HCL.HR

tele2 pokućni internet za gejmanje

  • 33 Odgovora
  • 45368 Hitova
tele2 pokućni internet za gejmanje
« : 15. Svibanj, 2017., 17:08 »
Poštovani,
uzeo bi tele2 pokućni internet. brzine su iznad prosjeka u Hrvatskoj zanima me ima li itko iskustva sa igranjem online igrica. Ima li lagova ili nekih sličnih problema. Unaprijed zahvaljujem na odgovorima

*

Prayer

  • **
  • 183
  • 1.6180339887
Odg: tele2 pokućni internet za gejmanje
« Odgovori #1 : 15. Svibanj, 2017., 17:36 »
Dok god si pokriven 4G signalom nema nikakvih lagova niti problema sa pingom. Jedino zna pucati veza tu i tamo na kratko vrijeme.

Odg: tele2 pokućni internet za gejmanje
« Odgovori #2 : 15. Svibanj, 2017., 17:54 »
Imam ja iskustva u online gejmingu.
Igram Overwatch.
Ide sve kao po loju.
Jednom mi je samo došlo do kratkotrajnog pucanja veze

Odg: tele2 pokućni internet za gejmanje
« Odgovori #3 : 15. Svibanj, 2017., 17:57 »
super. Ako još netko ima iskustva neka slobodno napiše. Što više informacija to bolje

*

skipp

  • **
  • 432
    • NuttyGamer
Odg: tele2 pokućni internet za gejmanje
« Odgovori #4 : 30. Svibanj, 2017., 09:06 »
Ovo i mene zanima. Trenutno na T-comu 10mbita koji radi bez greške, al ne postoji infrastruktura za nešto bolje od toga (ironično za glavni hrad Hrvatske).

Što se događa s vezom ako nema 4G signala? I 3G ide do 20ak mbita što je i dalje solidno... a ping?

*

bartul_9

  • ******
  • 3854
  • Welcome to the matrix.
Odg: tele2 pokućni internet za gejmanje
« Odgovori #5 : 30. Svibanj, 2017., 09:22 »
Ping je kako gdje, al varira od 10 do 25 sta je odlicno. Mislim da svugdje i uvjek ima 4G signala, kod nas nije veza pukla jos nikako, a brzine su pd 3,4 MB pa nadalje, s tim da je upload obicno jednak ili veci nego download sta je odlicna stvar.

Odg: tele2 pokućni internet za gejmanje
« Odgovori #6 : 06. Lipanj, 2017., 11:21 »
imam maxnet mini od tcoma koji je "flat" i ide na 4g, ima limit od 100gb i ogranicen je na 7-8 mbps download sto je 700-800kb kad skidam nesto i kad se to potrosi ide po 1mbps sto je dovoljno za normalni browsing ali ne za download necega i gledanja videa u vecoj kvaliteti od 360p
vidio sam da pise na tele 2 da je taj pokucni stv neogranicen i da imaju 1tb limit ali me zanima jel brzina ogranicena kao i u tcomu na 8mbps? jer znam da na mobu mi 4g ide i do 150mbps na vip mrezi

nisam zelio novu temu otvarati jer vidim da ste krenuli ovdje s pricom o pokucnom netu, pa ako ima tko taj pokucni da mi slika speedtest i to
They say they want heaven; They say they want god. I say I have heaven, I say I am god.


Odg: tele2 pokućni internet za gejmanje
« Odgovori #7 : 08. Lipanj, 2017., 04:58 »
Evo ti moja brzina interneta, mada znaju tu i tamo brzine oscilirati. Možeš imati i veću brzinu ali to puno ovisi od lokacije



*

skipp

  • **
  • 432
    • NuttyGamer
Odg: tele2 pokućni internet za gejmanje
« Odgovori #8 : 08. Lipanj, 2017., 11:48 »
ja posudio od frenda uređaj da vidim signal kod mene doma.

download: 20-40mbita, upload 30-50mbita. ping 16ms. Puko net nakon 5min korištenja, al nakon toga radio bez greške.

nikakvi lagovi nit problemi pri online igranju. al ono.... jedan dan testiranja. nisam pametan još da li da otkantam tcom (imaju 10/1 adsl na lokaciji i neće ništa bolje ni u daljoj budućnosti)

Odg: tele2 pokućni internet za gejmanje
« Odgovori #9 : 24. Srpanj, 2017., 18:26 »
Zivim na Pagu I sad kad mi je lito fiksni internet (tcom) mi je uzasan spojen mi komp na wifi  puca mreza  svako malo istekavam onaj za napajanje, gosti dolaze da nema wifi-ja sranje .Al nije ni po zimi puno bolji 5Mb mi je download. Zanima me ima li ko iskustva sa ovim 4G internetom i jeli mreza stabilna za igranje online igrica jel bi mi to puno znacilo radi turista naravno. Hvala na pomoci unaprid.
SAMO JAKO AMIGO

Odg: tele2 pokućni internet za gejmanje
« Odgovori #10 : 28. Srpanj, 2017., 18:27 »
4G kod mene oce se ovo popravit poslije ljeta 
SAMO JAKO AMIGO

Odg: tele2 pokućni internet za gejmanje
« Odgovori #11 : 28. Srpanj, 2017., 19:36 »
Brzine su minimalno 10/10Mbps kada je loša veza, nevrijeme i tako to.
Kod mene u kući tele2 signal nije nešto jak, otprilike je na 50% tako da imam 4g router na zidu najbližem cesti te
jedan pojačivač signala.
U prosjeku su brzine oko 20/20Mbps.
1TB nisam uspio potrošiti, najviše sam potrošio 700GB i to je to.
ping mi već varira i nije stabilan
minimalan je 15ms a maksimalan zna biti i 50ms što otežava neke online igre

Što se tiče pinga žičana veza mi je bila daleko stabilnija ali na žičanoj vezi sam imao max do 1/0,4Mbps a ovdje kada je dobar dan imam i 40/40.

Kada t-com počne  nuditi neograničeni 4g prelazim na njega jer sa tom mrežom imam 80/60Mbps sa 15-25ms pinga
i dok tele2 4g koristim samo za skidanje kada idem igrati online koristim se tabletom kojim se spajam na 4g signal
sa t-com mrežom. Daleko kvalitetnijom mrežom kod mene, osim ako bi igrao izvan kuće sa tele2 routerom!
Tu imam 7GB a to je više nego dovoljno za online igranje.

Ukratko, tko nema VLAN ili optički internet imati će uz dobar 4g signal daleko veće brzine preko 4G veze ali ping
nije potpuno stabilan- naravno, ovo sve govorim prema mojim iskustvima.
U svakom slučaju, ja se ne mislim više vratiti na žičanu vezu osim ako kojim slučajem za nekoliko godina kod mene
naprave infrastrukturu za svjetlovod makar će prema tome što sam neki dan čitao prije početi postavljati 5G repetitore
po EuropskojUniji (uključujući i HR) što će biti daleko bolja stvar nego je 4g a neće zaostajati niti od
boljih žičanih veza u RH.
« Zadnja izmjena: 28. Srpanj, 2017., 19:38 baDarmageddoN »

Odg: tele2 pokućni internet za gejmanje
« Odgovori #12 : 04. Listopad, 2017., 20:54 »
Pozdrav forumaši zanima me ima li tko iskustva u korištenju tele 2 pokućnog neta za stremanje igrica na twitchu ili youtube ili barem da je pokušao tj testirao na nekim od servisa. Vrijedi li uzimati za takvo što?

Odg: tele2 pokućni internet za gejmanje
« Odgovori #13 : 04. Listopad, 2017., 21:45 »
Pa vjerojatno da vrijedi, zašto ne bi vrijedilo. Ima fantastičnu brzinu tako da

*

Juksi

  • n00b
  • 1
Odg: tele2 pokućni internet za gejmanje
« Odgovori #14 : 10. Prosinac, 2017., 10:48 »
Znam da je malo outdated, ali da pitam. Oko Tele2-ovog 4g interneta se brinem oko one aktivacije (5gb, pa svakih 2gb) da mi ne isključe internet baš tad :). Kako to ide? Inače, živim u Puli, pa bih molio nekoga tko živi na moru (gdje ima turizma) kako je po ljeti :). Hvala

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9