HCL.HR

League of Legends

  • 1908 Odgovora
  • 563926 Hitova
*

Yuri

  • *****
  • 1958
  • Feeeeejk
Odg: League of Legends
« Odgovori #225 : 06. Prosinac, 2012., 21:36 »
Kazem 10 gameova u ovom seasonu.

Ne rusham bezveze  ranked kad imam starting bonus na elo i dodgeam cesto kad mi se team composition ne svida ili neki igrac ima los match history(koji pogledas na LoLkingu).

Druga stvar, probaj malo skuzit Season 3 itemizaciju. Jer AD caster/assassin midovi itekako funkcioniraju.
Armor penetration formula se kalkulira drukcije, armor penetration i AD itemi generalno su buffani i jeftiniji, dok su svi armor itemi nerfani i skuplji su.

Uz to, trebao bi se malo educirati prije nego pocnes pricat o counter-itemima.
Thornmail funkcionira samo na autoattackovima. Ne radi nista za AD skillove, Zed i AD casteri generalno rade vecinu svojeg damagea iz skillova.
Plus, ako imas Black Cleaver i Last Whisper na Zedu(ili generalno bilo kojem assassinu/ad casteru), armor ti vise nista ne znaci, jer ima flat penetration, armor reduction i percentage armor reduction sa samo ta 2 itema.

Cisto matematicki:

Thormail daje 100 armora.

Recimo da imas skill koji ti zadaje ravno 100 damagea, uz Black Cleaver i Last Whisper.
AD ratio skilla i AD koji ti itemi daju zasad ignoriramo, cisto kao primjer.

Black Cleaver za svaki hit smanjuje target armor za 7.5% i ima jos 15 flat armor penetrationa na tome.
Last Whisper uvijek probija sa 35% damagea kroz armor.
100 armora - 42.5% - 15 flat penetration = 42,5 armor.
Dodaj jos 25 flat armor penetrationa koji mozes dobiti preko runa = 17,5 armor.

Znaci, sa 100 na 17,5 armor sa samo 2 itema.
A imas jos itema koji ti daju flat armor penetration, pa mozes komotno true damage radit.


Sa Zedom ta dva itema znace puno jer on ionako pasivno dobiva bonus AD u postotcima, koji ovisi o ranku njegovog W skilla.
Dode ti kao AD Rabbadon's passive.


Season 3 daje puno vise opcija sa AD caster/assassine. Puno fleksibilniji pickovi.
« Zadnja izmjena: 06. Prosinac, 2012., 21:46 Yuri »

*

Shazaam

  • *****
  • 2278
  • But it was so artistically done...
Odg: League of Legends
« Odgovori #226 : 06. Prosinac, 2012., 21:51 »
Zed radi dmg sa 3. skillom koji je AoE i sa melee napadima, 1. skill mu je waste za enery i nerfa mu dmg, treba ga koristiti samo za last hit ili ako ti bjezi target sa 1% hp-a. Oslanjas se na lifesteal i melee hitove, pritom spammajuci 3. i shadow kada ti je na CD, ako je potrebno zato sto kosta previse i najcesce se koristi za bjezati ili chase.

Tim koji ima AD carry-a i AD castera mid, nikada nece pobijediti game, ako svi u protivnickom  timu naprave pravilnu itemizaciju.

Nemoras mi se razbacivati s brojkama tu i generalizirat, citao sam patch notes, igram ranked, a osim toga bio sam među top playerima na svijetu u WoW arenama, znam sto znaci competitive play, itemizacija i taktiziranje. Nisam od jucer.

Mozes mi dati savjet, napisati to sto si napisao, prihvacam tvoje misljenje za Zeda i za mid AD castera, ne kazem da nije moguce i da ne funkcionira, ali u pravom game-u i ratingu nitko normalan nece pickati Zeda, Talona itd. mid.

Molim te samo da ne generaliziras i glumis kapetana moscow 5, jel nebi ni tom liku dao da me indirektno naziva noobarom, pravi player to ni ne govori ljudima. That being said, neka ostane na tome.

Nego, na koliko si dogurao ratinga trenutno?
« Zadnja izmjena: 06. Prosinac, 2012., 22:04 Shazaam »

*

Yuri

  • *****
  • 1958
  • Feeeeejk
Odg: League of Legends
« Odgovori #227 : 06. Prosinac, 2012., 21:56 »
Ne kuzim sto time zelis reci. 1. skill mu je isto AoE, samo line-AoE.
3. skill mu je i dalje skill, nije autoattack, ne procca on-hit efekte i Thornmail reflect passive ne radi ama bas nista protiv toga.

Ako mislis na rankanje damagea na njegovom Q/E... opet se vidi da bas nisi upoznat sa mehanikama.

Zedov max-kill combo bi bio R-W(za dva shadowa)-E-Q.

Q ti je waste?

Ako imas dva shadowa vani(sa R i sa W), E damage se nanosi samo dva puta, ali slow onda moze ici do 80%.
Q damage se pak nanosi 3 puta ako pogodis sa sva 3 shurikena.

To je insta-kill.

I Q rankas prvo ako si u midu ionako.
W-Q combo ti omogucava da pokeas enemy mida preko pola mid lanea, bez ikakve mogucnosti da ti uzvrati taj damage.
Nakon toga rankas E, pa W.

W passive ti ne znaci puno tijekom laning faze, posto ti daje AD bonus u postotcima, tako da ti low AD koji imas bez itema ne dize taj passive puno.
Vise damagea dobivas ako rankas Q i E prije toga. Flat damage increase, jel.
Omogucuje ti da pushas/pokeas i onda odes gankat neki side lane.
« Zadnja izmjena: 06. Prosinac, 2012., 22:05 Yuri »

*

Shazaam

  • *****
  • 2278
  • But it was so artistically done...
Odg: League of Legends
« Odgovori #228 : 06. Prosinac, 2012., 22:07 »
Ne kuzim sto time zelis reci. 1. skill mu je isto AoE, samo line-AoE.
3. skill mu je i dalje skill, nije autoattack, ne procca on-hit efekte i Thornmail reflect passive ne radi ama bas nista protiv toga.

Ako mislis na rankanje damagea na njegovom Q/E... opet se vidi da bas nisi upoznat sa mehanikama.

Zedov max-kill combo bi bio R-W(za dva shadowa)-E-Q.

Q ti je waste?

Ako imas dva shadowa vani(sa R i sa W), E damage se nanosi samo dva puta, ali slow onda moze ici do 80%.
Q damage se pak nanosi 3 puta ako pogodis sa sva 3 shurikena.

To je insta-kill.

I Q rankas prvo ako si u midu ionako.
W-Q combo ti omogucava da pokeas enemy mida preko pola mid lanea, bez ikakve mogucnosti da ti uzvrati taj damage.
Nakon toga rankas E, pa W.

W passive ti ne znaci puno tijekom laning faze, posto ti daje AD bonus u postotcima, tako da ti low AD koji imas bez itema ne dize taj passive puno.
Vise damagea dobivas ako rankas Q i E prije toga. Flat damage increase, jel.
Omogucuje ti da pushas/pokeas i onda odes gankat neki side lane.

Imam zeda od 1. dana, ne maxas 1. ni kada si solo u laneu. Dmg je premal, energy cost previsok.

*

Yuri

  • *****
  • 1958
  • Feeeeejk
Odg: League of Legends
« Odgovori #229 : 06. Prosinac, 2012., 22:13 »
Energy cost ti se smanjuje kad ga rankas... i damage se povecava.
Zato ga i rankas.

E je uvijek 50 energy, neovisno o ranku.

Derp, imam ga i ja od prvog dana. Opet isti kurac.

*

Shazaam

  • *****
  • 2278
  • But it was so artistically done...
Odg: League of Legends
« Odgovori #230 : 06. Prosinac, 2012., 23:19 »
Ne znam, oslanjam se na dmg 3. i melee napada 1. izbjegavam. Igramo na drugi nacin.

*

snowblind

  • Suradnik
  • ******
  • 9339
Odg: League of Legends
« Odgovori #231 : 07. Prosinac, 2012., 09:27 »
Što kupujete kada igrate supporta?

*

Shazaam

  • *****
  • 2278
  • But it was so artistically done...
Odg: League of Legends
« Odgovori #232 : 07. Prosinac, 2012., 15:33 »
Ovisi o heroju evo ti buildovi za 3 supporta koje igram:

[U talentima sam stavio da dobijem vise golda u pocetku i besplatni ward. Kupujem boots 1st.]

Blitz - Boots => Glacial Shroud => Aegis => Iceborn Gauntlet => Kindlegem => Zeke's Herald => Bulwark => Mikael's Crucible ili Ohmwrecker
                    
                     (zadnja 2 ovisno o situaciji, dali imaju Heavy CC team koji je bitan u lategame ili mozda sjede pod turretom i odugovlace)


Leona - Boots => Philostone => Kindlegem => Shurelya => Locket of the iron solari => Aegis => Zeke's Herald => Bulwark  => MC ili OW


Soraka - Boots => Philostone => Kage's lucky pick=> Kindlegem => Shard of true ice => Shurelya => Haunting Guise =>  Liandra's Torment => Aegis =>                      

              Bulwark => MC ili Twin Shadows
(Ovisno o situaciji)



- Boots: najbolje su Ionian Boots of Lucidity ili Mercury's Treads  zbog Tenacity-a. Novi Boot's upgrade po volji ili za korist teama.

- Wardovi: poželjno je umjesto da kupuješ normalne wardove  uzeti Sightstone za 2. item kada se prvi put vracas u bazu (nije ga potrebno upgrade-at -waste je)
                  [ne zaboravi na vision wardove i dalje su OP i treba ih se kupovati]
 

« Zadnja izmjena: 07. Prosinac, 2012., 15:49 Shazaam »

Odg: League of Legends
« Odgovori #233 : 07. Prosinac, 2012., 15:42 »
Nego....http://www.lolking.net/models/?champion=254&skin=0  :hihi: nezz dost mi awkward izgleda
If Santa is not a black pimp, why does he wear a fancy red suit, rides a kick-ass pimped out flying sledge, apparently has unlimited cash and says "Hoe, hoe, hoe!?

*

Shazaam

  • *****
  • 2278
  • But it was so artistically done...
Odg: League of Legends
« Odgovori #234 : 07. Prosinac, 2012., 15:48 »
Mix Seamus Aran, Nove iz Starcrafta i Hulka???
« Zadnja izmjena: 07. Prosinac, 2012., 15:50 Shazaam »

*

Yuri

  • *****
  • 1958
  • Feeeeejk
Odg: League of Legends
« Odgovori #235 : 07. Prosinac, 2012., 19:05 »
Što kupujete kada igrate supporta?


Koje supporte uopce igras cesce?


Inace, Kha'Zix mid. Majko mila kako to neocekivano rula.
« Zadnja izmjena: 07. Prosinac, 2012., 19:08 Yuri »

*

PhSxX!

  • ***
  • 871
  • You see
Odg: League of Legends
« Odgovori #236 : 07. Prosinac, 2012., 20:19 »
ne.
If the brain were so simple we could understand it, we would be so simple we couldn't.

Odg: League of Legends
« Odgovori #237 : 07. Prosinac, 2012., 20:43 »
E PhSxX koji si ti metasheep.Mislim da sad svi assasini mogu mid zbog ovog novog itema (premda je to jako skup item i možda je bolje uzeti negatron cloak i BF sword i kasnije apgrejdat),i još nabaciš hexdrinker i praktički si invincible protiv magic damage likova.
BTW item o kojem govorim je mercurial scimitar
If Santa is not a black pimp, why does he wear a fancy red suit, rides a kick-ass pimped out flying sledge, apparently has unlimited cash and says "Hoe, hoe, hoe!?

*

snowblind

  • Suradnik
  • ******
  • 9339
Odg: League of Legends
« Odgovori #238 : 07. Prosinac, 2012., 20:47 »
Od supporta samo Lulu.

*

Yuri

  • *****
  • 1958
  • Feeeeejk
Odg: League of Legends
« Odgovori #239 : 07. Prosinac, 2012., 21:31 »
E PhSxX koji si ti metasheep.Mislim da sad svi assasini mogu mid zbog ovog novog itema (premda je to jako skup item i možda je bolje uzeti negatron cloak i BF sword i kasnije apgrejdat),i još nabaciš hexdrinker i praktički si invincible protiv magic damage likova.
BTW item o kojem govorim je mercurial scimitar


Ne.

Ako bas, bas trebas magic resist, uzimas Hexdrinker. Nikad ne rushas high-priced item, uvijek ides postupno.


ne.

Da.

Flash+Ignite standardno.
Start: Crystaline Flask + 3 health potiona + 2/3 mana potiona i eventualno ward.
Ako ne ides na ward, uzmes mana potion.

Boots start je sad pomalo besmislen posto ti daju samo 25 movespeeda. Crystaline Flask ti daje health+manu svaki put i kosta samo 225 golda, itekako se isplati kao prvi item na midu.

E sad, zasto takav start? Kha'Zix i opcenito assassini imaju veci base movespeed od tipicnih AP midova.
Recimo, bio sam jucer protiv lux koja je imala valjda negdje 360 movespeed sa boots i 3 potiona, dok je moj Kha'Zix imao 350 sa brdom sustaina.

Kako je islo? Lux je ostala bez mane prije nego sam ja uopce cetvrtinu svojih potiona potrosio. Farmao bez problema.

Dalje onda farmas dok ne skupis dovoljno golda za boots i Brutalizer.
Evolvas W na Kha'Zixu prvo, pa E, pa Q. R mi je pomalo glup evolve.

Brutalizer upgradeas u Black Cleaver.
Uzmes Tear of the Goddess isto sto ranije, ali ne prije Brutalizera, kasnije upgrade u Manamune(i free upgrade u Muramana kad dobijes full stackove na njemu)
Last Whisper
Bloodthirster

Ostali itemi mogu slobodno biti defenzivni. Guardian Angel obavezno. Drugi free item slot uzmes sto zelis, svi ostali itemi prije toga ce ti davat dovoljno damagea u teamfightovima.


Uvijek pustis da teamfightovi pocnu prvo, pa onda uletis sa E(koji ima jeben range) i two-shottas nekog carrya.
Ako dobijes kill ili assist, E ti se refresha i mozes iskociti ponovno natrag.
Evolvan W koristis za pokeanje kad god stignes, Tear of the Goddess/Manamune/Muramana ce ti davati dovoljno mane da cesto pokeas.
Ali iskoristavaj taj poke tako da odes izvan vidika protivnika, tako da ti se passive bonus damage stacka sa W pokeom.


15/12/3 masteries
Zelis AD masteries u offense treu zbog armor penetrationa.
Flat defense, health regen i tenacity masteries u defense treeu.
Mana regen u utility treeu.

Rune:
Armor Penetration Marks
Flat Armor Seals
Flat Magic Resist Blues
Armor Penetration Quintessences


Za lvl 3 boots enchantment biras izmedu Furor(12% movespeed boost kad napadas nesto), Homeguard(instant heal u bazi i 200% movespeed boost na 8 sekundi nakon toga) ili Alacrity(smanjuje cooldown za Flash za 25%).

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9