HCL.HR

League of Legends

  • 1908 Odgovora
  • 564094 Hitova
*

Shazaam

  • *****
  • 2278
  • But it was so artistically done...
Odg: League of Legends
« Odgovori #585 : 02. Veljača, 2014., 16:21 »
Samo polako momče doći će to na svoje. Evo mene u promu za platinu e sad.

*

X-Plosiv

  • ******
  • 6865
  • Osebujan osobnjak
    • HCL.hr
Odg: League of Legends
« Odgovori #586 : 02. Veljača, 2014., 20:50 »
Shazaam, danas možemo i DUO ako si online, njube :mrgreen:
I`m bad, I`m good, I`m deep, I`m shallow, I`m a cool motherfucker at times, at other times I`m an asshole

*

Shazaam

  • *****
  • 2278
  • But it was so artistically done...
Odg: League of Legends
« Odgovori #587 : 02. Veljača, 2014., 21:47 »
Shazaam, danas možemo i DUO ako si online, njube :mrgreen:
  Sad sam u promo za platinu, kad to izgubim sve, a hoću već jedan jesam. 13-5-9 s Kha'Zixom :wildboy: idem off onda :(

Odg: League of Legends
« Odgovori #588 : 03. Veljača, 2014., 19:53 »
Shazzaam jel te mogu dodat na lol-u za prijatelja ? ? :ave:
Konfa:
AMD FX 8350 4.0ghz 16MB Cache
MSI R7 370 Gaming 4GB
Gigabyte Ultra Durable Motherboard 970A-DS3P
Power Supply CoolerMaster RS-600W-ACAB-M4
Kingston SSD 240GB
HDD Toshiba 500GB
Cooler za CPU Katana 4
DVD Čitač Asus
Kučište MS Dragon
3D Mark Score: http://www.3dmark.com/3dm/8570946

Odg: League of Legends
« Odgovori #589 : 03. Veljača, 2014., 21:57 »
Evo da ne radim novu temu...Imam pitanje: kako da namjestim da imam žuti pokazivač health-a kao što ima Vjeran u svakome gamepleju???
Ako ovo čita Vjeran molio bih da stavi tutorial...Hvala unaprjed!!!
Every day is a new opportunity. You can build on yesterday's success or put its failures behind and start over again. That's the way life is, with a new game every day. (^_^)

*

X-Plosiv

  • ******
  • 6865
  • Osebujan osobnjak
    • HCL.hr
Odg: League of Legends
« Odgovori #590 : 03. Veljača, 2014., 22:20 »
Evo da ne radim novu temu...Imam pitanje: kako da namjestim da imam žuti pokazivač health-a kao što ima Vjeran u svakome gamepleju???
Ako ovo čita Vjeran molio bih da stavi tutorial...Hvala unaprjed!!!

Samo odi u settings video u igri, i stavi si colorblind mode :)

https://support.leagueoflegends.com/entries/20896992-How-to-use-Colorblind-Mode
I`m bad, I`m good, I`m deep, I`m shallow, I`m a cool motherfucker at times, at other times I`m an asshole

*

Shazaam

  • *****
  • 2278
  • But it was so artistically done...
Odg: League of Legends
« Odgovori #591 : 04. Veljača, 2014., 00:30 »
To što je X-Plosiv stavio valja skroz. Samo prati slike.

Evo me u platinum V :



Nego, dragi moji ljudi, vrlo rado bi ja vas sve dodao i igrao s vama, ali jednostavno nije moguće. Svaki dan dobivam preko dvadeset zahtjeva za prijateljevanje. Friends lista bi mi se napunila za dva dana, svi bi mi postavljali pitanja i neprestano me zvali u gameove - to bi jednostavno bili nemogući uvjeti za koncentriranje na igru, ali i ometanje mene dok radim tj. pokušavam odraditi video za petak. U planu imam igrati s ljudima koji prate League of Shazaam, koje ću vjerojatno odabrati preko potaknutih komentara ispod videa, trenutno nemam vremena ni za to, ali svakako je u planu.

Bez obzira na to, ovdje uvijek možete porazgovarati samnom o svemu što je vezano uz igru. Rado ću pomoći koliko mogu.

*

X-Plosiv

  • ******
  • 6865
  • Osebujan osobnjak
    • HCL.hr
Odg: League of Legends
« Odgovori #592 : 04. Veljača, 2014., 02:35 »
Race to diamond? \:D/
I`m bad, I`m good, I`m deep, I`m shallow, I`m a cool motherfucker at times, at other times I`m an asshole

Odg: League of Legends
« Odgovori #593 : 04. Veljača, 2014., 10:10 »
Evo da ne radim novu temu...Imam pitanje: kako da namjestim da imam žuti pokazivač health-a kao što ima Vjeran u svakome gamepleju???
Ako ovo čita Vjeran molio bih da stavi tutorial...Hvala unaprjed!!!

Samo odi u settings video u igri, i stavi si colorblind mode :)

https://support.leagueoflegends.com/entries/20896992-How-to-use-Colorblind-Mode

Puno hval!!!
Every day is a new opportunity. You can build on yesterday's success or put its failures behind and start over again. That's the way life is, with a new game every day. (^_^)

Odg: League of Legends
« Odgovori #594 : 04. Veljača, 2014., 12:15 »
@shazaam evo kako sam ja casual lol igrac, da te pitam u vezi rankeda :
kolko ima tih divizija?
koja je svrha tih divizija i rankeda (meni kao igracu)?
kolko ti je trebalo da dodes do tog platinuma?
kakav je ranked u usporedbi s normalnim gameom (ono malo sto sam ja igrao ranked, cini mi se da uopce nema razlike, uvijek ima dobrih i losih igraca)?
vidim da inace igras jungle. jel mozes uopce igrat druge laneove? evo recimo ja kad igram ranked, igram inace bot support (thresh, taric, amumu vecinom), top solo (npr volibear) ili adc, ali najvise igram bot support jer niko drugi nece + bolji sam u pomaganju nego u - da tako to nazovem - sebicnom igranju poput jungla i mida. jednom sam igro nocturne jungle (on mi je jedan od najdrazih damagera u igri), imao sam 0/5 na pocetku, svih 5 deathova dobio od miniona u jungleu :hihi:
''The curse of much knowledge is often indecision.'' - Paarthurnax, Skyrim

*

Shazaam

  • *****
  • 2278
  • But it was so artistically done...
Odg: League of Legends
« Odgovori #595 : 04. Veljača, 2014., 13:23 »
Divizije su Bronze, Silver, Gold, Platinum, Diamond, Challenger i svaka ima po pet Tierova. U svakoj diviziji najniži tier je V i iz njega se penješ prema I nakon kojega prelaziš u višu diviziju gdje počinješ od Tiera V i opet se penješ prema gore.

U svakom Tieru moraš skupiti 100 bodova da bi ušao u promociju za viši. Po pobijedi dobivaš 10-23, u istom rasponu i gubiš. Što u principu znači da u prosjeku ti treba 7 pobjeda za redom po diviziji da bi ušao u promociju. V, IV, III, II Tierovi imaju promocije u kojima moraš dobiti 2/3 partije da bi se probio u viši Tier, a u Tier I promociji moraš dobiti 3/5 partije da bi ušao u višu diviziju.

Bronze V, IV, III, II, I
Silver -II-
Gold -II-
Platinum -II-
Diamond -II-


Challenger - specifičan Tier u koji ulaze najviše plasirani Diamond I igrači tek onda kada netko iz Challenger divizije ispadne.

Meni osobno je trebalo 6 mjeseci da iz Silvera IV uđem u Platinu u koju sam došao tek u predsezoni. Sada mi je trebalo nešto više od dva tjedna zato što sam počeo ovaj put u Goldu I nakom placement matcheva na početku sadašnje sezone 4.

Razlika između normal i ranked igrača se ne osjeti dok ne dođeš u Silver I i naravno više. Ranked je uvijek malo više organiziran i ozbiljniji, zato što u normalima ljudi koji igraju ranked isprobavaju stvari ili jednostavno se zabavljaju s prijateljima, trolaju itd. U normalu učiš mehaniku championa, ali igrati učiš u rankedu. Ipak, u rankedu ćeš susresti najveće idiote i u njemu ćeš proživjeti najgore partije. Ranked definitivno nije za ljude slabih živaca.

Igram Jungle zato što kao Jungler u velikom broju slučajeva kontroliram ishod igre, mogu nositi game, uništiti protivničke laneove pa čak i neprijateljskog junglera. Ljudi koji igraju samo support su ljudi koji ne vole preuzimati inicijativu. Po mom mišljenju, support je najlakši od svih uloga za igrati bez obzira što drugi rekli i pričali. Realno, sve što moraš znati jest wardati i znati igrati championa. Kupovati prave iteme u određenim situacijama te ne promašivati skillshote. Drugim riječima sve što i drugi u ostalim ulogama moraju. Više od toga support jednostavno nije. Ne moraš farmati, ne moraš gankati. Jedino što moraš je dobro štititi svojeg ADC i ni u kojem slučaju feedati. Ipak, to ne znači da support ne može odnijeti partiju. Dobro odrađen Leonin CC, ne promašivanje kuka s Blitzom ili Treshom te sl. je od izuzetne važnosti. Ipak, igrajući support veća ti je šansa da ćeš se dizati u rankedu zato što je to uloga koju svi mrze igrati, baš zbog toga što sam naveo i jednostavno zato što je većini ljudi dosadna. Uvijek ćeš moći pickati support, svi će ti ga prepustiti i izbjeći ćeš gameove u kojima ljudi u picku trolaju zato što im je ostao samo support za igrati.
« Zadnja izmjena: 04. Veljača, 2014., 13:30 Shazaam »

*

X-Plosiv

  • ******
  • 6865
  • Osebujan osobnjak
    • HCL.hr
Odg: League of Legends
« Odgovori #596 : 04. Veljača, 2014., 13:27 »
Dodatak:

U Tier I - može se desiti da dobivaš 3-5 LP-a ako ti je MMR preslab.
I`m bad, I`m good, I`m deep, I`m shallow, I`m a cool motherfucker at times, at other times I`m an asshole

*

Yuri

  • *****
  • 1958
  • Feeeeejk
Odg: League of Legends
« Odgovori #597 : 04. Veljača, 2014., 19:44 »

Igram Jungle zato što kao Jungler u velikom broju slučajeva kontroliram ishod igre, mogu nositi game, uništiti protivničke laneove pa čak i neprijateljskog junglera. Ljudi koji igraju samo support su ljudi koji ne vole preuzimati inicijativu. Po mom mišljenju, support je najlakši od svih uloga za igrati bez obzira što drugi rekli i pričali. Realno, sve što moraš znati jest wardati i znati igrati championa. Kupovati prave iteme u određenim situacijama te ne promašivati skillshote. Drugim riječima sve što i drugi u ostalim ulogama moraju. Više od toga support jednostavno nije. Ne moraš farmati, ne moraš gankati.

Ignorirat jos jednu glupu izjavu ili se ipak potrudit objasnit zasto je glupa? Ajmo probat.
Sjecam se pred pola godine kad sam ti preporucio da se prebacis na uloge koje imaju ucinka na flow matcha umjesto da spammas champove koji ovise o teamu podosta(ala Katarina, Kha'Zix i slicno). Na to si tad popizdio, makar si izgleda ipak to krenuo radit i napredovao. Pa ajmo vidjet jel ce sad bit isto.

U trenutnom stanju igre, AD carry je prakticki najslabiji role kroz vecinu matcha, cak je i u Season 3 ta uloga bila u boljem stanju(gdje su svi bitchali nakon sto je taj role nerfan iz godlike statusa u Season 2).
AD carry dominacija je ovisila cisto o tome kako su dobro prosli kroz rani laning phase. Drzis isti ili veci farm od protivnika i dobijes par ranih killova, mozda first blood u season 2/3? GG, bot lane je gotov u vecini slucajeva.
U Season 4 to nije toliko izrazeno i ad carry snowball je slabiji. Prvi tornjevi daju manje golda, first blood daje manje golda, obje strane u bot laneu imaju sekundarni izvor golda ako ne mogu farmat iz nekog razloga(wight i golemi, dok su prije samo golemi bili dostupni).
Supportovi generalno imaju znatno veci ucinak trenutno, pogotovo u soloqueue matchevima. Dok je pro-meta jos uvijek bazirana na vision spammanju koliko god ide(do te mjere da se ne ceka da wardovi isteknu prije nego se pocnu postavljat na nekoj drugoj sekciji mape), u soloqueue je to nesto slabije izrazeno i support si moze priustit skuplje iteme.
Jako puno supporta u ranijoj laning fazi mogu solo-killat vecinu carrya. Dobar support ce znatno vise utjecat na flow matcha u tim ranijim fazama. A ako sve prode dobro rano, u mid/late gameu dobivas jebene peelere/initiatore i mozda nesto aura za team.

No ajmo konkretno.

Dobar support mora okvirno znati damage svih champova u tom laneu, njihove cooldowne za skillove i summoner spellove, konstantno kontrolirat vision u laneu i eventualno oko zmaja. Znaci imas 4 champa u bot laneu i sve o njima moras znat da bi bio efikasan support.
Moze ti se dogodit da si u kombinaciji gdje ne mozes preuzet inicijativu(recimo Blitz vs Leona), ali to je ovih dana jako rijetko. Ako direktno 2vs2 ne ide u tim situacijama, kreiras uvjete za gank za svog junglera.
Support kao role nikako nije pasivan. Igrac koji igra support pasivno je los igrac. Treba razlikovat.
Cijela uloga supporta se vrti oko inicijative. To je valjda jedini role u igri gdje si ni u ludilu ne smijes dopustit igrat pasivno jer gubis kontrolu nad previse stvari najednom(farm, killovi, tower, vision control, dragon).
Ako vec ne igras direktno agresivno, onda ces to radit preko visiona i diktiranja uvjeta za gankove u laneu.
Support je jaci od carrya u ranoj fazi igre, a bome i tijekom mid-game faze do odredene tocke.
Failanje kao support znaci da si ojacao 2 protivnika. Uspjeh kao support znaci da si ojacao 2 saveznika(jungler moze bit ukljucen, pa potencijalno 3).
Jungler je jedini role koji ima vise generalnog ucinka tijekom te rane faze.
Mid farma na midu, gleda jel moze dobit kill i ode roamat u neki lane ako je dovoljno ispushan mid. Spusti se do zmaja kad zatreba.
Solotop je otok koji treba farmat, ne krepat, mozda dobit kill i eventualno ponekad otic na mid ili prema buffovima ako ima kakva prilika.

Dobri supporti su mehanicki odlicni, ali uvijek ce pokusat mentalno ujebavat protivnike.
Primjerice, dobri Nami supporti ce castat E(njen on-hit skill) dok je auto-attack njihovog ad carrya vec u letu do protivnika i rezultirat ce sansom za jos damagea bez da je protivnik to mogao ocekivati. Los support ce castat taj skill na carrya ili sebe bez razmisljanja, protivnici ce samo pocet bjezat unatrag dok efekt ne istekne.
Dobra Annie ce znati kad treba cuvat zadnji spell do stuna da bi se protivnici opustili. "Annie nema stuna, ajmo" - Annie aktivira shield, dobije stun time i drugim skillom stuna metu po izboru.
Dobra Leona ce znat damage potential svog carrya i oba protivnika, te odlucit da li je mudrije inicijirat ili baitat protivnicke inicijacije, pa skocit na protivnickog carrya.
Ono, cisto random primjeri koje izvlacim iz glave, a ima tona igraca boljih od mene, ukljucujuci Diamond i Challenger support mainove.


Roleovi po bitnosti/efektivnosti u trenutnoj meti:

-Early game-
-Jungler(potencijalan ucinak na sve laneove)
-Support(zaduzen za vision i kontrolu u bot laneu protiv 2 champa)
-Mid(slab ucinak rano, generalno farma i vreba killove u midu)
-Top(otok sam za sebe, ostaje u topu i warda, to je to)
-ADC(ranjiva beba u toj fazi, support je babysitter)

-Mid game-
-Mid(vecina midova dobiju maksimalan damage spike u toj fazi, roaming i teamfightanje im je primarna zadaca, eventualno asasinacija ako je takav champ)
-Top(inicijacija ili asasinacija, ovisno o tome sto se igra, alternativno efektivnoscu ispod supporta u toj fazi ako jos nije srusio tower ili se radi o nekom late-game champu ala Nasus)
-Jungler(tornjevi down, solo-efektivnost pada, sad ide u tandemu sa nekim laneom kad vidi priliku za kill ili objective, bez toga samo feeda u toj fazi ako ide solo)
-Support(inicijacija ili peel za carrye)
-ADC(jos uvijek preslab, ali koristan za rusenje towera)

-Late game-
-Top(u toj fazi je dobra inicijacija najbitnija ako je moguca)
-ADC(u mogucnosti da napokon rasturi 1vs1 vecinu protivnika u fajtovima ili cijeli team ako ima dobru zastitu)
-Mid(AoE damage, asasinacija, inicijacija/peel, ovisno o champu, ali ADC preuzima njegovo mjesto kao primarni damage dealer)
-Support(peel za carrye ili inicijacija, ovisno o champu i buildu)

Naravno, ovo je sve pod pretpostavkom solidnog matcha gdje neki team nije kompletno unistio protivnike. Ako je jungler nafeedan ko isus, normalno da ce imat veci efekt u nekoj fazi igre. Isto vrijedi i suprotno, naravno.
Kad bih osobno birao, ne bih zelio igrati top jer u vecini matcha ima nezamjetan ucinak na flow matcha.
Ali support je medu ulogama koji odlucuje u kojem ce smjeru match krenuti rano(ne zelis kao jungler spasavat bot lane koji je u zaostatku), a to u vecini slucajeva presuduje ishod matcha. O pasivnosti nema ni rijeci kad to igras kako spada. Cak i kad odaberes nekog tehnicki pasivnog poput Sorake(pogotovo ta pizda jer ce ti stalno slat banane i starcall u glavu i silenceat svaki pokusaj kontrainicijacije).
« Zadnja izmjena: 04. Veljača, 2014., 19:51 Yuri »

*

Shazaam

  • *****
  • 2278
  • But it was so artistically done...
Odg: League of Legends
« Odgovori #598 : 04. Veljača, 2014., 20:04 »
O čemu ti to? Nastavio sam igrati Kha'Zixa imao sam preko 250 gameova s njim i zbog njega sam došao u platinu. Malo pretjeruješ oko suporta, zapravo skroz pretjeruješ. Svatko mora znati damage i mogućnosti svih championa, ne samo support. Nisam rekao da je support najslabiji role, nego da je najlakši za igrati i bez obzira na tvoj kilometarski post nisi uopće pobio tu tvrdnju s ničime. Ovo ostalo što si napisao je common sense ako igraš ranked. Sinergija suporta i ADC proizlazi iz sposobnosti i refleksa igrača, uopće nema veze s tim roleom. Ja mogu pickati Lee Sina kao jungler otići na top gdje je Volibear i u 3 sekunde ćemo razbacati njihovog top heroja i zabiti ga u zemlju kombinirajući mogućnosti i spellove.
« Zadnja izmjena: 04. Veljača, 2014., 20:07 Shazaam »

*

X-Plosiv

  • ******
  • 6865
  • Osebujan osobnjak
    • HCL.hr
Odg: League of Legends
« Odgovori #599 : 04. Veljača, 2014., 20:33 »
Ajde da i ja napišem nešto konstruktivno :clap:

Bio sam u sezoni 3 Diamond 5...odigrao 7-3 i pao u Silver 1...stisnuo par dana Ranked i evo PLAT 3 trenutačno s time da preskačem divizije ...

Imam sveukupno vjerojatno negdje oko 3000-3500 gejmova (cca 2000 na midu)...odigrao sam barem nekih 50tak gejmova s raznim challengerima u normalu....i to uključujući top 1 EUNE igrača pa do najgoreg bronze 5 :clap:


U bot lane glavnu riječ ima - support. I tu se vidi ogromna razlika između dobrog i lošeg supporta. Koristio sam support rolu u svim promocijama od platinum 5 do plat 1 prošle sezone, dok sam u P1 promo forsao mid champove :piva:

Reći da top nema "flow" i "utjecaj" je glupost. Ako top snowballa, on može carryati cijeli game, naravno ako mid i adc nisu baš započeli 0/10/0. A nafidani ADC će isto to moći raditi early i mid game, dok u late gejmu zbog raznih assasina kakve meta forsira već godinu dana..neće moći, zato što mu treba netko da peela...
I`m bad, I`m good, I`m deep, I`m shallow, I`m a cool motherfucker at times, at other times I`m an asshole

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9