HCL.HR

Wifi u komi

  • 4 Odgovora
  • 22937 Hitova
*

Tariguz

  • n00b
  • 3
Wifi u komi
« : 02. Kolovoz, 2016., 13:18 »
Znaci ovako,

Imam relativno novi laptop, star oko 8 mjeseci, solidna konfiguracija,
problem je u wifiu, kad se spojim na kucnu vezu upload i download brzine drasticno padaju toliko da ne mozes pogledat video na youtubeu 144p kvaliteta. Cudno je to sto je na ostalim laptopima i mobitelima ista veza normalna, takoder je normalna kad se spojim zicano ali wifi je u komi. Na ostalim internet vezama wifi mi radi normalno bez padanja brzine, samo mi kuci ne radi. Imam windows 10 i proteklih mjesec dana trazeci rjesenje sam procitao dosta istih slucajeva, probao sam, barem mislim, sva rjesenja koja su bila ponudena na internetu, od updejta svih mogucih komponenti na laptopu do cackanja po postavkama interneta. Kad sam odnio lapotop na servis i objasnio im problem, serviser se spojio na njihovu vezu i radilo je normalno pa me poslao doma i rekao mi je da je problem moguce u routeru posto je star 7-8 godina. Neznam sto da radim vise , Vi ste mi zadnja nada.. pomozite molim vas

*

hrv4tin4

  • Gost
Odg: Wifi u komi
« Odgovori #1 : 02. Kolovoz, 2016., 13:34 »
Hajde probaj otići u device manager i uninstalirati drivere za WiFi.
Nakon toga restart računala i ponovno ih instaliraj. Isto tako provjeri brzinu na speedtest.net
Brzinu provjeri na svim uređajima u kući (mobitelima, tabletima, PCu, laptopu i itd.)


Zatim javi rezultate.

*

Tariguz

  • n00b
  • 3
Odg: Wifi u komi
« Odgovori #2 : 02. Kolovoz, 2016., 14:10 »
Uninstalirao sam drivere potom restartao laptop, kad sam ponovno isao instalirati drivere vec su bili instalirani i spojio sam se na net ali brzina je jos u komi..
 Speedtest od laptopa koji je normalan: PING 22 ms, DOWNLOAD SPEED 3.8 Mbps UPLOAD 0.3 Mbps
Speedtest mog lapotopa:  PING 24 ms, DOWNLOAD SPEED 0.53 Mbps, UPLOAD SPEED 0.25 Mbps

*

hrv4tin4

  • Gost
Odg: Wifi u komi
« Odgovori #3 : 02. Kolovoz, 2016., 14:22 »
Jesi ranije možda prčkao po postavkama routera pa postavio ograničenje za svoj laptop? Ili možda imaš neki od programa koji limitiraju internetsku brzinu tipa net limiter?
Isto tako kakva je brzina kada se s tim "lošim" laptopom spojiš na WiFi kod susjeda ili negdje drugdje?

*

Tariguz

  • n00b
  • 3
Odg: Wifi u komi
« Odgovori #4 : 02. Kolovoz, 2016., 14:51 »
Nisam dirao postavke routera, mislim ni neznam kako se to radi, mijenjao sam samo neke postavke na laptopu u nadi da ce rjesiti problem ali kad bi vidio da nema promjena bih vratio na staro, sto se tice instaliranih programa pokusavam to svesti na minimum, imam jednu igru i 2 programa koji mi trebaju za faks. Na drugim mrezama mi brzina bude normalna, bez pucanja veze ili pada brzine, jedino mi na ovoj mrezi pada, ne znam uopce koja je srž problema jer mi nema smisla

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9