HCL.HR

League of Legends

  • 1908 Odgovora
  • 563925 Hitova
*

mxboy319

  • **
  • 481
  • SlimeBoy01
Odg: League of Legends
« Odgovori #465 : 30. Rujan, 2013., 16:11 »
oprosti, kolko imaš gameova ili koji ti je elo?
Presto sam igrat LoL...zbog nekih NOOBOVA koji me zivciraju,pa nezz

Odg: League of Legends
« Odgovori #466 : 05. Listopad, 2013., 07:14 »
Ima netko silver 1+ da se dogovorimo za duoQ? Imam oko 50 bodova i tu sam zapeo, vjerujem da je rijec o losem mmru. Ako je netko zainteresiran, neka se javi u poruke. Dakako ako moze malo starija ekipa od 18+ . Nevolim kad mi djeca rageaju :piva:

*

level

  • **
  • 224
  • Bitches be like...
Odg: League of Legends
« Odgovori #467 : 05. Listopad, 2013., 11:14 »
Ajde mi pojasni, kako je riječ o lošem mmr-u?

*

level

  • **
  • 224
  • Bitches be like...
Odg: League of Legends
« Odgovori #468 : 10. Listopad, 2013., 15:50 »
Najava i spotlight novog championa.. Mislim, da AoE crit, bolestan mobility koji se bez problema stacka sa enchanted bootsima i phageom, što će bit odvratno, te global ulti, su malo previše.. nisam je previše viđao ingame, zato platinum preporuka, ban on sight.

http://www.youtube.com/watch?v=0nlJuwO0GDs
http://www.youtube.com/watch?v=KN3OYwP8nHE#t=214

*

Yuri

  • *****
  • 1958
  • Feeeeejk
Odg: League of Legends
« Odgovori #469 : 25. Listopad, 2013., 15:04 »
Nakon sto sam solo dosao do Golda, odlucio ipak potrazit nekog solidnog duo queue partnera za dalje.

Nasao, dobili jeben win streak, dosao do Gold 1, preskocio Gold 3 kompletno zbog win streaka.

Sinoc sa duo partnerom krenem igrat jedan match i dva tipa se doimaju malo cudnim u champ selectu. Ono, kao da nemaju pojma sto rade.
Provjerim na LoLNexus.com dok se igra loada - oba igraca su Unranked, nisu imali niti 5 matcheva u Season 3.
Jedan uzme solotop, jedan support, ja jungle.

Nismo imali sanse. Bas ono, frustrirajuce u vrazju mater, znas da ne mozes pokrivat dvije suprotne strane mape jer su obojica free killovi.
Protivnicki team imao igrace od Silver 2 do Gold 1. Jeben matchmaking.

*

PhSxX!

  • ***
  • 871
  • You see
Odg: League of Legends
« Odgovori #470 : 25. Listopad, 2013., 16:34 »
Jedan od razloga zasto sam privremeno ostavio LoL. Matchmaking mi nikad nije bio jasan. Odnosno, jasno mi je kako funkcionira, ali je nelogicno.
If the brain were so simple we could understand it, we would be so simple we couldn't.

*

Shazaam

  • *****
  • 2278
  • But it was so artistically done...
Odg: League of Legends
« Odgovori #471 : 25. Listopad, 2013., 16:39 »
Dosao do golda, preskocio u Gold III, poceo igrati Duo Q, izgubio jedno 14 matcheva, dobio možda 7. Na 30 bodova me izbacio iz gold III u gold IV što je sasvim razumljivo s obzirom na lose streak. MMR osao u 3 strine.  Čim sam prestao igrati duo Q odmah sam počeo opet pobjeđivati. Matchmaking je katastrofalan kada se duo Qa. Živce sam pogubio ne izgubio, a bome i moj partner. Bez obzira na kombinacije, jednostavno nismo mogli dobiti game zato što smo upali u crnu rupu tj. taj mrtvi match making nas je uništio. U našem timu su često bili silver igrači, jednom smo imali i bronze garena koji je u topu bio protiv Diamond V riven u promotionu. Parner je bio Gold I kad smo krenuli, on je sada u Gold III.

EDIT: Iako je poanta zapravo da nije bitno koji si tier, bitno je da znaš igrati. Zapravo, otkako sam u goldu, moram priznati da su ljudi iz silvera puno bolji igrači, a najbolji igrači s kojima sam se susreo sad su oni iz platine II ili I. 
« Zadnja izmjena: 25. Listopad, 2013., 17:24 Shazaam »

*

mxboy319

  • **
  • 481
  • SlimeBoy01
Odg: League of Legends
« Odgovori #472 : 25. Listopad, 2013., 16:54 »
Ja sam isto nedavno presto igrat LoL,prvenstveno zbog njubara :chair: i zbog matchmakinga,tad sam bio Silver 1,a u timu imo Bronza 5 ili kad mi dođe neko iz Dianonda i počne srat,a nema pojma o igri...

Odg: League of Legends
« Odgovori #473 : 27. Listopad, 2013., 09:32 »
Uspio doci do gold. Silver je pravi elo hell. Matchalo je i mene dosta puta sa plat II i plat III igracima koji duoq rade sa bronz 5... Mislim... Riot pls. 3 divizije gore stvarno nije uredu. Do 2 je tolerantno. Jos jedna stvar je, cuvajte se bilo kojih V Divizija. U V divizijama ljudi ne shvacaju igru pre ozbiljno jer im je svejedno kada nemogu pasti, te trollaju, zele igrati ono sto im je najzabavnije a ne potrebito timu. Iskreno sam sa gold V ljudima izgubio puno vise gejmova od Silver 1-3...  Ali u sezoni 3 ce se moci pasti iz div V u manju div I i to ce opet postati bazirano na ELO brijem :/

*

Shazaam

  • *****
  • 2278
  • But it was so artistically done...
Odg: League of Legends
« Odgovori #474 : 27. Listopad, 2013., 10:09 »
Slažem se da je silver elo hell, ali vjeruj mi tek u goldu ćeš se susresti s najgorim igračima. Čestitam na promociji :hug

*

Yuri

  • *****
  • 1958
  • Feeeeejk
Odg: League of Legends
« Odgovori #475 : 27. Listopad, 2013., 14:34 »
U kategoriji "lošosti" Tierova, od najgoreg po frustraciji do najopustenijeg:

1.) Silver
2.) Platinum
3.) Bronze
4.) Gold
5.) Diamond/Challenger

Ukratko, u Silveru svi misle da su dovoljno dobri za Gold, a ipak sakaju masno.
Platinum je ista situacija - svi misle da su dovoljno dobri za Diamond, pa zajebu.
Bronze je jednostavno Bronze. Vecina ljudi ne zna sto radi, prakticki kao da igrate protiv botova u vecini slucajeva. Ali zabavno za ljude koji znaju sto rade.

Gold je mjesto gdje se svi jos uvijek donekle trude. Vecina ragera iz Silvera je jos uvijek u Silveru, vecina ljudi koji su dosli u Gold su ciljali bas na Gold i sad gledaju sto mogu dalje.
Kod Gold 1 se pocinje osjecati pomalo opet Plat/Silver mentalitet.

Diamond i Challenger su u slicnoj situaciji kao Gold.
Ljudi su ciljali na to i sad imaju dovoljno samopouzdanja da jednostavno nastave i vide kako mogu dalje.
Vecina ljudi koja dode do Diamonda ionako zna da je uzalud rageat, rageri su puno rijedi u tom Tieru.
Moze bit trollova, ali osim ljudi koji su kupili Diamond accounte ili bili boostani u taj ranking, nitko nece namjerno feedat.
Vise ce bit u stilu da ce netko pickat recimo Heimerdinger top, ali to ipak ne znaci da se nece trudit dobit svoj lane i match.

*

level

  • **
  • 224
  • Bitches be like...
Odg: League of Legends
« Odgovori #476 : 30. Listopad, 2013., 09:20 »
Da li se vi uopće informirate o stvarima koje vas toliko živciraju?
Platinum sam, Da rageam tu i tamo, da i na kraju gamea pokušavam shvatit što sam napravio. Ovakav hejt je fakat tragedija, našli se igrači i idu jadat o ello hellu, i kako su negdje loši igrači.. Čuj frend, sa 4 različita acc-a sam ušao bronze->gold, silver->gold.. što dokazuje da to može svatko tko to zapravo želi i igra konstantno.. Gdje su najlošiji igrači? Svatko misli da su tamo di baš oni igraju... Najgori tierovi bi trebalo bit bilo koji tier od 5 do 3.. jer je taj dio boostan i oni lošiji u takvom tieru uvijek ostaju tamo..  Daju nekom da digne iz Golda u Plat, i ovaj to napravi, i ne postoji način osim inactivitya da oni ispadnu iz platnuma i zato tamo ostaju.

Svi vi koji pričate da ste igrali sa igračima iz viših divizija je ili zato što imate streak, koji je vam podiže MMR, ili imate premade u timu. Zašto je to tako, bilo je jednostavno za vidjet kod pro igrača koji smurfaju, i on  nakon 50 mečeva ima 45-5 score, i u kroz platinum igra sa diamond igračima..

Ja sam isto nedavno presto igrat LoL,prvenstveno zbog njubara :chair: i zbog matchmakinga,tad sam bio Silver 1,a u timu imo Bronza 5 ili kad mi dođe neko iz Dianonda i počne srat,a nema pojma o igri...
Ovo je laž ili pretjerivanje.. Taj Diamond igrač bi trebao izgubiti stotine mečeva u nizu da bi imao takav mmr, a samim time što si Silver 1, ja ti mogu reći da si ti njubara, i nisi u poziciji da druge kriviš za svoje greške.. S

Snimite si vodove, gledajte replayeve vlastitih mečeva, i da vidite koliko objektivno grešaka radite i to ispravljajte.. ako već želite napredovat gledajte druge što rade.. upalite bilo koji posjećeniji stream i samo pratite farm do određene minute, kada igrate pogledajte kolko ste vi nafarmali do te minute..
 
Dosao do golda, preskocio u Gold III, poceo igrati Duo Q, izgubio jedno 14 matcheva, dobio možda 7. Na 30 bodova me izbacio iz gold III u gold IV što je sasvim razumljivo s obzirom na lose streak. MMR osao u 3 strine.  Čim sam prestao igrati duo Q odmah sam počeo opet pobjeđivati. Matchmaking je katastrofalan kada se duo Qa. Živce sam pogubio ne izgubio, a bome i moj partner. Bez obzira na kombinacije, jednostavno nismo mogli dobiti game zato što smo upali u crnu rupu tj. taj mrtvi match making nas je uništio. U našem timu su često bili silver igrači, jednom smo imali i bronze garena koji je u topu bio protiv Diamond V riven u promotionu. Parner je bio Gold I kad smo krenuli, on je sada u Gold III.

EDIT: Iako je poanta zapravo da nije bitno koji si tier, bitno je da znaš igrati. Zapravo, otkako sam u goldu, moram priznati da su ljudi iz silvera puno bolji igrači, a najbolji igrači s kojima sam se susreo sad su oni iz platine II ili I. 

DuoQ mmr je u k*rcu, i to je jednostavno tako pogotovo u win streaku, ali teško je balansirati duoq u mmru pošto se više segmenata uzima u obzir.. Zasigurno je bolje nego sustav da se gledaju igrači zasebno pa ako imaš igrača s1. s2, s3,b1, b2 u timu, da to ima i protivnički tim. Jer što ako tvoj s1 igra supporta, a njihov s1 protiv tvog b2 na midu?

Treba smireno igrat, naravno nekad i rage i flame su neizbježni, ali ne biti suviše toksičan, igrati champione s kojima znate, a da nisu teško counterani od protivničkog tima.. I ne predavati se.. 0/7, se u 2 minute okrene u 7/7.. treba shvatiti kako igra funkcionira, koliko vrijedii koji objective, kako ih kontrolirati, kada pushati, kada freezati, i čitati protivnički tim, a ne slijepo raditi build jer tako piše na nekom siteu.. Treba znati kada ići tjerati protivnika iz lanea da izgubi što više csa, sve su to stvari koje se daju pohvatati samo ih treba vježbati.. Shvatiti da iako to ubija igru, temelj same igre je farm, tu je gold.. i to je to.. treba bannati imba champove kao fizz..jer jednostavno većini igrača ubijaju zabavu, iako se i protiv njih može igrati...

U nekim slučajevima stvarno neko feeda, namjerno ili nenamjerno, neko leavea, isto tako, ili je neko afk.. Ali deseci tisuće igrača su dokaz da to nije razlog da vi ne bi napredovali kroz lige...  Pitanje je koliko vi to želite, a koje su vaše stvarne mogućnosti i skill, i da li želite smanjiti taj gap..

*

Shazaam

  • *****
  • 2278
  • But it was so artistically done...
Odg: League of Legends
« Odgovori #477 : 30. Listopad, 2013., 10:08 »
Oh, vjeruj mi želio sam zbilja jako. To mi uopće nije pomoglo. Jedini lijek je bio igrati masu gameova iz kojih praktički nisam naučio ništa previše osim igrati 2,3 championa malo bolje nego prije.

Dva prijatelja igrajući duo q samnom su došli do golda. Jedan od njih se nakon što je ušao u gold iz Gold IV popeo u Gold I kroz jedno dvadesetak zajedničkih gameova, a ja sam u isto vrijeme sa 12 bodova iz Silvera I završio na 99 gdje sam zatim četiri puta zaredom dobio 0, iako sam bio u plusu. Tak da nezz. Nakon što sam dobio tih 4, dobio sam hvala bogu još 3 za promotion u Gold. Za mene je to bilo jedno katastrofalno iskustvo koje neću nikada zaboraviti, a timovi koje sam dobivao čitavu sezonu su zbilja u 60% slučajeva bili baš loši zbog čega mi je omjer gameova uvijek bio 50-50 s odstupanjima prema minusu ili plusu +- cca 10 gameova. Trebalo mi je 6 mjeseci.

No, priznajem da jako malo ljudi ima taj problem, kod mene je to bila čista sreća, jednostavno se tako loše posložilo sve. Imao sam najviše gameova od svih u Silveru I, ali sam uspio na kraju što znači da samo treba biti uporan i može se probiti. Kao i svi, izgubio sam previše vremena i živaca, ali i dalje ne odustajem :)

Evo jedne nulice ;):

http://i.imgur.com/Aa3ts6p.png

Ovako sam se probijao kroz jedno 2 dana iza toga sam dobio te 0 pa u promotion, praktički sam dobio 20 gameova zaredom i tek onda izašao iz Silvera I:

http://i.imgur.com/mATrYNw.png


*

level

  • **
  • 224
  • Bitches be like...
Odg: League of Legends
« Odgovori #478 : 30. Listopad, 2013., 11:26 »
zove se elo clamping.. a to je izjednačavnje mmra sa tvojim protivnicima. Da bi ušao u gold, ne moraš biti bolji od silver igrača, nego neko vrijeme igrat protiv gold igrača.. i zato dobivaš +0.. da bi održao određenu razinu igre.. uostalom.. sve to pada u vodu, daj acc i uđem u gold danas.. pa ti meni pričaj da se nešto ne može ili frustrira..  u višim tierovima je +0 normalna stvar.. nemoj se uzbuđivat previše.. kad dođeš u poziciju da iz druge perspektive to gledaš bilo bi ti jasnije.. Ako nekakav igrač boosta bronze account.. i dolazi sa 15 win streakova na 99 pts u silver1, naravno da će ga clampat 5-6 gamevoa, jer sada kada su ušao u gold ne možeš ispast iz njega više..

*

Shazaam

  • *****
  • 2278
  • But it was so artistically done...
Odg: League of Legends
« Odgovori #479 : 30. Listopad, 2013., 11:49 »
"Da bi ušao u gold, ne moraš biti bolji od silver igrača, nego neko vrijeme igrat protiv gold igrača.. i zato dobivaš +0"

O čemu ti pričaš? NIKADA nitko ne bi smio 0 dobiti to je čisti debilizam i zbog toga je samo 5% igrača iznad Silvera. To nema veze ni sa skillom, ni sa posvećivanjem igri, ima samo veze s time da je LoL noob friendly igra koju se forsira na E-Sports sceni maksimalno, a ako si to ne možeš priznati jednostavno si lažeš.

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9