HCL.HR

Tutorial: Kako dobiti NAT: Open na T-Com Thompson TG782i

  • 12 Odgovora
  • 19036 Hitova
Znači, riječ je o omraženom bijelom routeru koji svima zadaje glavobolju  :)


http://i46.tinypic.com/2edtv8z.jpg

Prije svega, napomena: morate imati dragi nam router od T-Coma, windows 7 i Telnet koji dolazi sa windowsima, a uključite ga na slijedeći način:
http://social.technet.microsoft.com/wiki/contents/articles/910.enabling-telnet-client-in-windows-7.aspx
U slučaju da vam iza tutorijala piše Moderate, vjerojatno imate već neke dodjeljene portove, obrišite ih!

TUTORIJAL:

Korak 1:
Na vašem računalu kliknite Start, upišite Run pa Enter i Copy/Paste ovu komandu: telnet 192.168.1.1 (stisnite Enter)
To će otvoriti Telnet prozor koji je povezan sa vašim problematičnim routerom, a onda morate upisati user i pass
Username: administrator
Password: !tc0Mht[vaš MODEM ACCESS CODE] - piše sa donje strane routera
Znači, ako vam je MODEM ACCESS CODE routera 12345678 onda upišete pod lozinku !tc0Mht12345678

Korak 2:
Kad se spojite na router preko Telnet konzole, Copy/Paste slijedeće 4 komandne linije jednu po jednu stiskajući Enter:

:connection bind application=CONE(UDP) port=3074-3075

:connection bind application=CONE(UDP) port=3478-3479

:connection bind application=CONE(UDP) port=3658

:saveall

pa zatvorite Telnet prozor

Korak 3:
Ugasite router iza na prekidač pa ga opet uključite

Korak 4:
Uključite vaš PS3 i COD i uživajte u NAT Open ;)

Tko igra MW3 na PS3, neka me doda na: Cerberus_HR

Odg: Tutorial: Kako dobiti NAT: Open na T-Com Thompson TG782i
« Odgovori #1 : 05. Listopad, 2012., 19:13 »
Da si prije napravio temu to bi probao, sada mi se neda mjenjati rutere :D

*

WEAPONX

  • *****
  • 2209
  • Doom-driven
Odg: Tutorial: Kako dobiti NAT: Open na T-Com Thompson TG782i
« Odgovori #2 : 05. Listopad, 2012., 19:44 »
Kaj se dobiva time? Ja sam igrao MW2 na "Strict" i nije bilo nikakvih problema.
Lijepo je biti važan, ali je važnije biti lijep.    PREĐENE IGRE | PLAYLISTA | IKONE

*

PhSxX!

  • ***
  • 871
  • You see
Odg: Tutorial: Kako dobiti NAT: Open na T-Com Thompson TG782i
« Odgovori #3 : 05. Listopad, 2012., 21:19 »
Kaj se dobiva time? Ja sam igrao MW2 na "Strict" i nije bilo nikakvih problema.
ako naprimjer imas party, ne mogu ti se svi joinat, jer ti je taj NAT strict, tj. zatvoren.
If the brain were so simple we could understand it, we would be so simple we couldn't.

*

croman44

  • n00b
  • 1
Odg: Tutorial: Kako dobiti NAT: Open na T-Com Thompson TG782i
« Odgovori #4 : 18. Veljača, 2013., 19:38 »
Pozdrav,kupio sam PES 2013 iskljucivo zbog online igranja na ps3 ali moj ruter tg782i mi dopusta samo igranje 1vs1 ranking match.Kada pokusam uci u friendly match lobby javlja mi se ova poruka:You cannot play this mode due to restrictions placed on your connection by the networking devices you are using.This issue may be solved by connecting your hardware directly to the internet or by configuring your networking device such as your router.Apply DMZ. port mapping, NAT table configurations and other router settings to your playstation 3 system... Kada idem na internet connection test pise da imam NAT type 3 a citao sam po netu da bi trebalo biti type 2? Da li je to razlog problema ili nesto drugo? Pokusao sam port forwarding sa ove stranice http://portforward.com/english/routers/port_forwarding/Thomson-Alcatel/TG782/PS3_Pro_Evolution_Soccer_2013.htm ali jednostavno ne mogu pod translate to upisati staticnu ip adresu jer mogu upisati samo 5 brojeva! Molim vas ako mi neko moze pomoci da ovo rijesim, hvala

Jos jedno pitanje,zasto na windows 7 ne mogu otvoriti telnet? pise connecting.... i onda se zgasi.

Dupli postovi spojeni. Koristi gumb "Uredi" ako želiš još nešto dodati u post. Gumb se nalazi u gornjem desnom uglu posta.
« Zadnja izmjena: 18. Veljača, 2013., 19:45 WEAPONX »

Odg: Tutorial: Kako dobiti NAT: Open na T-Com Thompson TG782i
« Odgovori #5 : 16. Svibanj, 2013., 13:08 »
:ave:hvala ti.:ave:

Odg: Tutorial: Kako dobiti NAT: Open na T-Com Thompson TG782i
« Odgovori #6 : 18. Srpanj, 2013., 08:59 »
Isti problem ko croman44

Odg: Tutorial: Kako dobiti NAT: Open na T-Com Thompson TG782i
« Odgovori #7 : 28. Rujan, 2013., 09:09 »
kada pokrenem telnet konzolu, pise connecting i onda se ugasi...pomoć?

*

Elektro

  • n00b
  • 1
Odg: Tutorial: Kako dobiti NAT: Open na T-Com Thompson TG782i
« Odgovori #8 : 02. Veljača, 2014., 01:14 »
kada pokrenem telnet konzolu, pise connecting i onda se ugasi...pomoć?
Pllizzzz..... pomozite!
Vec tijedan dana pokusavam otvoriti port ali neceee. :chair:

*

chamy123

  • n00b
  • 2
Odg: Tutorial: Kako dobiti NAT: Open na T-Com Thompson TG782i
« Odgovori #9 : 12. Lipanj, 2014., 05:41 »
Znaci ovako, ni meni nije radilo ovo sa telnetom. Pokusajte sljedeca sto cu vam reci i 90% da cete imati NAT type 2.

1. Ulogirajte se na router. Znaci 192.168.1.1.. Korisničko ime: administrator   Lozinka: !tc0Mht123456789  mora biti !tc0Mht .

2. Kliknite na Thomson gateway > configuration > save and restore configuration.

3. E sad trebate downloadati config od routera znaci kliknite Backup configuration now.  Kad ste preuzeli config otvorite ga i scrollajte dolje sve to ne nađete bidnove. tj da u prvoj riječi piše bind. Kad ste pronašli samo zalijepite sljedece bindove:  bind application=CONE(UDP) port=3074-3075
                                                                                                                          bind application=CONE(UDP) port=3478-3479
                                                                                                                          bind application=CONE(UDP) port=3658
4. Sad možete spremiti izmjene.

5. Idite nazad na router kliknite odaberi datoteku.. odabere ovu što ste izmjenili i restore configuration now.

6. malo pricekajte da se ucita i da se router restarta i trebalo bi radit. :clap:

*

Wasteful

  • *
  • 31
  • w00t
    • ESL
Odg: Tutorial: Kako dobiti NAT: Open na T-Com Thompson TG782i
« Odgovori #10 : 21. Veljača, 2015., 12:41 »
Ovo uredno radi na TG782, a da li netko ima rješenje za TG788i ?
BURN BABY!

*

Lac16

  • *
  • 10
Odg: Tutorial: Kako dobiti NAT: Open na T-Com Thompson TG782i
« Odgovori #11 : 27. Veljača, 2015., 00:21 »
a jel ako je nat type: strict jel to spriječava igranje multiplayera, mislim jel to znači da te može izbacit usred igre (bvz govorim npr. killzone  na ps4 ili mw2 na pcu ) ??

*

hrix

  • *
  • 67
Odg: Tutorial: Kako dobiti NAT: Open na T-Com Thompson TG782i
« Odgovori #12 : 27. Veljača, 2015., 02:22 »
a jel ako je nat type: strict jel to spriječava igranje multiplayera, mislim jel to znači da te može izbacit usred igre (bvz govorim npr. killzone  na ps4 ili mw2 na pcu ) ??
Pa moze te izbacivati, a i ne mora ja se uvijek pobrinem da mi je nat type open pa da se ne moram sekirati oko toga. A i brze mi nadje servere i bolja je konekcija. Bar meni na xboxu 360.

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9