HCL.HR

Legalan način širenja vijesti

  • 2 Odgovora
  • 2327 Hitova
*

BrunoHP

  • n00b
  • 2
Legalan način širenja vijesti
« : 26. Prosinac, 2013., 02:52 »
Pozdrav, radim na jednom malom projektu koji će pisati novosti iz gaming svijeta i tako to (nikakva konkurencija HCL-u, kao da uopće i može biti xD) i zanima me kako funkcioniraju copyright prava što se tiče toga.

Je li dopušteno na nekoj engleskoj stranici pročitati vijest, te je na svom blogu napisati vlastitim riječima i stilom na hrvatskom jeziku? Zanima me kako veliki portali poput HCL-a dolaze do informacija i kako se oni nose s tim copyright pravima. Hvala unaprijed!

Odg: Legalan način širenja vijesti
« Odgovori #1 : 12. Lipanj, 2014., 19:18 »

Je li dopušteno na nekoj engleskoj stranici pročitati vijest, te je na svom blogu napisati vlastitim riječima i stilom na hrvatskom jeziku?
naravno da mozes uzeti ali naravno moras apisati svojim rijecima i obavezno izmjeniti naslov.
a sta se tice tog kako sakupljaju informacije to vjerovatno znas i sam,jer im stizu informacije sa svih strana i prate vijesti na drugim forumima,blogovima,etc...ajde napravi taj forum pa cemo vidit kako ti ide :clap: :piva:


Konfa:
AMD FX 8350 4.0ghz 16MB Cache
MSI R7 370 Gaming 4GB
Gigabyte Ultra Durable Motherboard 970A-DS3P
Power Supply CoolerMaster RS-600W-ACAB-M4
Kingston SSD 240GB
HDD Toshiba 500GB
Cooler za CPU Katana 4
DVD Čitač Asus
Kučište MS Dragon
3D Mark Score: http://www.3dmark.com/3dm/8570946

Odg: Legalan način širenja vijesti
« Odgovori #2 : 16. Lipanj, 2014., 00:58 »
Mislim da ti ne postoje copyrightovi na "vijesti" jer zapravo nebitno koju temu ti prenosiš/opisuješ ljudima događaj iz svijeta, dakle nešto nad čemu ti nemaš individualno vlasništvo nisi ti izmislio vijest ili napravio nešto. Uzimaju se "aktualne" vijesti i prevodi ih se, preoblikuje imijenja naslov iako je to zapravo ista vijest ali malo drugačija.

Šta misliš kako jutarnji ili neki drugi naši portali nalaze vanjske vijesti ? Zuje po CNN-u, Reutersu ili drugim "razvijenijim" informatičkim portalima koji stvarno budu negdje u svijetu par min nakon kaj se dogodi nešto.
Bitno je da je vijest na tvoj način svojstvena u onom obliku što imaš na umu za svoj forum. I da nije doslovce copy/paste i umetni u gugl prevoditelj.
Lista odigranih:2015,2016,2017,2018,

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9