HCL.HR

Pomoć oko WiFi-a / lag-a

  • 29 Odgovora
  • 31851 Hitova
Pomoć oko WiFi-a / lag-a
« : 30. Travanj, 2016., 11:36 »
Pozdrav svima  :ave:
Imam jedno brzinsko pitanje za vas,bilo bi mi drago kad bi vas sto vise moglo odgovoriti :D
Znaci ovako,imam jako puno problema sa WiFi mrezom pogotovo za jednu specificnu igru.Ime igre je Brawlhalla. Dobijem disconect skoro svaki game i stvarno je nemoguce igrati.
E sada,moje pitanje je dali bi Repeater pomogao i koliko bi me izaslo (sto manje moguce,nisam pri parama trenutno hehe) Inace zivim u Osijeku u Hrvatskoj.Kada testiram izade mi ovako:Download: 3.89 Mbps i upload: 0.52 Mbps,ping 12.To je kada testiram od gore,sa WiFi-ja (dolje mi je ruter)
Nemora to biti repeater,ali koliko sam svatio to pomaze.Ako ne,što bi možda jos vise pomoglo?
Ako trebate jos kakvih informacija kako bi mi mogli pomoci,slobodno recite,checkam forum svako malo na poslu haha  ;)
Hvala unaprijed!

EDIT: Imam TP-LINK WiFi (TL-WN721N)
« Zadnja izmjena: 30. Travanj, 2016., 11:40 MarioPekinic90 »

*

general98

  • ***
  • 850
  • “Always trust computer games.”
Odg: Pomoć oko WiFi-a / lag-a
« Odgovori #1 : 30. Travanj, 2016., 11:46 »
Ako je to samo sa jednom specifičnom igrom,moguće je da su serveri od te igre previše udaljeni (Rusija,Indija,Afrika ili Amerika),pa ti je ping prevelik i zato te izbacuje...Ako ti je na speedtest-u ping 12 i upload speed toliki koliko si napisao,igre bi ti morale raditi bez problema...Probaj pogledati koliki ti je ping u igri i lokacije tih servira gdje igraš.
"If you have everything under control,you're not moving fast enough!"

Odg: Pomoć oko WiFi-a / lag-a
« Odgovori #2 : 30. Travanj, 2016., 11:52 »
Ako je to samo sa jednom specifičnom igrom,moguće je da su serveri od te igre previše udaljeni (Rusija,Indija,Afrika ili Amerika),pa ti je ping prevelik i zato te izbacuje...Ako ti je na speedtest-u ping 12 i upload speed toliki koliko si napisao,igre bi ti morale raditi bez problema...Probaj pogledati koliki ti je ping u igri i lokacije tih servira gdje igraš.
Serveri su dosta blizu,ping mi bude oko 30-40 otprlike,to nije problem,deckima iz srbije se ne ne događaju ovakve stvari tako da vjerujem da nije do toga.A i rijetko kome u community-u se događa tako nešto.Tako da mi je frend iz klana reko da si uzmem repeatiter da bi moglo pomoći. Vjerujem da su serveri i Nizozemskoj.
Također,lik na redditu mi je rekao da je 0.52 jako slabo o.O ja se nerazumijem tak da se nebi mješao u to

*

hrv4tin4

  • Gost
Odg: Pomoć oko WiFi-a / lag-a
« Odgovori #3 : 30. Travanj, 2016., 12:03 »
Znači već sam ti prebacio temu u odgovarajuću rubriku i ti ponovno otvaraš novu temu o istom problemu na koji si već dobio odgovor...


Ne, neće ti to pomoći. Prvo vidi je li uopće problem u WiFiu ili ti je jednostavno internet sriban.
Spoji računalo s kablom pa vidi hoće li onda biti prekida.
Tvoja brzina je dosta mala, ali je u nekom lošem HR prosijeku.
Isto tako AP ti neće podići niti brzinu pinga niti brzinu interneta tako da nema nekog smisla ga uopće dodavati na mrežu.

Odg: Pomoć oko WiFi-a / lag-a
« Odgovori #4 : 30. Travanj, 2016., 12:32 »
Znači već sam ti prebacio temu u odgovarajuću rubriku i ti ponovno otvaraš novu temu o istom problemu na koji si već dobio odgovor...



Ne, neće ti to pomoći. Prvo vidi je li uopće problem u WiFiu ili ti je jednostavno internet sriban.
Spoji računalo s kablom pa vidi hoće li onda biti prekida.
Tvoja brzina je dosta mala, ali je u nekom lošem HR prosijeku.
Isto tako AP ti neće podići niti brzinu pinga niti brzinu interneta tako da nema nekog smisla ga uopće dodavati na mrežu.
Mislio sam da mi se tema nije poslala,sori novi sam na forumu...
Dobro,odnjet cu pc dolje i vidit oce bit bolje,ali jel ima neko drugo rijesenje koje bi radilo jer ovo je stvarno nepraktično za mene?

EDIT:Možda da uzmem još jedan ruter/ethernet...?
« Zadnja izmjena: 30. Travanj, 2016., 15:39 MarioPekinic90 »

Odg: Pomoć oko WiFi-a / lag-a
« Odgovori #5 : 30. Travanj, 2016., 16:46 »
Dali bi možda pomoglo kada bi kupio bolji ruter od 5.0G?

*

hrv4tin4

  • Gost
Odg: Pomoć oko WiFi-a / lag-a
« Odgovori #6 : 30. Travanj, 2016., 17:33 »
Ne! Probaj što sam ti napisao pa ćemo dalje vidjeti.

Odg: Pomoć oko WiFi-a / lag-a
« Odgovori #7 : 30. Travanj, 2016., 20:17 »
Ne! Probaj što sam ti napisao pa ćemo dalje vidjeti.
Da...sve je isto,ping jest bolji ali DCovi ostaju :/

*

hrv4tin4

  • Gost
Odg: Pomoć oko WiFi-a / lag-a
« Odgovori #8 : 30. Travanj, 2016., 20:24 »
Onda je kriv tvoj ISP.
Možeš još eventualno vidjeti je li baš do njih ili do tebe.
Skini uo trace program ovdje
Pokreni ga kao administrator odi na Options i izaberi advanced


U przanu kućicu napiši adresu servera ili neke stranice, ali bez http/s i bez www.
npr: hcl.hr, ea.com


Zatim klikni Link test i nakon toga izaberi Trace Route.
Nakon toga izaberi poll i pusti barem 100 paketa.
Vidjeti ćeš koliki je ralan ping i na koliko te mjesta redirektaju kako bi došao do stranice ili servera.
Dobri rezultati su ili 0/100 poslanih paketa ili 100/100
Sve između je loše!


Baci na kraju screenove da vidimo rezultate.
Ali vjerojatno je do tvog ISPa ili routera koji imaš.
« Zadnja izmjena: 30. Travanj, 2016., 20:26 Hrv4tin4 »

Odg: Pomoć oko WiFi-a / lag-a
« Odgovori #9 : 30. Travanj, 2016., 20:31 »
Onda je kriv tvoj ISP.
Možeš još eventualno vidjeti je li baš do njih ili do tebe.
Skini uo trace program ovdje
Pokreni ga kao administrator odi na Options i izaberi advanced


U przanu kućicu napiši adresu servera ili neke stranice, ali bez http/s i bez www.
npr: hcl.hr, ea.com


Zatim klikni Link test i nakon toga izaberi Trace Route.
Nakon toga izaberi poll i pusti barem 100 paketa.
Vidjeti ćeš koliki je ralan ping i na koliko te mjesta redirektaju kako bi došao do stranice ili servera.
Dobri rezultati su ili 0/100 poslanih paketa ili 100/100
Sve između je loše!


Baci na kraju screenove da vidimo rezultate.
Ali vjerojatno je do tvog ISPa ili routera koji imaš.
https://gyazo.com/640f7f078d084e7b6e5d029bbfdec582

*

hrv4tin4

  • Gost
Odg: Pomoć oko WiFi-a / lag-a
« Odgovori #10 : 30. Travanj, 2016., 20:33 »
Pa nisi ništa napravio.
Jesi pročitao što sam sve tražio?
Uopće nisi napravi Trace Route i nakon toga poll...


I nabavi adresu servera igre pa vidi i na njemu, ali isto s Trace route i poll

Odg: Pomoć oko WiFi-a / lag-a
« Odgovori #11 : 30. Travanj, 2016., 21:02 »
Ups,drugi pokušaj hehe.
https://gyazo.com/96e75e8172b9bd67c3a87a1be57a94c2 Nadam se da ste na ovo mislili  :fpalm:

*

hrv4tin4

  • Gost
Odg: Pomoć oko WiFi-a / lag-a
« Odgovori #12 : 30. Travanj, 2016., 21:16 »
Da, ali proširi kolonu gdje su poslani i primljeni paketi. Ovako uopće ne vidimo sve rezultate pa je screen uzaludan...
Ali vidim da imaš ogroman ping i imaš gubitke na jednoj IP adresi.
Dovoljan je 1 izgubljeni paket da te server izbaci van.

Odg: Pomoć oko WiFi-a / lag-a
« Odgovori #13 : 30. Travanj, 2016., 21:22 »
Ali vidim da imaš ogroman ping i imaš gubitke na jednoj IP adresi.
Dovoljan je 1 izgubljeni paket da te server izbaci van.
Da..znači to je..I,dali postoji iakakav način da to popravimo ili ne? I ako da naravno pitanje je ,koji :)

*

hrv4tin4

  • Gost
Odg: Pomoć oko WiFi-a / lag-a
« Odgovori #14 : 30. Travanj, 2016., 22:07 »
Ti sam ne možeš nikako.
Zovi T*com i pokaži im ove rezultate ali s nekoliko različitih adresa. Znači ubaci server igre, hcl, 24sata ili čega god se sjetiš.
Inzistiraj na zamjeni routera.
Ako ni zamjena routera ne pomogne onda je to to - imaš katastrofalan net i neće ti pomoći ništa osim eventualno drugog operatera (ako je ikoji dostupan).
Sve im to pošalji na mail uz redovne prijetnje da ćeš im zvati HAKOM, da im nećeš platiti račune pošto ne možeš koristiti uslugu kako spada.Znači oštar stav + dokazi na njihov mail i za početak tražiš zamjenu routera.


To ti je nažalost to, druge opcije nemaš.

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9