HCL.HR

Ruter, šta već...

  • 4 Odgovora
  • 2523 Hitova
*

Easy

  • ****
  • 1497
  • disi
Ruter, šta već...
« : 12. Studeni, 2007., 19:22 »
Daklem... Trabam spojit PC i Laptop na internet preko jednog rutera kojeg sam dobio kad sam od T-Com-a priključio MaxTV. To je neki Kasda, neš neznam. Uglavnom, ima 4 priključka za LAN. 2 su već zauzeta, PC i MaxTV, al kad spojim taj laptop niš više neradi kak trea. Dakle, upomoć! Kak uspostavit tu mrežu da mogu bit na internetu u isto vrijeme kad i taj laptop. Pokušo sam sve i ubija me u pojam, a za dobit one na T-Com infou treba uzet manji godišnji odmor. Može li netko to objasnit step-by-step il kako već, stvarno mi treba ta mreža jer sestri treba internet za faks a meni za download i online igre, a neda mi se svako malo gasit pa spajat ovo pa ono. Također na matičnoj od kompa imam neki DUAL LAN, dva priključka za LAN, ak to može šta pomoć...

*

nuke

  • ***
  • 879
  • The Elephants will destroy you!
Re: Ruter, šta već...
« Odgovori #1 : 14. Studeni, 2007., 02:38 »
uf kasnim dosta nadam se da nije kasno :D

znaci ovako,ti moras svoju kasdu prebacit u router mod.to ces napraviti po ovom tutorialu

http://www.carnet.hr/crepozitorij/Upute%20KASDA%20aDSL%20modem.pdf

i woila,tvoja kasda je prebacena u router mod,te svako racunalo moze na net kako zeli.

imas dva porta za maxtv i 2 za kompove,znaci sa utp patch kabelom spojis komp i router,lap i router,i maxtv i router(vec spojeno u tvom slucaju)

za bolju funkcionalnost manualno podesi ipadrese.

na racunalu stavi : ip adress - 192.168.1.10, subnet mask 255.255.255.0 te default gateway 192.168.1.1,a pod primary dns stavi ili DNS svog ISP-a ili stavi 192.168.1.1 ako neznas tocno.
na laptopu stavi : ip adrees 192.168.1.11,subnet mask 255.255.255.0 te gateway 192.168.1.1,primary dns isto ko na racunalu.

i to mora radit ko svicarski sat.

postoji i opcija da ne radi,tj internet ti se rusi,itd itd,to znaci da si dobio primjerak kasde koji ne radi ispravno u router modu(ko ja).zato t-com nedaje podrsku na njih,vec kupuje neke polovne te kasde koje rade samo u bridge modu,iako su namjenjene kao i routeri.

u tom slucaju ne preostaje ti nista drugo nego kupovanje externog routera,ja sa uzeo DLINK-ov i do dana danasnjeg problema nisam s njim imao.


ako di zapne vici,nadam se da sam pomogao
Elephants guide me

*

Easy

  • ****
  • 1497
  • disi
Re: Ruter, šta već...
« Odgovori #2 : 14. Studeni, 2007., 12:35 »
Čovječe, ne da si pomogo!!! Svaka čast, već sam mislio da nitko ne bude odgovorio!

*

Blaster32

  • ******
  • 6492
  • RIP HRVY ;(
Re: Ruter, šta već...
« Odgovori #3 : 14. Studeni, 2007., 14:10 »
nukepings znanje  :hihi:
Ja sam s godinama shvatio da postoje samo dva ukusa. Moj. I pogrešan. -  Weky
Moji djecacki snovi jesu moj zivot. Nikad ne radim i puno jebem. -  Rider on the Storm
Da za 18. rođendan dobijem strip od svog dečka mislim da bi si na rođendanskom tulumu našla nekog crnca da me pred njim brutalno izjebe. jebem te mrtvog. - Beaver Hunter

*

nuke

  • ***
  • 879
  • The Elephants will destroy you!
Re: Ruter, šta već...
« Odgovori #4 : 14. Studeni, 2007., 16:59 »
nukepings znanje  :hihi:

 :loludara:

a eto,znam koliko sam se ja patio s tim govnetom od kasde pa da pomognem covjeku.
Elephants guide me

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9