HCL.HR

Problem s internetom

  • 4 Odgovora
  • 2371 Hitova
*

dito1234

  • n00b
  • 4
Problem s internetom
« : 03. Listopad, 2014., 16:26 »
Pozdrav. Imam jedan problem s kompom koji traje dva tjedna (od kad sam ga kupio tocnije). Dakle nemogu normalno surfati netom jer je internet prokleto spor i neznam gdje je problem.
Komp je kuciste ( 2gb ddr5, amd fx 6300, 8gb 1866 ram ddr3, gigabyte 970a ds3p) windows 8.1. Svi driveri su instalirani. Imamo vec jedan komp doma s kojim se normalno mogu povezati s kablom, mobitelima, laptopom preko wi-fi-ja sve normalno radi. Kupljen je novi mrezni kabel, isti problem. Stranice na netu se jedva ucitavaju, jedva mogu pogledati video na youtube-u do kraja, torrent nemoze preko 100 kBps skidati (neke pute niti do 10 kBps), direct download isto. Cak sam probao i sa d-link wireless antenu preko usb-a ukopcati u kuciste. Nista.
Speed test daje brzinu 1 Mbps. Neznam dali je problem u driverima, ruteru ili u windowsima. Molim pomoc.

« Zadnja izmjena: 03. Listopad, 2014., 16:30 dito1234 »

Odg: Problem s internetom
« Odgovori #1 : 03. Listopad, 2014., 16:58 »
Da li se drugi uređaji služe internetom u isto vrijeme, npr aktivni torrenti, jer torrenti vuku dosta konekcija i time guše mrežu?
Druga stvar, budući da kažeš da su driveri ok i da si probao i drugu mrežnu karticu na kojoj je isto spor internet vjerovatno nije stvar u driverima, te može biti da si pokupio neki virus koji ti blokira internet.

*

dito1234

  • n00b
  • 4
Odg: Problem s internetom
« Odgovori #2 : 03. Listopad, 2014., 17:10 »
Probao sam sve iskopcati i pustio samo svoj kabel u ruteru, ista stvar, restartao ruter, sve isto. Ne vjerujem da je virus jer je od prvog dana avast gore. Komp govori sve cisto. Pingovi normalno prolaze, samo sta je net spor (prije bi rekao ogranicen). Nikad nisam imao takvih problema ni sa xp-om ni sa sedmicom. Jedino su mi sumnjivi windowsi.

Odg: Problem s internetom
« Odgovori #3 : 03. Listopad, 2014., 21:34 »
Čisto sumnjam da su Win 8.1 problem. Pored toga tvoja matična podržava Windows 8.1, te ako si dobro instalirao drivere tu ne bi trebao biti problem.

Odg: Problem s internetom
« Odgovori #4 : 16. Studeni, 2014., 16:52 »
Nazovi operatera pa reci da ti je spor net pa nek oni provjere jer nebi reko da je do windowsa. A mozda je problem u browseru, meni je nedavno Chrome stekao ko lud dok nisam obriso sve bookmarkove i sad radi ko podmaznan bez problema. Ako nije pomoglo javi.

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9