HCL.HR

Potiho lansiran i novi forum, također u beti

  • 513 Odgovora
  • 253282 Hitova
*

Ementaler

  • Administrator
  • *********
  • 38936
  • Embrace the mountain
    • HCL.hr
Odg: Potiho lansiran i novi forum, također u beti
« Odgovori #480 : 14. Siječanj, 2017., 23:37 »
Lajaonica nam je primjerice ograničena već na taj način - novi korisnici je ne vide dok ne napune par smislenih postova. No odluka da tako "zatvorimo" Lajaonicu je donesena iz drugih razloga - jer tamo su novi korisnici često dolazili pisati gluposti da dignu broj postova. S time da tada nisu znali da se tamo uopće ne broje postovi :)

Ali oglasnik tako ne želimo ograničavati jer želimo da bude dostupan svima - tako i prodavači u E-Martu dobivaju širi krug ljudi koji će od njih nešto kupiti. Plus, povremeno na Facebook stranici ističemo određene oglase da malo proguramo dobre prilike na HCL-u od poštenih trgovaca, a uz takvo ograničenje ne bismo mogli takve postove objavljivati na Facebooku.

Loših ljudi i loših trgovaca će uvijek biti, kako kod nas, tako i na svim oglasnicima svijeta i drugim mjestima gdje se nešto prodaje :) Protiv toga se ne možeš boriti uvijek, ali eto - barem imamo onaj sustav prijave dobrih trgovaca i listu istih koja se polako gradi.

Odg: Potiho lansiran i novi forum, također u beti
« Odgovori #481 : 15. Siječanj, 2017., 09:49 »
Zdravo,

pratim HCL portal još od njegovog osnivanja, te mislim da radite izvanredan posao, sve pohvale za čitavu ekipu. Jučer sam napravio novi profil na portalu (stari i nisam skoro nikako koristio, a zadnji put sam ušao u njega prije redizajna portala), te imam par prijedloga u vezi korisničkog profila. Na sljedećem linku se nalazi slika sa mog profila:

http://imgur.com/a/ucDnm

Prvo, mislim da je nekako kontraintuitivno pod "lajkovi" stavljati broj lajkova koje je korisnik dao. Ja kada sam prvi put to vidio, mislio sam da je u pitanju broj lajkova koje je korisnik dobio na svoje komentare, što možda i jeste zanimljiviji podatak. Mislim da slabo koga zanima koliko koji korisnik voli da lajka tuđe komentare, i da je puno interesantnije znati koliko je lajkova korisnik dobio, jer nam to pokazuje koliko dobre komentare on piše. Možda je bolje reći popularne, nego dobre. Druga stvar se tiče prikazanih igara u kolekciji. Moje mišljenje je da bi bilo dobro da te četiri igre ne budu one zadnje dodate u kolekciju, nego da mi možemo birati šta ćemo tu postaviti, neke naše najdraže igre, pa da ljudi odma mogu vidjeti konkretno šta korisnik voli. Ja sam sada dodao ove četiri igre u kolekciju namjerno zadnje, baš iz razloga da bi mi tu stajale, pa sam uspio postići ono što sam htio.

Znam da su oboje sitnice, ali zanima me da li mislite da bi ovo bile pozitivne promjene na portalu? Ako da, zaista ne znam koliko vam je teško napraviti ih, a ako ne, onda želim čuti vaše mišljenje zašto.

Srdačan pozdrav za čitavu ekipu HCL-a.

*

hrv4tin4

  • Gost
Odg: Potiho lansiran i novi forum, također u beti
« Odgovori #482 : 15. Siječanj, 2017., 10:11 »
Vidim da nisi upućen u neke stvari... Like-ovi i jesu brojač koliko je puta netko lajkao TVOJ komentar, a ne koliko puta si ti nešto "lajkao"...


Znači prva stvar ti već pada u vodu...

Odg: Potiho lansiran i novi forum, također u beti
« Odgovori #483 : 15. Siječanj, 2017., 10:21 »
Ne bih pisao da nisam prvo pogledao. Otiđi na moj profil, nemam puno komentara na portalu, i vidjet ćeš da ukupno svi moji komentari imaju 3 lajka, a broj lajkova sa lijeve strane je pet.

EDIT: Dobio sam još dva lajka na moje komentare, pa sam i ja lajkao još nečiji komentar (da ne ispadnem lud kada pogledaš i vidš da je oboje po pet), tako da sada imam pet lajkova na moje komentare, a sa lijeve strane piše šest.
« Zadnja izmjena: 15. Siječanj, 2017., 10:29 mvila »

*

Ementaler

  • Administrator
  • *********
  • 38936
  • Embrace the mountain
    • HCL.hr
Odg: Potiho lansiran i novi forum, također u beti
« Odgovori #484 : 15. Siječanj, 2017., 10:24 »
Hvala na prijedlogu mvila - ovaj prijedlog za kolekciju ti je zapravo dosta dobar. Zapisat ćemo si malo pa možda nešto od toga i bude kad budemo osvježavali HCL malo ove godine ;)

EDIT: I da, moguće da smo prije dva dana poremetili malo ovaj sustav lajkova kad smo radili neke izmjene. Eto, niste ni znali da smo se prije dva dana malo "upgradeali" :) Ali nismo sve savršeno potiho uspjeli riješiti očito, skužio nas mvila :)

Hvala na javljanju u svakom slučaju, taj sustav lajkova bi trebao funkcionirati obrnuto, kako i kažeš.
« Zadnja izmjena: 15. Siječanj, 2017., 10:32 Ementaler »

Odg: Potiho lansiran i novi forum, također u beti
« Odgovori #485 : 15. Siječanj, 2017., 14:14 »
Nema na čemu Igore, imam još nekoliko zapažanja. :D

Kada gledam kolekciju igara bilo kojeg korisnika, prikazane ocjene igara iz kolekcije su zapravo moje ocjene tih igara, ili ako ja nisam ocijenio igru onda je prikazana ocjena recenzenta. Mislim da ne bi bilo loše na tom mjestu prikazati ocjenu igre tog istog korisnika čiji profil gledam (što mislim da je svakako javna informacija, mada me zbunjuje što na stranici neke igre mogu konkretno vidjeti samo zadnjih pet korisničih ocjena, a ne sve), jer to daje dodatni uvid u profil korsnika koji gledam.

Također mislim da ne bi bilo loše na neki način prikazati da li je to ocjena korisnika ili recenzenta, jer trenutno to radi na način da ukoliko ja nisam dao svoju ocjenu, piše ocjena recenzenta, bez ikakve naznake čija je to ocjena.

Možda da se korisnicima zabrani davanje ocjene na igre koje nemaju u kolekciji, jer zašto bi neko mogao davati ocjenu na igru koju nije ni igrao? Sitnica jeste, ali bih onda mogao pomoću kolekcije igara korisnika vidjeti tačno na koje je sve igre taj korisnik dao svoju ocjenu.

I zadnje se tiče sortiranja kolekcije igara, trenutno je čitava kolekcija sortirana prema vremenu dodavanja igre u kolekciju, a možda bi bilo dobro da imamo mogućnost i abecednog sortiranja i/ili sortiranja po ocjeni.

Odg: Potiho lansiran i novi forum, također u beti
« Odgovori #486 : 15. Siječanj, 2017., 14:59 »
Lajaonica nam je primjerice ograničena već na taj način - novi korisnici je ne vide dok ne napune par smislenih postova. No odluka da tako "zatvorimo" Lajaonicu je donesena iz drugih razloga - jer tamo su novi korisnici često dolazili pisati gluposti da dignu broj postova. S time da tada nisu znali da se tamo uopće ne broje postovi :)

Ali oglasnik tako ne želimo ograničavati jer želimo da bude dostupan svima - tako i prodavači u E-Martu dobivaju širi krug ljudi koji će od njih nešto kupiti. Plus, povremeno na Facebook stranici ističemo određene oglase da malo proguramo dobre prilike na HCL-u od poštenih trgovaca, a uz takvo ograničenje ne bismo mogli takve postove objavljivati na Facebooku.

Loših ljudi i loših trgovaca će uvijek biti, kako kod nas, tako i na svim oglasnicima svijeta i drugim mjestima gdje se nešto prodaje :) Protiv toga se ne možeš boriti uvijek, ali eto - barem imamo onaj sustav prijave dobrih trgovaca i listu istih koja se polako gradi.

Hvala vam na odgovoru, razumio sam i ima smisla jer oglasnik na HCL-u i nije prevelik, ali je dobar i dovoljan. Ovo što sam predložio sam vidio na jednom stranom dosta većem forumu - oglasniku. I zaista ja kao novi korisnik sam bio u podređenom položaju koliko god imao dobre namjere, ali onda kada sam pročitao ružna iskustva, prihvatio sam, sudjelovao i nakraju kupio :)
 

*

metalni

  • ****
  • 1762
  • Seoski mudrac
    • My Art Gallery
Odg: Potiho lansiran i novi forum, također u beti
« Odgovori #487 : 15. Siječanj, 2017., 15:27 »
Jedan prijedlog sveze foruma: Da se nickovi (cijelo to polje) baniranih članova makar zatamne malo, zbluraju, prebace u cb ili slično nešto.


Btw, kako se uopšte dodaju igre u kolekciju?
Imam ih hrpu dodanih još na početku, ali sada... nikako da nađem to gumbe.
« Zadnja izmjena: 15. Siječanj, 2017., 15:30 metalni »

Odg: Potiho lansiran i novi forum, također u beti
« Odgovori #488 : 15. Siječanj, 2017., 15:52 »
Jedan prijedlog sveze foruma: Da se nickovi (cijelo to polje) baniranih članova makar zatamne malo, zbluraju, prebace u cb ili slično nešto.


Btw, kako se uopšte dodaju igre u kolekciju?
Imam ih hrpu dodanih još na početku, ali sada... nikako da nađem to gumbe.

Kada odeš na stranicu igre, recimo: http://www.hcl.hr/igra/mad-max-68459/ tu imaš dugme odmah ispod slike igre.

*

metalni

  • ****
  • 1762
  • Seoski mudrac
    • My Art Gallery
Odg: Potiho lansiran i novi forum, također u beti
« Odgovori #489 : 15. Siječanj, 2017., 15:57 »
Vidi, vidi... vrag je u detaljima.

Fala mrki vuče.  :thumbs:

Odg: Potiho lansiran i novi forum, također u beti
« Odgovori #490 : 15. Siječanj, 2017., 16:06 »
Nema na čemu. Jeste možda malo čudan izbor lokacije tog dugmeta, i ja sam ga morao tražiti malo okolo. :)

*

Cole

  • ******
  • 13453
    • CroSimRacing
Odg: Potiho lansiran i novi forum, također u beti
« Odgovori #491 : 15. Siječanj, 2017., 19:07 »
Vidi, vidi... vrag je u detaljima.

Fala mrki vuče.  :thumbs:

Ja sam mislio da sam samo ja mrki vuk ;________(

*

Ementaler

  • Administrator
  • *********
  • 38936
  • Embrace the mountain
    • HCL.hr
Odg: Potiho lansiran i novi forum, također u beti
« Odgovori #492 : 15. Siječanj, 2017., 19:12 »
Možeš inače igre dodavati u kolekciju i brže, čisto kroz pregledavanje/pretraživanje baze igara: http://www.hcl.hr/igre/

Uz svaku igru imaš opciju dodavanja u kolekciju. Ako je nema, onda ti je već u kolekciji.

Odg: Potiho lansiran i novi forum, također u beti
« Odgovori #493 : 16. Siječanj, 2017., 10:21 »

Ja sam mislio da sam samo ja mrki vuk ;________(

Uslijed nedostatka ideja stavim Geraltov medaljon kao sliku i odma postanem mrki vuk. :D


Možeš inače igre dodavati u kolekciju i brže, čisto kroz pregledavanje/pretraživanje baze igara: http://www.hcl.hr/igre/

Uz svaku igru imaš opciju dodavanja u kolekciju. Ako je nema, onda ti je već u kolekciji.

Ah da, jeste lakše, pa tako sam ih čak i ja dodao u kolekciju. Kada je metalni postavio pitanje, otišao sam na portal da provjerim jer se nisam sjećao tačno, ukucao The Witcher u pretragu, te dobio ovo. Pošto sam sve četiri igre već dodao u kolekciju, dugmeta nije bilo tu i onda sam kliknuo na Mad Maxa koji se nalazio gore na onoj traci i vidio dugme tamo.

*

metalni

  • ****
  • 1762
  • Seoski mudrac
    • My Art Gallery
Odg: Potiho lansiran i novi forum, također u beti
« Odgovori #494 : 16. Siječanj, 2017., 13:44 »
Kaje Čole, ljubomoran si? :D
Ne brigaj mrki vuče, ti si uvijek moj spešl edišn.  :hug

Ja sam svoje igre dodao negdje kod prelaska forma u novu ruho, pa kasnije nisam ni prigledao kako to ide.
U međuvremenu sam pazario samo Division valjda.

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9