HCL.HR

CMS - odakle krenuti

  • 31 Odgovora
  • 10364 Hitova
*

Dragster

  • ******
  • 7719
  • OKO SOKOLOVO xD
CMS - odakle krenuti
« : 04. Studeni, 2009., 01:14 »
Bok dečki.  :hug

Budući da opet volontiram održavanje web stranice mog jedinog kluba, odlučio sam se pomoći samome sebi i iskoristiti neko od cms rješenja. Budući da sam počeo googlati na tu temu pred 2-3 sata, i dalje nisam baš siguran sto posto što bih htio pa ću jednostavno reći što bih htio...

Htio bih da mogu napraviti nekakav site u 3 sekcije, header, lijevo izbornik i sredina živi sadržaj, odnosno kao nekakav portal s novostima... To bi se trebalo često updateati i tlaka je božja i isusova igrati se s tablicama i splitati sve živo, podešavati lijevo desno gore dolje, za jednu pišljivu rečenicu, jer uvijek nešto krene krivo...  postoje li kakvi zgodni sistemi gdje je dovoljno napisati što hoću, formatirati i staviti to na net, da se posloži fino uredno, jedno ispod drugoga, kao ovako na forumu? Čujem da to joomla dosta dobro radi... Kakav hosting moram uzeti za to, ako može primjer? Kakav paket, php, sql?




"There is great strength in numbers, but there is great power in one, for the strength of the will of one may gather numbers to it. There is strength not only in *knowing* the self, but *knowing* how to bring it forth in others."

tl;dr pušite mi kurac xD

*

bule_himself

  • ****
  • 925
  • Tehnička služba
    • Webstudio Emma
Odg: CMS - odakle krenuti
« Odgovori #1 : 04. Studeni, 2009., 09:23 »
mozes i wordpress za takve jednostavnije stvari.

Ugl, kaj se hosta tice, za samu joomlu ti treba nekih 20ak mb, iz cega ispadne da ti je, ukoliko nece uplaodat filmice i brdo ogromnih slika 100mb sasvim dosta. Svi hostovi danas daju podrsku za mysql, php, ftp i slicno, tak da ne bi trebalo bit problema oko toga. Takoder velika vecina nudi i cPanel, pa i njega mozes sve fino podesavat kaj se tice hosta (mailovi, FTP accovi, mysql...). Ukoliko se ne snalazis oko toga svega, javi se na MSN pa cemo sve rjesit i oko hosta i oko portala. Dobis dobru cijenu za host xD
« Zadnja izmjena: 04. Studeni, 2009., 09:25 bule_himself »

*

Radim247

  • *****
  • 2274
  • I ♥ kurac
Odg: CMS - odakle krenuti
« Odgovori #2 : 04. Studeni, 2009., 09:46 »
To što bule reče.

Wordpress je pregenijalan CMS ali je možda malo "kompliciraniji" od Joomle. Za hosting nemoj dat više od 200kn.
Nebi bas reko,živim u Zagrebu i evo jedne situacije:Znači tuku se,imaju 12 godina otprilike i prolaze razni likovi i niko nista,cak je jedan u sali reko Koji je pobjedio..

*

Ementaler

  • Administrator
  • *********
  • 38936
  • Embrace the mountain
    • HCL.hr
Odg: CMS - odakle krenuti
« Odgovori #3 : 04. Studeni, 2009., 09:54 »
Wordpress je totalno jednostavniji od joomle  :wildboy:. Dobro možda je subjektivno, ovisi o navici pojedinca itd., ali ipak. u joomli ima dosta toga nepotrebno zakompliciranog oko kategorija, sekcija, bannera i nekih modula. Eto, čisto još jedna preporuka Wordpressa.

*

Radim247

  • *****
  • 2274
  • I ♥ kurac
Odg: CMS - odakle krenuti
« Odgovori #4 : 04. Studeni, 2009., 10:00 »
Bar nisam koristio Joomlu godinu i nešto i onda se preporodio na Wordpressu.  :wildboy:

Jednostavnija je Joomla upravo zbog tih razloga što si naveo - ima tisuću svega. Kad se prvi put logiraš u WP dobiješ administraciju u kojoj možeš objavljivat postove i blog koji je jadniji od blog.hr-ovog defaultnog. U Joomli odmah imaš "3 sekcije, header, lijevo izbornik i sredina živi sadržaj" kao što reče Dragster. Samo skineš neki template i gotov si praktički.

Uglavnom, Joomla je jednostavnija.
Nebi bas reko,živim u Zagrebu i evo jedne situacije:Znači tuku se,imaju 12 godina otprilike i prolaze razni likovi i niko nista,cak je jedan u sali reko Koji je pobjedio..

*

Ementaler

  • Administrator
  • *********
  • 38936
  • Embrace the mountain
    • HCL.hr
Odg: CMS - odakle krenuti
« Odgovori #5 : 04. Studeni, 2009., 10:07 »
A dobro gledamo na to drugačije očito. Jer meni to zvuči kompliciranije, jer ima "Tisuću svega" na što se moraš naviknut. Dok kod wordpressa samo objavljuješ postove, nije toliko izkomplicirano, a isto tako možeš lako instalirati novi template ( lakše štoviše ) koji može biti u dvije, tri, kolikohoćeš kolumni. I zatim lakše podesiti widgete u tim kolumnama nego kod joomle i njezinih modula. Još je sve fino intuitivno i u ajaxu. Di ćeš bolje za početnika.

*

bule_himself

  • ****
  • 925
  • Tehnička služba
    • Webstudio Emma
Odg: CMS - odakle krenuti
« Odgovori #6 : 04. Studeni, 2009., 10:12 »
Ukoliko imas samo vjesti za objavit i par staticnih stranica - wordpress

Ukoliko oces galerije, ankete, reganje ljudi na portal, forum neki pa ga povezat sa portalom, boxeve u koje mozes ubacivat kod (html, php...) i sl. - joomla.

*

Dragster

  • ******
  • 7719
  • OKO SOKOLOVO xD
Odg: CMS - odakle krenuti
« Odgovori #7 : 04. Studeni, 2009., 10:49 »
Hvala svima na odgovorima, mislim da ću se držati joomle, budući da bi to trebalo i ličiti na nešto... A trebat će i galerija, sigurno... Dobro ću se morati raspitati oko hostinga, jer se koristi već (www.vkjadran.hr (bolje ne gledati, ovo je iz vremena 56k. Kad su ljudi imali spore internete...  :mrgreen:))...nadam se da imaju i opciju za joomlu... Uočio sam da na joomlinoj stranici ima i nekakav demo pa ću prvo to proučit...



"There is great strength in numbers, but there is great power in one, for the strength of the will of one may gather numbers to it. There is strength not only in *knowing* the self, but *knowing* how to bring it forth in others."

tl;dr pušite mi kurac xD

*

Radim247

  • *****
  • 2274
  • I ♥ kurac
Odg: CMS - odakle krenuti
« Odgovori #8 : 04. Studeni, 2009., 10:51 »
www.vkjadran.hr

eloel  :hihi:

Ne treba ti "opcija za joomlu", samo podrška za PHP i MySQL što svaki hosting ima tako da si bez brige.
Nebi bas reko,živim u Zagrebu i evo jedne situacije:Znači tuku se,imaju 12 godina otprilike i prolaze razni likovi i niko nista,cak je jedan u sali reko Koji je pobjedio..

*

Dragster

  • ******
  • 7719
  • OKO SOKOLOVO xD
Odg: CMS - odakle krenuti
« Odgovori #9 : 04. Studeni, 2009., 11:01 »
Ok, pregledat ću gro tutoriala po youtubeu i googlu glede svega pa ću opet nešto pitati sigurno... pozz  ;) :ementaler:


"There is great strength in numbers, but there is great power in one, for the strength of the will of one may gather numbers to it. There is strength not only in *knowing* the self, but *knowing* how to bring it forth in others."

tl;dr pušite mi kurac xD

*

Blaster32

  • ******
  • 6492
  • RIP HRVY ;(
Odg: CMS - odakle krenuti
« Odgovori #10 : 04. Studeni, 2009., 11:57 »
Hvala svima na odgovorima, mislim da ću se držati joomle, budući da bi to trebalo i ličiti na nešto... A trebat će i galerija, sigurno... Dobro ću se morati raspitati oko hostinga, jer se koristi već (www.vkjadran.hr (bolje ne gledati, ovo je iz vremena 56k. Kad su ljudi imali spore internete...  :mrgreen:))...nadam se da imaju i opciju za joomlu... Uočio sam da na joomlinoj stranici ima i nekakav demo pa ću prvo to proučit...



ah taj koloritet  :ave:
Ja sam s godinama shvatio da postoje samo dva ukusa. Moj. I pogrešan. -  Weky
Moji djecacki snovi jesu moj zivot. Nikad ne radim i puno jebem. -  Rider on the Storm
Da za 18. rođendan dobijem strip od svog dečka mislim da bi si na rođendanskom tulumu našla nekog crnca da me pred njim brutalno izjebe. jebem te mrtvog. - Beaver Hunter

*

Dragster

  • ******
  • 7719
  • OKO SOKOLOVO xD
Odg: CMS - odakle krenuti
« Odgovori #11 : 04. Studeni, 2009., 18:53 »
to nisam ja radio, da se razumijemo, jelte


"There is great strength in numbers, but there is great power in one, for the strength of the will of one may gather numbers to it. There is strength not only in *knowing* the self, but *knowing* how to bring it forth in others."

tl;dr pušite mi kurac xD

*

$h4d0w

  • ******
  • 3910
  • Forever is an illusion...
    • Last.fm Profile
Odg: CMS - odakle krenuti
« Odgovori #12 : 04. Studeni, 2009., 18:55 »
Kul mi je ovaj banner gore, ovi veslači. :ementaler:
>> Last.fm Profile


>> Xfire Profile

*

Dragster

  • ******
  • 7719
  • OKO SOKOLOVO xD
Odg: CMS - odakle krenuti
« Odgovori #13 : 08. Studeni, 2009., 10:03 »
evo nakon par tutoriala izgleda da danas prelazimo na joomlu... našao sam artisteer, jebenu alatku, generira joomla stilove, bannere i ostalo  :hiha: ima netko dovoljno svet pa da ga dodam na msn kao first line help?

edit: evo uploadalo se, krenula instalacija, ali problem mi je što se ne može spojiti na mysql bazu... http://www.vkjadran.hr/cpanel ne postoji i sad ja ne znam kako kreirati tu mysql bazu... Može kakva pomoć?

edit2: kontaktirao hostera... ultra hakerskim mogućnostima budući da tajnik ima sto godina i zna samo žiro na koji uplaćuje  :ementaler:

pretpostavljam da s ovim hosting paketom neće ići. Arhaizam.  :hiha:

edit3: uspoređujem malo strukturu foldera od jednog mog novijeg sitea i ovog tu preko ftp-a...Različito je skroz, ovome za klub je remote folder httpdocs, ovom novijem private_html (tu se fino i vidi .cpanel folder) ... Kakve su to razlike?
« Zadnja izmjena: 08. Studeni, 2009., 12:29 Dragster »


"There is great strength in numbers, but there is great power in one, for the strength of the will of one may gather numbers to it. There is strength not only in *knowing* the self, but *knowing* how to bring it forth in others."

tl;dr pušite mi kurac xD

*

Dragster

  • ******
  • 7719
  • OKO SOKOLOVO xD
Odg: CMS - odakle krenuti
« Odgovori #14 : 09. Studeni, 2009., 15:05 »
Evo u međuvremenu napravio bazu, na koju se uredno spaja. već sam par puta instalirao, došao do default templatea od joomle, kao sve spremno, log-in na admina, osmijeh od uha do uha kad ono, baca errore na sve strane, ne može otvoriti configuration.php, nekakav jfolder, warninga koliko hoćeš doslovce posvuda... ne mogu apsolutno ništa napraviti, pokušao barem staviti site u offline mod, ali javi error sa configuration.php

Ali evo sad sam krenuo ispočetka i primjetio sam jedan error na dnu stranice pri instalaciji...

a to je: Error in my_thread_global_end(): 1 threads didn't exit

Googlao sam cijelo jutro i moram priznati da ne znam što mi je činiti s tim. Ništa ne baca... inače, server na kojem radim je windows based i on koristi PLESK umjesto control panela, što je samo pogoršalo stvar jer je malo informacija za taj plesk...

Pa eto ako netko zna što mi je činiti sa Error in my_thread_global_end(): 1 threads didn't exit errorom, za početak...?



http://forum.joomla.org/viewtopic.php?f=429&t=289809 <<< tu je kao neko rješenje, ali ne kužim, to bih ja trebao reći hostingu da srede ili koji kurac?

Evo, instalacija je kao opet uspješna, dok mi se na vrhu prismrdio sljedeći kreten:

Warning: file_put_contents(C:\Inetpub\vhosts\vkjadran.hr\httpdocs\configuration.php) [function.file-put-contents]: failed to open stream: Permission denied in C:\Inetpub\vhosts\vkjadran.hr\httpdocs\installation\installer\models\model.php on line 850



 :wildboy: :wildboy:

Rješen problem... ima puno stavki za sredit pa ako nekoga zanima neka pita... uglavnom stvarčice vezane uz editiranje configuration.php, permissionsa preko pleska....
« Zadnja izmjena: 09. Studeni, 2009., 16:16 Dragster »


"There is great strength in numbers, but there is great power in one, for the strength of the will of one may gather numbers to it. There is strength not only in *knowing* the self, but *knowing* how to bring it forth in others."

tl;dr pušite mi kurac xD

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9