HCL.HR

"Sukob" IP adressa.

  • 10 Odgovora
  • 35426 Hitova
*

c0bra123

  • ****
  • 1306
"Sukob" IP adressa.
« : 20. Studeni, 2016., 01:43 »
hm.. pomoć?  Nezz da ignoriram(ako je pametno) ili ?

« Zadnja izmjena: 20. Studeni, 2016., 20:36 Hrv4tin4 »



I am a gamer. Not because I don't have a life - I choose to have many.

*

hrv4tin4

  • Gost
Odg: "Sukog" IP adressa.
« Odgovori #1 : 20. Studeni, 2016., 08:58 »
A koliko računala imaš na mreži? I tko ti je postavljao mrežu?


Moguće je da je netko prilikom postavljanja statičkog lokalnog IPa stavio na više računala isti lokalni IP...
Malo pogledaj je li ti adresa statična ili dinamična i u svakom slučaju ih obrni.
Bilo bi najbolje postaviti statiku za sva računala koja su stalno na mreži i onda je problem rješen. Ali naravno svako računalo dobiva svoj IP.

*

IvanHR

  • **
  • 225
Odg: "Sukog" IP adressa.
« Odgovori #2 : 20. Studeni, 2016., 10:21 »
Vjerovatno su adrese statične i netko je 2 puta dodjelio istu adresu malo je vjerovatno da je dhcp kriv
ako je samo par računala u mreži onda nema potrebe za statičkim adresama treba otići u windowsu u postavke mrežnog adaptera i kliknuti na "obtain an ip address automatically" i trebalo bi biti u redu  :)
Victory loves preparation

*

hrv4tin4

  • Gost
Odg: "Sukog" IP adressa.
« Odgovori #3 : 20. Studeni, 2016., 11:09 »
Postoje slučaji i kada automatska dodjela IP adresa napravi veliko sranje i dodjeli isti IP. Dogodilo mi se kod nekih klijenata više puta.
Isto tako, puno je bolje i zahvalnije imati statičku IP adresu, jer ukoliko igraš iole online igre ili išta radiš, onda moraš pootvarati i NAT portove koje vežeš za statičku IP adresu i tako otvoriš portove za PS, XBOX, PC i itd.
Zato je uvijek zahvalnije i bolje imati statički lokalni IP.

*

IvanHR

  • **
  • 225
Odg: "Sukog" IP adressa.
« Odgovori #4 : 20. Studeni, 2016., 11:45 »
Istina statičke IP adrese su bolje,sve se može konfigurirati u routeru i uređajima koji se spajaju na mrežu  :D
Victory loves preparation

*

c0bra123

  • ****
  • 1306
Odg: "Sukog" IP adressa.
« Odgovori #5 : 20. Studeni, 2016., 17:42 »
A koliko računala imaš na mreži? I tko ti je postavljao mrežu?


Samo moje računalo.
Postavljali su mi mrežu iz HT Eroneta serviseri, kad su donijeli modem i resiver za programe.
Onda za 2 godine je istekao ugovor i ja sam vratio resiver a modem ostao kod mene jer sam promjenio paket sa TRIO na DUO.

Poruka mi je se ta prikazala kad mi je internet "pukao", a bio mi je mobitel spojen samo preko WI-FI-a.

Znači- jedan kompjuter jedan mobitel su spojeni na moj modem, osim kad netko dođe u goste.
 
I ovo što vi pišete ja čitam a ne razumijem ništa.




I am a gamer. Not because I don't have a life - I choose to have many.

*

hrv4tin4

  • Gost
Odg: "Sukog" IP adressa.
« Odgovori #6 : 20. Studeni, 2016., 19:06 »
Napravi prema tutorialu: https://portforward.com/networking/staticip.htm


Ukoliko ne znaš DNS od svog ISPa onda pogledaj kod njih na stranicama, a možeš ih i nazvat ili upiši DNS od googla koji uvijek pali:
8.8.8.8
i
8.8.4.4

*

c0bra123

  • ****
  • 1306
Odg: "Sukog" IP adressa.
« Odgovori #7 : 20. Studeni, 2016., 19:59 »
Hvala na pomoći, uradio sam korake i koristim taj DNS od google, nisam htio komplikaciju stvarati. :thumbs:

Šta bi se desilo da to nisam uradio i dalje sam zbunjen? :fpalm:



I am a gamer. Not because I don't have a life - I choose to have many.

*

hrv4tin4

  • Gost
Odg: "Sukog" IP adressa.
« Odgovori #8 : 20. Studeni, 2016., 20:17 »
U isto vrijeme ista IP adresa je dodjeljena tebi i npr. tvom mobitelu, tabletu, laptopu ili bilo čemu drugom što se spaja na tvoj router.
Lokalna IP adresa mora biti jedinstvena za svaki uređaj kako bi se on lakše identificirao u samom routeru. Znači sve lokalne uređaje spajaš na router koji tek kasnije dodjeljuje tebi tvoju pravu public IP adresu s kojom si zapavo na internetu.


U principu kada imaš 2 uređaja upaljena s istom lokalnom IP adresom tada nemožeš oba uređaja koristii istovremeno. Znači ako si na kompu na hcl.hr i netko je na tvom tabletu i u tom trenu upiše neku drugu adresu tebe izbaci van iz mreže i obratno. Jer je pretpostavka routera da se radi o jednom stroju.


Ništa opasno, ali nezgodno i neugodno.

*

c0bra123

  • ****
  • 1306
Odg: "Sukog" IP adressa.
« Odgovori #9 : 20. Studeni, 2016., 20:27 »
A to, hvala Bogu pa je samo to.  :D Razumijem sad u čemu je problem.  :piva:

Ništa opasno, ali nezgodno i neugodno.

Da upravo to, ne zna čovjek kako da reagira ono (kužiš šta mislim), kad se prvi put susreće s tim.

Može lock?  :thumbs:
I ako nije problem- Promjeni riječ u temi "SUKOB" umjesto "SUKOG" (lol, nisam ni znao šta sam pisao) kad netko bude u istoj situaciji kao ja da to riješi.



I am a gamer. Not because I don't have a life - I choose to have many.

*

hrv4tin4

  • Gost
Odg: "Sukob" IP adressa.
« Odgovori #10 : 20. Studeni, 2016., 20:37 »
Promjenio sam naslov  :thumbs:
A tema nek nam ostane ako netko bude ponovno imao sukob ili neki drugi problem oko IP adresa.

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9