HCL.HR

Kako pojačat signal interneta

  • 7 Odgovora
  • 25317 Hitova
Kako pojačat signal interneta
« : 08. Travanj, 2016., 09:01 »
Znači iman kuće sa dva kata i prizemljem. Router je na prvom katu ali pošto je izmeuđu prizemlja i prvog kata dupla ploča pa doli nema signala a bušit rupu za kabel je nemoguće jer između ploča je 30 cm zraka. Kako povećat domet signala ? Neznan koje bi rješenje tu moglo ić. I  poželjno je da ima kupit u Splitu.

*

general98

  • ***
  • 850
  • “Always trust computer games.”
Odg: Kako pojačat signal interneta
« Odgovori #1 : 08. Travanj, 2016., 09:27 »
Otvorio si temu,a odmah ispod imao si drugu sa odgovorom.
Kupiš pojačivač Wi-Fi signala ili napravis most sa jos jednim ruterom.
Moja ti je preporuka da u Linksa kupiš pojačivač,može se naći za nekih dvjestotinjak kuna.
"If you have everything under control,you're not moving fast enough!"

Odg: Kako pojačat signal interneta
« Odgovori #2 : 10. Travanj, 2016., 15:44 »
za wifi ti treba bolja kvalitetnija antena.
Router na 1 katu, u prizemlje staviš access point na koji se spajaš sa lan-om na pc
ovdje imaš slika da shvatiš kako to treba sve izgledati https://goo.gl/hD6EcM

Odg: Kako pojačat signal interneta
« Odgovori #3 : 10. Travanj, 2016., 17:00 »
za wifi ti treba bolja kvalitetnija antena.
Router na 1 katu, u prizemlje staviš access point na koji se spajaš sa lan-om na pc
ovdje imaš slika da shvatiš kako to treba sve izgledati https://goo.gl/hD6EcM
Ako sam te dobro razumio tebe i ovu sliku to bi trebalo bušiti kabel s prvog kata u prizemlje a to je neizvedivo.
PC mi je na drugom katu.

Odg: Kako pojačat signal interneta
« Odgovori #4 : 11. Travanj, 2016., 02:05 »
Ne treba ništa bušiti. Ostavi taj što imaš router gdje je. Kupi drugi router i stavi u da glumi access point ili kupiš access point i to je to. Dolje u prizemlju se spajaš na taj drugi router/access point. Na prvom katu se spajaš na trenutni router dok između trenutnog i kupljenoga router/access point je bezična veza. Najbolje da ga smjestiš odmah ispod njega ako je moguća da je najmanji moguću gubitak signala.




Ovdje imaš kako postaviti router u access point http://www.practicallynetworked.com/networking/convert_wifi_router_to_access_point.htm

koji model već će ti netko odgovoriti tko prati modele testiranje ali ja mislim da bi mogao taj jedan zid i neki 200-300 access point bez brige odraditi posao

*

SnowGamer

  • *
  • 144
  • ludos mea vita
    • Youtube kanal
Odg: Kako pojačat signal interneta
« Odgovori #5 : 12. Travanj, 2016., 20:54 »
Da ne otvaram temu pitat cu ovdje..
Ovako: Trenutno mi je komp u dnevnom boravku i zelim ga premjestiti u sobu. Problem je sto u sobi nemam onu "uticnicu" gdje se ukljucuje router (pardon na mojim odabirima rijeci).
Posto nema sanse da kupujem kabel dug 10-15 i provlacim ga po kuci odlucio sam spojiti komp preko wifi-a. PC ima vanjsku wifi karticu (2LooK 2L-WA100 ZeusONE) sa dvije antene. Signal bi se uhvatio 100% ali mene zanima hocu li primjetiti ikakvu razliku prilikom igranja multiplayer igara..
Ovdje imate kao neki nacrt kako to izgleda:


ıllıFicaHD ıllı PC GAMER ıllı

Youtube kanal( Please no hejt )

Odg: Kako pojačat signal interneta
« Odgovori #6 : 12. Travanj, 2016., 23:41 »
Vjerojatno neki gubitak će biti, ali ako ne probaš nećeš znati. Ne znam vjerojatno si u stanu i ako susjedi imaju wifi mogu biti smetnje pogotovo ako koristiš 2.4 ghz skini pa skeniraj https://www.acrylicwifi.com/en/wlan-software/wlan-scanner-acrylic-wifi-free/
cmd - ping www.google.hr pa vidi koliko ćeš dobiti isto tako možeš
cmd - ping 192.168.11. -t ping router da li imaš packet loss sa ctrl+c prekineš nakon 2 minute

i pogledaš u igri npr csgo graph

*

SnowGamer

  • *
  • 144
  • ludos mea vita
    • Youtube kanal
Odg: Kako pojačat signal interneta
« Odgovori #7 : 13. Travanj, 2016., 05:59 »
Ne zivim u stanu.. Imam dvije susjedove wifi mreze koje hvata kraj rutera i druge dvije kada odem u sobu. Ali to ono ne hvata pun signal nego jedva jednu crticu..
Jedno vrijeme sam iz kuce sa onom wifi karticom hvatao wifi od susjeda i imao sam ping negdje izmedju 65 do 85. Susjedova kuca je preko ceste ali do njegovog rutera nas dijele 3-4 zida, nekoliko stabala plus mu je router sakriven ispod tv-a na kraju sobe.. Ne vidim zasto bi predstavljalo problem kada bih hvatao signal mog  rutera.

@Pokusat cu prenijet laptop i spojit na njega ovu karticu pa su testirat jer mi se neda prenositi komp pa prespajati kablove tek da saznam da bi imao veliki ping.

ıllıFicaHD ıllı PC GAMER ıllı

Youtube kanal( Please no hejt )

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9