HCL.HR

Problemi s konekcijom

  • 26 Odgovora
  • 11937 Hitova
*

kajunic77

  • **
  • 191
  • Dream big, start small..!
Problemi s konekcijom
« : 20. Srpanj, 2015., 23:02 »
Dobar dan, javljam se jer imam probleme s internetom i to vec godinama. Desavaju mi se cesta pucanja konekcije i to vecinom u vecernjim satima( od 20:00 do 24:00) ako ne puca onda internet bude uzasno spor i nemoguc za koristiti. Unatoc mojim ucestalnim pozivima sluzbi za korisnike i njihovim zamjenama modema pucanja se idalje dogadaju. Zanima me zna li netko neko rijesenje ili bar zbog cega se to dogadja, spajam se zicno.
Hvala
"Because the ones that are crazy enough to think they can change the world-are the ones who do"
                                                             -Steve Jobs

*

Hrv4tin4

  • Gost
Odg: Problemi s konekcijom
« Odgovori #1 : 20. Srpanj, 2015., 23:04 »
Imaš li upaljen torrent ili neki drugi program za dijeljenje i/ili skidanje podataka?

*

kajunic77

  • **
  • 191
  • Dream big, start small..!
Odg: Problemi s konekcijom
« Odgovori #2 : 20. Srpanj, 2015., 23:17 »
Nemam. Zaboravio sam napomenuti da dok ja na kompjuteru uopce nemam internata na modemu sve lampice gore normalno.
"Because the ones that are crazy enough to think they can change the world-are the ones who do"
                                                             -Steve Jobs

*

Hrv4tin4

  • Gost
Odg: Problemi s konekcijom
« Odgovori #3 : 21. Srpanj, 2015., 08:34 »
Jesi možda posumnjao u kabel? Znaš li IP svog routera?

Ako znaš onda odi na start i upiši cmd kada se prozor otvori upiši ping (i svoju adresu routera) 192.168.1.1 i vidi ima li gubitaka prilikom pinganja. Ako ima moraš promijeniti kabel.
Uostalom koji ti je ISP? Kolika ti je brzina interneta generalno i koliki je ping? Sve to možeš provjeriti ovdje

*

kajunic77

  • **
  • 191
  • Dream big, start small..!
Odg: Problemi s konekcijom
« Odgovori #4 : 21. Srpanj, 2015., 16:00 »
Kabel od modema do Pc je kupljen nov prije mjesec dana ali do tada sam se spajao bezicno te sam imao iste probleme..
ostatk evo tu:
"Because the ones that are crazy enough to think they can change the world-are the ones who do"
                                                             -Steve Jobs

*

Hrv4tin4

  • Gost
Odg: Problemi s konekcijom
« Odgovori #5 : 21. Srpanj, 2015., 16:11 »
ufff. Odakle si i tko ti je ISP?

Ovaj ping je katastrofalan, a uz to neki minimum za današnje standarde je 5Mb/s download i upload od minimalno 0,5 Mb/s
Jesi možda nešto skidao dok si radio test ili je zaista tako loša konekcija?
Kakve su ti parice u kući/stanu?
Jer morati ćeš zvati svoj ISP i stalno slati mailove i inzistirati na boljoj usluzi.

Najlakše ćeš ih naživcirati i pridobiti da nešto naprave ako ćeš zapisivati svaki dan kada nema interneta i koliko je puta veza pucala i tražiti na kraju svakog mjeseca umanjenje računa. Vjeruj mi jako dobro pali!

*

kajunic77

  • **
  • 191
  • Dream big, start small..!
Odg: Problemi s konekcijom
« Odgovori #6 : 21. Srpanj, 2015., 16:16 »
trenutno skidam nesto ali sam gasio torrent prilikom mjernja. Zivim u Kninu i ISP mi je Optima. Po ugovoru mi je 4Mb/s.
Zanima me dali je moguce da mi se pucanja dogadaju zbog duzine linije od ulaza u kucu do telefona? Ma saljem im non-stop mailove ali kao nesto rijesavaju pa im ja nastavim dosadivati onda dode radnik koji ne napravi nista...
"Because the ones that are crazy enough to think they can change the world-are the ones who do"
                                                             -Steve Jobs

*

Hrv4tin4

  • Gost
Odg: Problemi s konekcijom
« Odgovori #7 : 21. Srpanj, 2015., 16:24 »
Onda imaš pravo promijeniti ISPa zato što ne mogu kvalitetno pružiti uslugu! I prebaci se besplatno negdje drugdje. Tada će ili stvarno otkloniti problem ili ćeš preći kod nekog drugoga.
A kako bi točnije znali gdje je problem skini Ultima online trace utility

Kada ga pokrenćeš pokreni ga kao administrator. U onaj prazan prozorčić upišeš bilo koji adresu npr.: hcl.hr ili 24sata.hr ili guru3d.com

Bitno je samo da nemaš ispred niti http/https i da nemaš www.
Zatim klikni s lijeve strane link test
Ne smije biti uopće gubitka podataka! Ukoliko ih ima pošalji im to na mail, a da bi detaljnije vidjeli gdje se što i kako gubi nakon link testa klikni Trace Route i kada završi odi na Poll
I pusti bar 100 paketa!

Dobri rezultati su samo 0% loss ili 100% loss! Jako loš je i veliki ping pa im i to možeš natrljati na nos.
Provjeri nekoliko stranica pa javi rezultate ili nabaci koji screenshot

*

kajunic77

  • **
  • 191
  • Dream big, start small..!
Odg: Problemi s konekcijom
« Odgovori #8 : 21. Srpanj, 2015., 17:11 »
evo rezultati,ako sam dobro uradio..
"Because the ones that are crazy enough to think they can change the world-are the ones who do"
                                                             -Steve Jobs

*

Hrv4tin4

  • Gost
Odg: Problemi s konekcijom
« Odgovori #9 : 21. Srpanj, 2015., 17:13 »
Joj, oprosti zaboravih ti napomenuti kako bi imao i izvršio sve funkcije koje sam ti naveo moraš prvo otići gore lijevo na Options pa izaberi Advanced

Tada ćeš dobiti i ove ostale opcije o kojima sam ti pisao pa ih napravi i nakon toga ćemo vidjeti rezultate...

*

kajunic77

  • **
  • 191
  • Dream big, start small..!
Odg: Problemi s konekcijom
« Odgovori #10 : 21. Srpanj, 2015., 17:14 »
Da, evo skuzio sam u medjuvremenu jer mi je ovo djelovalo premalo, trenutno odardujem to..
"Because the ones that are crazy enough to think they can change the world-are the ones who do"
                                                             -Steve Jobs

*

kajunic77

  • **
  • 191
  • Dream big, start small..!
Odg: Problemi s konekcijom
« Odgovori #11 : 21. Srpanj, 2015., 17:20 »
Evo, gotovo je.
"Because the ones that are crazy enough to think they can change the world-are the ones who do"
                                                             -Steve Jobs

*

kajunic77

  • **
  • 191
  • Dream big, start small..!
Odg: Problemi s konekcijom
« Odgovori #12 : 21. Srpanj, 2015., 17:24 »
Evo jos jedan.
"Because the ones that are crazy enough to think they can change the world-are the ones who do"
                                                             -Steve Jobs

*

Hrv4tin4

  • Gost
Odg: Problemi s konekcijom
« Odgovori #13 : 21. Srpanj, 2015., 17:24 »
Problem je između tvog routera i njih. Vidiš kako ti je ping masno skočio na drugom IPu.
Prva IP adresa je adresa tvog routera, a ova druga je adresa na koju se tvoj router spaja, točnije to je IP adresa od Optime.
Pokaži im to, pošalji u mailu i daj im rok od 2 tjedna da to riješe ili u suprotnom nećeš plaćati račune radi ne mogućnosti normalnog korištenja usluge.
Također im navedi da ćeš u suprotnom tražiti prelazak kod drugog operatera ukoliko u roku od 2 tjedna ne riješe problem.

Ili će te pustiti drugom operateru ili će popraviti kvar. Samo budi oštar i konkretan.

*

kajunic77

  • **
  • 191
  • Dream big, start small..!
Odg: Problemi s konekcijom
« Odgovori #14 : 21. Srpanj, 2015., 17:27 »
Pokusat cu, Hvala na savjetu. Javit cu kad mi odgovore. :)
"Because the ones that are crazy enough to think they can change the world-are the ones who do"
                                                             -Steve Jobs

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9