaciti na živuči medij.
"Women don't respect salad eaters."

*

Zapi

  • Gost
Re: VCR -> PC
« Odgovori #8 : 31. Svibanj, 2009., 12:28 »
Babiču zašto si to sad reko? :wildboy:

i fala za odgovore, ja bi to isto trebo napravit..

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9