HCL.HR

problem s konekcijom na internet pliz help me!!!!

  • 13 Odgovora
  • 7986 Hitova
*

seedorf

  • ****
  • 970
  • My mision is destroy love on planet Earth
problem s konekcijom na internet pliz help me!!!!
« : 16. Kolovoz, 2009., 11:16 »
E ovako imam jedan problem..konektujem se na internet i sve uredu radi do jedno pet minuta,nakon pet minuta nemogu vise surfati..dobijem ono sranje "problem loading page server not found" ali mi dole u onome desnom kutu pise da sam konektovan i da sve ispravno radi....Moze li mi iko pomoci muci me ovaj problem vec tjedan dana..!!!!!PLIZZZZ

*

Dragster

  • ******
  • 7719
  • OKO SOKOLOVO xD
Re: problem s konekcijom na internet pliz help me!!!!
« Odgovori #1 : 16. Kolovoz, 2009., 11:32 »
prvo nazovi centralu i pitaj, t-com je 08009000

onda, ako imaš konfiguraciju kao kod mene doma, 2 telefona, 4 telefonska uključka po kući možeš imati problema sa lošim instalacijama... meni je net čim sam dobio adsl uvijek tako radio pa smo promijenili sve sockete i kabele i radilo je ok.... sad me jebe činjenica da mi net pukne svaki put kad netko zove doma na telefon.....i kad se javim, i kad prekinem razgovor isto crkne, ali se vrati za minutu.. kažu loš splitter ..

objasni malo bolje okružje u kojem delaš. jesi li na routeru, modemu, koliko kompova imaš bla bla



"There is great strength in numbers, but there is great power in one, for the strength of the will of one may gather numbers to it. There is strength not only in *knowing* the self, but *knowing* how to bring it forth in others."

tl;dr pušite mi kurac xD

*

Armor

  • ******
  • 4195
Re: problem s konekcijom na internet pliz help me!!!!
« Odgovori #2 : 16. Kolovoz, 2009., 11:33 »
Koji router imaš?
Možda ti se pregrijava pa puca veza.

Kad veliš spojeno, misliš ovak:

"Born with less, but you still precious.

You gotta be able to smile through all this bullshit."

*

Radim247

  • *****
  • 2274
  • I ♥ kurac
Re: problem s konekcijom na internet pliz help me!!!!
« Odgovori #3 : 16. Kolovoz, 2009., 11:36 »
Moguće da je i virus.
Meni je to radilo neko đubre dok ga nisam Kasperskyom maknuo.
Nebi bas reko,živim u Zagrebu i evo jedne situacije:Znači tuku se,imaju 12 godina otprilike i prolaze razni likovi i niko nista,cak je jedan u sali reko Koji je pobjedio..

*

seedorf

  • ****
  • 970
  • My mision is destroy love on planet Earth
Re: problem s konekcijom na internet pliz help me!!!!
« Odgovori #4 : 16. Kolovoz, 2009., 11:52 »
Koji router imaš?
Možda ti se pregrijava pa puca veza.

Kad veliš spojeno, misliš ovak:

(Klikni za pregled slike.)

Eh tako izgleda bravo samo sto u mene pise gore 1.Broandban connection
                                                                       2.Network   

I vidis taj mali plavi kruzic izmedu ta dva kao monitorcica eh to mi nestane..I kada hocu ponovo da se konektujem prvo se moram diskonektovati hehe(jest da je glupo iako nsam uopste konektovan) pa onda ponovo pokrenuti konekciju...Mozda i jest do pregrijavanja Air Live mi je toliko vreo da ga nemogu dotaknuti...A ako mislis da bi moglo biti jos do necega drugog molim te napisi..

Re: problem s konekcijom na internet pliz help me!!!!
« Odgovori #5 : 16. Kolovoz, 2009., 11:57 »
meni zna često crkavat net, al ne baš svakih pet minuta.. jednom-dvaputa dnevno crkne.

isto se makne ovak kružić kod monitora i kad otvorim mozillu piše dole 'looking up'. ja onda gasim ruter i upalim ga za jedno 5 minuta, onda sve normalno radi.

*

seedorf

  • ****
  • 970
  • My mision is destroy love on planet Earth
Re: problem s konekcijom na internet pliz help me!!!!
« Odgovori #6 : 16. Kolovoz, 2009., 12:06 »
Moguće da je i virus.
Meni je to radilo neko đubre dok ga nisam Kasperskyom maknuo.

Neznam jarane mozda je i do virusa prije nekoliko dana sam instalirao igru Supreme commander i imao je virus na Hatred-u (crack) kasnije sam skenirano preko nod 32 antivirusa i nije ga mogao unistit pa sam ga rucno izbrisao moguce je da je jos ZIV hehe...probat cu jos jednom skenirati hvala ti za post..

*

Armor

  • ******
  • 4195
Re: problem s konekcijom na internet pliz help me!!!!
« Odgovori #7 : 16. Kolovoz, 2009., 12:15 »
Ti znači imaš router u bridge modu i svaki put se spajaš;


Odi u opcije routera (upiši 192.168.1.1 u pretražnik) i pomoću "čarobnjaka" napravi PPPoE/PPPoA konekciju, a ne Bridge.
Connection Setting (u WAN opcijama) nek ti bude na Allways ON.
"Born with less, but you still precious.

You gotta be able to smile through all this bullshit."

*

seedorf

  • ****
  • 970
  • My mision is destroy love on planet Earth
Re: problem s konekcijom na internet pliz help me!!!!
« Odgovori #8 : 16. Kolovoz, 2009., 12:29 »
Ti znači imaš router u bridge modu i svaki put se spajaš;
(Klikni za pregled slike.)

Odi u opcije routera (upiši 192.168.1.1 u pretražnik) i pomoću "čarobnjaka" napravi PPPoE/PPPoA konekciju, a ne Bridge.
Connection Setting (u WAN opcijama) nek ti bude na Allways ON.


Jojjjj jarane kad bi mi mogao jos objasniti kako sve ide...jer sam skoro digao vistu ultimate....malo je komplicirano posto sam dugo koristio windows xp..Molim te ti si mi jedina nada...

Re: problem s konekcijom na internet pliz help me!!!!
« Odgovori #9 : 26. Kolovoz, 2009., 22:22 »
meni je net čim sam dobio adsl uvijek tako radio pa smo promijenili sve sockete i kabele i radilo je ok.... sad me jebe činjenica da mi net pukne svaki put kad netko zove doma na telefon.....i kad se javim, i kad prekinem razgovor isto crkne, ali se vrati za minutu.. kažu loš splitter ..

Moguće je da do pucanja dolazi ako prije splittera imaš telefon ili modem, što je ujedno i loše spojena mreža. Ispravno rješenje je da sve ide poslije splittera, u tvom slučaju na prvi splitter bi morao biti spojen adsl modem i utičnice za telefone ili dodatni splitteri za telefone.

Pogledaj shemu:

http://www.mp.bsnl.co.in/bb/trouble_shooting/hwtocnctparll.jpg

*

team_ware

  • **
  • 417
  • *** Monster Energy ***
Odg: problem s konekcijom na internet pliz help me!!!!
« Odgovori #10 : 21. Rujan, 2009., 09:48 »
E ljudi imam ja jedan problem u vezi pucanja veze.Naime preko jučer sam navečer bio na netu i oko pola 10h ono pukne veza,sad ne znam zbog čega se to dešava....ono na routeru mi prestane svijetliti lampica od interneta imam Speedtouch 780wli e naravno hoču učitati stranicu ne može,mislim ja da ugasim router,ugasim upalim nakon 1min i onda mi lampica od DSL-a isprekidano svijetli pa nestane pa opet isprekidano i tako nadalje,jednostavno kao da uopče nije moglo "uspostaviti vezu" jel netko zna u čemu je problem??

I da,to mi se zna događati večinom u večernjim satima,po danu sve radi ok.

*

Dragster

  • ******
  • 7719
  • OKO SOKOLOVO xD
Odg: Re: problem s konekcijom na internet pliz help me!!!!
« Odgovori #11 : 21. Rujan, 2009., 10:35 »
meni je net čim sam dobio adsl uvijek tako radio pa smo promijenili sve sockete i kabele i radilo je ok.... sad me jebe činjenica da mi net pukne svaki put kad netko zove doma na telefon.....i kad se javim, i kad prekinem razgovor isto crkne, ali se vrati za minutu.. kažu loš splitter ..

Moguće je da do pucanja dolazi ako prije splittera imaš telefon ili modem, što je ujedno i loše spojena mreža. Ispravno rješenje je da sve ide poslije splittera, u tvom slučaju na prvi splitter bi morao biti spojen adsl modem i utičnice za telefone ili dodatni splitteri za telefone.

Pogledaj shemu:

http://www.mp.bsnl.co.in/bb/trouble_shooting/hwtocnctparll.jpg
Hm, ne radi mi link... sad, lako je moguće da je nešto loše spojeno, budući da u kući imamo pecto priključaka za telefon... naravno, meni kabel ide iz linije u splitter pa u telefon i modem... takav je splitter...


"There is great strength in numbers, but there is great power in one, for the strength of the will of one may gather numbers to it. There is strength not only in *knowing* the self, but *knowing* how to bring it forth in others."

tl;dr pušite mi kurac xD

*

team_ware

  • **
  • 417
  • *** Monster Energy ***
Odg: problem s konekcijom na internet pliz help me!!!!
« Odgovori #12 : 22. Rujan, 2009., 19:37 »
E ljudi imam ja jedan problem u vezi pucanja veze.Naime preko jučer sam navečer bio na netu i oko pola 10h ono pukne veza,sad ne znam zbog čega se to dešava....ono na routeru mi prestane svijetliti lampica od interneta imam Speedtouch 780wli e naravno hoču učitati stranicu ne može,mislim ja da ugasim router,ugasim upalim nakon 1min i onda mi lampica od DSL-a isprekidano svijetli pa nestane pa opet isprekidano i tako nadalje,jednostavno kao da uopče nije moglo "uspostaviti vezu" jel netko zna u čemu je problem??

I da,to mi se zna događati večinom u večernjim satima,po danu sve radi ok.

*

$h4d0w

  • ******
  • 3910
  • Forever is an illusion...
    • Last.fm Profile
Odg: problem s konekcijom na internet pliz help me!!!!
« Odgovori #13 : 22. Rujan, 2009., 19:44 »
To je vjerojatno do davatelja usluge. Meni se to isto ponekad zna desit i onda ristartam modem, malo pričekam i većinu puta se nakon toga uspijem spojit.
>> Last.fm Profile


>> Xfire Profile

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9