HCL.HR

OBAVIJEST: Forum je opet online! Što je izgubljeno, a što je vraćeno?

  • 38 Odgovora
  • 13424 Hitova
*

Ementaler

  • Administrator
  • *********
  • 38936
  • Embrace the mountain
    • HCL.hr
Za one koji ne znaju, evo skraćene obavijesti o padu HCL servera i gubitku podataka

Citat:
14.11. doživjeli smo veliki problem s HCL serverom koji je na kraju rezultirao ogromnim gubitkom podataka. Točnije, sve objavljeno na HCL portalu u periodu od 4. mjeseca do 11. mjeseca 2011. godine je potpuno izgubljeno. Recenzije koje smo tako pomno pisali, vijesti, specijali, forumski postovi, forumske teme, pa čak i članovi koji su se u tom periodu registrirali na forum (oko 3000 ljudi) - sve je to nestalo. Oduševljeni smo, naravno...

Nismo naravno odustali od svega (iako je pomisao došla na pamet kad mi je prenesena vijest), nego smo se brzo organizirali i krenuli s poslom. Budući da u smislu vraćanja postova, tema i korisnika stvorenih u periodu od 2-og do 11-og mjeseca nismo mogli ništa napraviti (jednostavno ih nema više, nešto s čime smo se morali pomiriti), bacili smo se na vraćanje strukture foruma, jer u veljači nismo imali isti raspored podforuma kao u 11-om mjesecu.

To je sada sve obavljeno, E-Mart ima opet svoju posebnu poziciju, PlayStation i Nintendo gaming podforumi imaju svoje posebne podforume za Wii, PS3 itd. Cijela struktura foruma je ista onoj od prije par dana.

Osim par razlika:

- Nema više SAMP podforuma (stvoren je svojevremeno ionako radi "najezde" samoreklamirajućih SAMP igrača), sada planiramo otvoriti jedan novi SAMP podforum, drugačije namjene
- Nintendo DS i Nintendo 3DS podforumi su spojeni u jedan podforum. Razlog je jednostavan, DS nije više toliko popularan da mu treba poseban podforum, a 3DS JOŠ nije toliko popularan da mu treba poseban podforum. Osim toga, 3DS je kompatibilan sa starim DS igrama.

Osim toga, neki podforumi imaju malo drugačije opise podforuma i naslove, neke sam izvukao iz Google cachea da sve bude što sličnije starom forumu, a neke nisam mogao na taj način pa su ponovno napisani. Također su vraćeni i svi moderatori točno na svoje pozicije, svi suradnici su opet suradnici itd.

I dok je sada sve to uglancano i krasno i dalje fali ono najbitnije, ono što ćemo morati krvavo skupljati opet. Pričam naravno o oko 2500 korisnika (izračunao sam sada malo bolje, nije "oko 3000" kako sam prije rekao), oko 50 000 postova, i oko 4500 forumskih tema.

I tu ćemo trebati pomoć svih vas.

Mi ćemo naravno nastaviti raditi aktivno na portalu i forumu, pisati vijesti i otvarati forumske teme, ali pomoglo bi stvarno kada bi barem imali na umu da je postanje na HCL forumu i otvaranje novih tema bitno u ovome trenutku, kada bi na forumu bili aktivniji ne samo u smislu čitanja već i redovitijeg postanja. Isto vrijedi i za komentiranje članaka na portalu, kada ih počnemo opet pisati (još portal popravljamo).

Treba te zastarjele teme koje su trenutno aktivne u pojedinim podforumima izgurati na dno sa friškim novim temama.

A što se tiče svih vas koji ste se registrirali negdje između 2. i 11. mjeseca ove godine i izgubili svoje forumske račune, iskreno se ispričavamo još jednom. I nadam se stvarno da ćete se odlučiti ponovno registrirati i krenuti ponovno u skupljanje postova i druženje s nama ovdje na forumu kao i na portalu.

Ovo se uglavnom nikako nije smjelo desiti. Nećemo upirivati prstom, al' Mojsije je kriv.

EDIT: E da, ima i nešto dobro u svemu ovome. Newsboy na vrhu foruma se vratio, a bio nam se pokvario oko 9-og mjeseca ako se sjećate. A osim toga, forum je sada i osjetno brži zbog friškog servera.

UPDATE: Hvala na strpljenju, vratili smo s(v)e
« Zadnja izmjena: 23. Studeni, 2011., 07:46 Ementaler »

*

Pajko

  • *****
  • 3090
  • REEEEEEEEEEEEEEEEEEEE
Weeepeee welcome back!

EDIT: Aveaveaveave moj stari loši profil je natrag. :hihi:
P.S. Napisano je velikim tiskanim slovima jer stvarno vičem. Najozbiljnije.

*

progabbeing-jadran

  • ******
  • 5293
  • abrah cadabrah
Srce me zabolilo malo.  :wildboy:
Bowie je definitivno najveći umjetnik svih vremena.

Support your local gamers >>> Pro GABBEing Klan

*

WEAPONX

  • *****
  • 2209
  • Doom-driven
Lijepo je biti važan, ali je važnije biti lijep.    PREĐENE IGRE | PLAYLISTA | IKONE

*

Deadwalker

  • *****
  • 2495
  • All the pieces matter
    • HCL
Jako mi je žao što vam se to desilo, stvarno čovjek mora imati jebeni bad luck za tako nešto.
Aj, nadam se da ćete se što prije oporaviti od ovoga :)
The greatest teacher, failure is.

*

Razer 911

  • **
  • 312
  • ★ ★
Jebe mi se za postove,neka sad sve pocne od pocetka,glavno da je proradilo.

Samo da otvorimo opet dobre teme,stara ekipa je ostala tu jer su i onako se prijavili prije par godina na forum,bar nesto  :mrgreen:

A sta je, tu je,zao mi je malo acc moga ali nema veze,izdrzat cemo..
When I get sad, I stop being sad and be AWESOME instead.<br /><br />True story.

Ma forum nije problem, nego vijesti, recenzije  :wildboy:

*

dado01

  • *
  • 105
  • no time for money
Momci samo polako, opet ce ovaj portal biti onaj stari. Trebace neko vrijeme da se posloze stvari ali do tada mi smo uz VAS.

*

pilip

  • ******
  • 4442
Srce me zabolilo malo.  :wildboy:

Da, jer izgubio si nevjerojatno bitne postove i informacije :bonk: :hiha:
Hacker (1994.-2005.) R.I.P.

Ja volim:
Facuuuu, Gr4gu, CMC program i Rengurzica

*

Seengeer

  • ******
  • 4945
  • ︻デ═一 not srs
izgubio je recenziju hcl nogometaša  :hiha2:

*

kveki

  • **
  • 512
Ma registrirah se opet bez razmisljanja...Samo naprjed HCL,zelim brz oporavak, forumasi su uz vas  :hug

*

trulex

  • **
  • 169
Najbolja gaming stranica u regionu mora ići naprijed.Go hcl!!!

csdadsad

Nisam pretežno aktivan na forumu jer nemam vremena ali svakodnevno vec dugi niz godina pratim vase recenzije i novosti i mogu reci da ste najbolji. Zao mi je radi ovog ali opet, vama je gore nego nama jer vi ste ti koji ste toliko truda ulozili u sve te recenzije i pisanje vijesti kojih više nema. Tako da, ako ste vi optimistični nema razloga zašto nebi i mi "obični" bili! Sretno :)

*

xarabas

  • *
  • 107
  • It's just a ride
RIP Babitzeva Mass Effect recenzija :(

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9