HCL.HR

Vodeno hlađenje, spajanje

  • 21 Odgovora
  • 11353 Hitova
Vodeno hlađenje, spajanje
« : 11. Lipanj, 2016., 15:09 »
Pozdrav
E ovako, kupio sam Cooler Master Seidon 120v VER.2 vodeno hlađenje
Nisam dobio uputstva nikakva, zanima me sad ovako.. Da li pumpu spajam na cpu_fan na maticnoj ili na napajanje na 12 volti?
Po mojoj logici pumpa bi trebala bit spojena na napajanje da uvijek ima 12 volti, jer se na cpu_fan prikljucki na maticnoj voltaza povecava kako se procesor zagrijava pa se stock cooler jace vrti... Ako sam u krivu ispravite me
Znaci mene zanima di spajam pumpu i di spajam ventilator koji ide na radiator

Btw. nemam 3 pinski konektor na maticnoj na koji mogu spojit pumpu, i radi se o ASUS H81M-PLUS maticnoj
Molim bez komentara da kako to neznam itd jer se prvi put susrecem sa vodenim
Puno hvala unaprijed :)

*

andrash

  • ******
  • 5939
« Zadnja izmjena: 11. Lipanj, 2016., 23:53 andrash »

Odg: Vodeno hlađenje, spajanje
« Odgovori #2 : 12. Lipanj, 2016., 11:54 »
Znaci ako sam dobro shvatio pumpu spajam na cpu_fan na maticnoj?
Pumpa ima 3 pina a cpu_fan ima 4 pina
Znaci pumpu ako sa 3 pina spojim na cpu_fan radit ce na 12 volti non stop?
To onda znaci da je 4 pin za regulaciju brzine vrtnje stock coolera?

*

andrash

  • ******
  • 5939
Odg: Vodeno hlađenje, spajanje
« Odgovori #3 : 12. Lipanj, 2016., 19:10 »
Da, 4-pin je samo za regulaciju vrtnje

Vidiš i na zadnjoj slici u manualu da 3-pin stavlja na 4

Odg: Vodeno hlađenje, spajanje
« Odgovori #4 : 12. Lipanj, 2016., 21:31 »
Znaci pumpu spojim na cpu_fan
A gdje spojim ventilator?

Odg: Vodeno hlađenje, spajanje
« Odgovori #5 : 12. Lipanj, 2016., 21:49 »
ili da pumpu spojim u Cha_fan a ventilator koji ide na radiator spojim na cpu_fan posto je on sa 4 pinskim konektorom
Makar i preko "open hardvare monitor" programa mogu gasivat i smanjit ventilator kucista koji je trenutno spojen na cha_fan a spojen je sa 3 pin konektorom

Odg: Vodeno hlađenje, spajanje
« Odgovori #6 : 14. Lipanj, 2016., 10:10 »
Pomoc? :ave:

*

HighEnd

  • ****
  • 1329
  • To the limits!
Odg: Vodeno hlađenje, spajanje
« Odgovori #7 : 14. Lipanj, 2016., 11:36 »
Pumpa ide na CPU FAN, a vent ukopcaj di oces.

Odg: Vodeno hlađenje, spajanje
« Odgovori #8 : 14. Lipanj, 2016., 12:25 »
Ma pitam jer manual je bas nekakvi blesavi, nista objasnjeno a po forumima svaki pise drugacije
Neki kazu da se spaja na cpu_fan, neki da direkt na napajanje, neki na cha_fan
Ugl vidim po specifikacijama da imas vodeno pa znas sta pricas.. Puno hvala :) :ave:

Problem sa vodenim hlađenjem
« Odgovori #9 : 15. Lipanj, 2016., 23:34 »
Pozz
E ovako prije par dana otvorio sam temu o spajanju vodenog, ugl vodeno sam kupio, stavio u komp i postoji problem
Znaci ovako, kupio sam Cooler master seidon 120v verzija 2, novo zapakirano hađenje nikad otvarano.. Imam procesor i3 4150 3.5 ghz (1150 soc) na ASUS H81M-PLUS maticnoj
Hlađenje sam stavio u komp, pumpu povezao na cpu_fan, ventilator spojio na cha_fan (push sistem, znaci vent puse kroz radiator) i temperatura procesora mi potpuno ista kao i sa stock coolerom, bilo na desktopu dok ne radim nista (30-35 stupnjeva) ili dok pokrenem strestest (55-60 stupnjeva)
Sto se tice postavljanja vodenog bloka postavljen je 100 posto tocno, termalnu pastu sam stavio sto sam dobio sa vodenim ali par sati nakon toga frend je rekao da ima malo bolju pastu (cooler master pasta) pa dok sam izvadio blok i onda vidio sam da je pasta ravnomjerno razmazana po procu tako da i to je drugi razlog iz kojeg znam da je blok bio kako treba.
Izvadio sam blok, ocistio, stavio tu pastu od frenda, blok vratio na mjesto 100 posto tocno, palio komp i temperatura opet ista.. (kolicina paste je bila kao zrno od rize, mozda mrvicu vise)
Znaci do instalacije bloka nemoze biti nikako jer je 100 posto postavljen kako treba, do paste nije kada je kvalitetna pasta od 60-70 kuna gore, jedino dali ima veze povezivanje struje od pumpe?
Dali pumpa na cpu_fan ne radi kako treba, makar se ona cuje da radi bez ikakvih cudnih zvukova
Danas cijeli dan ludim, nisam vise pametan sta i kako, samo znam da nemoze biti ista temperatura sa stock coolerom i vodenim
Molim pomoc  :ave: :ave:

*

hrv4tin4

  • Gost
Odg: Vodeno hlađenje, spajanje
« Odgovori #10 : 16. Lipanj, 2016., 06:17 »
Ne  znam ja šta si ti očekivao od tog vodenog hlađenja i zašto ga uopće uparivati sa slabim i3 procesorčićem.
Uz sve to to nije high end vodeno hlađenje, nego low end, hrpa zračnih hladnjaka je bolja nego li on...


Odg: Vodeno hlađenje, spajanje
« Odgovori #11 : 16. Lipanj, 2016., 11:28 »
Ja se ispricavam sto imam i3 "procesorcic", nemamo svi i7 da se kurci*o
Ja sam ovo napisao da mi netko pomogne u vezi toga a ne da mi netko vrijeđa pc i nez sto
Ako neznas pomoc nemoj nista ni pisat
Ja imam svoje jako dobre razloge sto sam uzeo vodeno hlađenje tako da molim bez nepotrebnih komentara
Molim pomoc od nekog tko je voljan pomoc i tko je ozbiljan, hvala  :)

*

andrash

  • ******
  • 5939
Odg: Vodeno hlađenje, spajanje
« Odgovori #12 : 16. Lipanj, 2016., 16:37 »
A u čemu si stress testao i koliko dugo?
U principu ne možeš uzimati idle temperaturu kao ikakvu referencu jer je nebitna. Nekad vodena imaju i lošiju idle temp. od zračnih coolera, ugl. tek se u loadu iskazuje razlika između raznih coolera. Za load nisam siguran dali si dovoljno stressao, niti dali na i3 može ikakvu bitnu razliku napraviti, jer niti nema visoku max temp., ali u nekakvoj teoriji bi trebala biti niža barem stupanj-dva, neobično je da je baš potpuno isto

U principu se slažem sa Hrv4tin4, pogrešna je to kupovina. Vodeno je neprikladno i potpuno nepotrebno za takvu konfiguraciju (i3, H81), stock cooler je i više nego dovoljan. I da ti treba, 120mm vodena su neisplativa i lošija od zračnih coolera istog cjenovnog ranga
« Zadnja izmjena: 16. Lipanj, 2016., 16:40 andrash »

*

HighEnd

  • ****
  • 1329
  • To the limits!
Odg: Vodeno hlađenje, spajanje
« Odgovori #13 : 16. Lipanj, 2016., 16:46 »
Bolje da je prodao i3 i pare od hlađenja nadodao za i5

*

hrv4tin4

  • Gost
Odg: Vodeno hlađenje, spajanje
« Odgovori #14 : 16. Lipanj, 2016., 16:58 »
Pa to i ja pričam...


Nema nikakve koristi od hlađenja tog i3 kad bi ga stock cooler jednako dobro hladio.
Isto tako kupio je low budget vodeno i očekuje temperature od 20 stupnjeva i valjda 30 u loadu...


To su normalne temperature za to vodeno. Pogotovo sada kada je stiglo ljeto i toplo vrijeme. Inače na 20 ambientalnih stupnjeva ono drži u loadu oko cca 55 stupnjeva. I to je tih 5 stupnjeva gore što mu je u sobi 25 stupnjeva...


I misli da će mu termalna pasta skinuti temperature za 10 stupnjeva... Inače te paste koje dolaze s vodenim su poprilično kvalitetne i vjerojatno kvalitetnije od ove koju si ti nakon toga nanio. Isto tako termalna pasta može skinuti makx 2-3 stupnja....


I na kraju je još bahat...  :piva:

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9