HCL.HR

Veoma čudnovati problemi

  • 22 Odgovora
  • 12919 Hitova
Veoma čudnovati problemi
« : 26. Svibanj, 2016., 15:14 »
Pozdrav eo imam neke cudne probleme kao sto naslov kaže

1. Brzina ssda mi je mala read/write 440/160 mb( stavio sam na AHCI i pod IDE sam stavio na SATA i to sve naravno prije instalacije Windowsa u pitanju je intel 535)
2 .Pri bootanju windowsa zna se ubagat tipkovnica i ne radi dok ne iskopcam i ponovno ukopcam(gskill ripjaws km780) ovaj problem je ponekad

3.u biosu mi  prepoznaje samo ssd i to pise P4:intel ssd i onda nece da se boota windows, kad maknem pod bootanje da nema nista onda se windows podigne

4.koristim logitech 5.1 zvucnike i danas kad sam obrisao realtek drivere poceli su problemi
a)u desktopu nemogu nista otvorit
b)ne prepoznaje uopce nista ukopacno u audio ulaze , sad koristim na TV-u zvuk
c) piše mi "audio service is no runing ( pokusao sam sve moguce cake i fore)
d)zvucnici probijaju kad ih idem iskopcat ili ukopcat
  USPIO SAM OVO RJESIT

u pitanju je MBO Gigabyte GA-970A-DS3P i katastrofa mi je bio radio dok nisam prije neki dan flasho bios i onda je komp kolko tolko normalno radio

CPU fx8320
gpu r9 290
PSU thermaltake tr600W bronze
windows 10 64bit

eto naveo sam sto vise stvari da nam bude lakse dijagnosticirati problem ako se jos sta sjetim napisat cu unaprijed hvala



« Zadnja izmjena: 26. Svibanj, 2016., 15:36 TomzaCRO »

*

general98

  • ***
  • 850
  • “Always trust computer games.”
Odg: Veoma čudnovati problemi
« Odgovori #1 : 26. Svibanj, 2016., 17:07 »
Jesi li probao restartirati postavke BIOS-a na tvorničke?
Je li ti SSD postavljen u AHCI modul u BIOS-u?
Na koji SATA priključak ti je spojen SSD?
"If you have everything under control,you're not moving fast enough!"

Odg: Veoma čudnovati problemi
« Odgovori #2 : 27. Svibanj, 2016., 00:44 »
jesam bezbroj puta

da postavljen je na AHCI jer samo mi tada daje najvecu brzinu

kako mislis na koji SATA prikljucak? imam ih 6 na maticnoj ako na to mislis probao sam i s drugim kablovima

Odg: Veoma čudnovati problemi
« Odgovori #3 : 28. Svibanj, 2016., 09:50 »
Provjeri health status na ssd-u i hdd-u, ako ti je sistem instaliran na hdd-u instaliraj ga na ssd-u ili obrnuto, zavisi gdje si ga instalirao i vidi da li se i dalje desavaju ti problemi

Odg: Veoma čudnovati problemi
« Odgovori #4 : 31. Svibanj, 2016., 15:51 »
Jooj naravno da je OS instaliran na SSD i health mu je na 90%

*

hrv4tin4

  • Gost
Odg: Veoma čudnovati problemi
« Odgovori #5 : 31. Svibanj, 2016., 16:12 »
Koliko dugo imaš taj SSD? Ja imam svoj 4 godine i dalje mi je health na 100%. Što si radio s njime?

*

HighEnd

  • ****
  • 1329
  • To the limits!
Odg: Veoma čudnovati problemi
« Odgovori #6 : 31. Svibanj, 2016., 16:24 »
Instalirao je puno igara i skidao torrente direktno na SSD umjesto na HDD, a vjerojatno ima i stariji SSD sa losijom verzijom NANDA pa mu se trosio brze nego neki kvalitetniji SSD u danasnje vrijeme.

Moj je nakon godinu dana na 97 posto, vidi se i koliko je zapisivano na njega odma sa desne strane

*

hrv4tin4

  • Gost
Odg: Veoma čudnovati problemi
« Odgovori #7 : 31. Svibanj, 2016., 16:58 »
Ja ga imam duže i više zapisa pa je sad na 99% sistemski SSD, a SSD za igre je na 100%



Odg: Veoma čudnovati problemi
« Odgovori #8 : 02. Lipanj, 2016., 07:12 »
Pozdrav svima ljudi evo uzeo sam alkoholno sredstvo za čišćenje kućnih aparata obrisao sam ekran od laptop odjem su
se pojavile šare koje su sivo bele kao brda znao sam da je to znak da je u ekrann usla voda to jesto to alkoholno sredstvo.Ako ne može da mi kaže šta da uradim da li da odnesem laptop u servis i koliko ova popravka košta?Evo vam i link slike
imagur

*

hrv4tin4

  • Gost
Odg: Veoma čudnovati problemi
« Odgovori #9 : 02. Lipanj, 2016., 07:26 »
Odakle ti uopće ideja čišćenja ekrana s alkoholom? I to vjerojatno si uzeo onaj medicinski koji imanajveći postotak alkohola...
Ekrani se čiste ili s posebnim sredistvima za ekran ili uzmeš u omjeru 1:1 octa i vode.


Vidi hoće li proći za par dana dok se osuši (ako je ušlo unutra) ako ne onda moraš kupiti novi ekran.

*

general98

  • ***
  • 850
  • “Always trust computer games.”
Odg: Veoma čudnovati problemi
« Odgovori #10 : 02. Lipanj, 2016., 07:31 »
Stavi taj laptop na suho,ugasi ga i tako ostavi ekran dignut i nadaj se da će se povući.
"If you have everything under control,you're not moving fast enough!"

Odg: Veoma čudnovati problemi
« Odgovori #11 : 02. Lipanj, 2016., 08:28 »
Hvala na vasim odgovorima ali kolko ce kostati novi ekran od prilike?u Eurima

Odg: Veoma čudnovati problemi
« Odgovori #12 : 02. Lipanj, 2016., 08:44 »
Milju eura lol

AK je u kurcu nemaš kaj kupovat ekran tj popravljat ga nego kupi novi monitor
A mi nemamo pojma koji korisitš ili koji želiš tako da će cijena postati i ostati samo tebi dostupna kad pitaš u dućanu ili na netu.

Al fakat kolko moraš bit glup za ovako nešto ? Uzmi madafaking sredsto za pranje prozora ili stakla, (jer pogodi ono prozirno ispred ekrana je staklo) i ne špricaj po monitoru nego špric dva na čistu krpu i gg.

Bilo bi idealno mada zlobno od mene da nije tvoj monitor nego te stari poslo da mu malo očisitiš ekran na njegovom ako već imaš vremena toliko za igre XD

Čini se, prilično skupa lekcija :D
Lista odigranih:2015,2016,2017,2018,

Odg: Veoma čudnovati problemi
« Odgovori #13 : 05. Lipanj, 2016., 07:41 »
Alo frajeru napravi si novu temu  :bonk:

a SSD imam nekih godinu dana i 120gb je tako da mi je samo OS na njemu nista više zapisao je 4TB a pročitao 4.9 TB

Odg: Veoma čudnovati problemi
« Odgovori #14 : 06. Lipanj, 2016., 15:13 »
hvala vam sto ste pomogli ovo je drugi put da ovu temu postavljam i naravno bez pametnog odgovora pozz

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9