HCL.HR

Android

  • 92 Odgovora
  • 56671 Hitova
*

snowblind

  • Suradnik
  • ******
  • 9339
Android
« : 11. Svibanj, 2010., 22:11 »
Ima tko uređaj na andoridu? Ak da koje aplikacije koristi?

*

smigl

  • **
  • 537
Odg: Android
« Odgovori #1 : 17. Kolovoz, 2010., 13:51 »
Ima tko uređaj na andoridu? Ak da koje aplikacije koristi?

programi su uglavnom privatni skeneri,spooferi, testiramo i neke vrste trojana.. uglavnom provjeravamo razinu zastite i mogucnosti probijanje iste s androidom.

Odg: Android
« Odgovori #2 : 17. Kolovoz, 2010., 13:54 »
O čem pričaš ti?  :wildboy:

*

Yuri

  • *****
  • 1958
  • Feeeeejk
Odg: Android
« Odgovori #3 : 17. Kolovoz, 2010., 19:19 »
Ima tko uređaj na andoridu? Ak da koje aplikacije koristi?

Last.fm
mVideoPlayer
AndroZip
MSN Talk
WikiMobile
Advanced Task Killer
2G-3G OnOff widget
AutoRotate OnOff widget
Bluetooth OnOff widget
Brightness Level widget
GPS OnOff widget
WiFi OnOff widget
SilentMode OnOff widget

Searchaj na Marketu te stvarcice, meni osobno ovi widgeti cine upravljanje Android mobovima puno ugodnijim.

Mozes eventualno pogledati i za media playere, ali u vecini slucajeva je default audio player na vecini mobova cist dovoljan.

Odg: Android
« Odgovori #4 : 17. Kolovoz, 2010., 19:47 »
Kad se već otvorio topik, i mene zanima. Kako Android uopće stoji po pitanju aplikacija? Bolje od WM-a, al lošije od iPhonea, tolko mi je jasno, al otprilike nešto? Dobro/loše? Nedostaje vam nešto? Nešto se treba popravit?

WM saka po pitanju aplikacija. Em je Microsoft apsolutno nesposoban za napravit išta ikad, em se nikom ništa ne da radit jer je platforma smećasta, pa čak i zanimljivi projekti ostanu u nekoj alfa il beta fazi, gdje izgledaju kao Windows 95 aplikacija i funkcionalna otprilike... ne znam, nikako.
Pogotovo sad - svi čekaju WM7. ;(

S druge strane, čiji god iPhone ili iPod sam imao u rukama, imali su na desetke aplikacija, sve redom bolje nego išta što sam vidio na WM-u. I svatko je imao bar nekoliko koje su apsolutno rulale. Primjerice, igrah na frikovom ajfonu ovu igru. Rulaona.

Zapravo želim pitati, ako se izuzmu sve aplikacije sa fart zvukovima i slično, kolko Android zaostaje za iOS aplikacijama?
Razmišljam se prebaciti na Android. Uzeo bih iPhone 4, al nisam T Mobile pretplatnik. A i tako će bit bezobrazno skup bez neke bijesne tarife. ;(

*

Yuri

  • *****
  • 1958
  • Feeeeejk
Odg: Android
« Odgovori #5 : 17. Kolovoz, 2010., 20:15 »
Najveca mana, a ujedno i prednost Androida je to sto je Open Source.

Svatko moze razvijati aplikacije za njega, tako da postoji mali milijun appova. Sto official appova na Android Marketu, sto ovako random na netu.
90% ih je free, tj. ad sponsored u nekim slucajevima. Postoje aplikacije skoro za sve cega se mozes sjetiti. Ali u usporedbi sa iPhoneom, nemoj ocekivati neke rulaona igre ili nesto takvo.
Android je vise geek phone os, nego fancy phone os.

Druga stvar, Android je baziran na Javi. Sto znaci da svatko moze programirati za njega, ali je isto tako lako nesto smecasto isprogramirati.
Cesto developeri ne optimiziraju kod dovoljno dobro pa neka aplikacija zdere bateriju dok je aktivna. S tim da Android podrzava background rad aplikacija i pravi multitasking, pa je kao sporiji od iPhone OS-a.

Tako da ono, potrebno je dosta prtljanja i potrage po marketu da bi se naslo nesto optimalno i zbilja kvalitetno. To mi je osobno najveca mana, ali mislim da je vise zato sto volim sam traziti sranja, ne motam se po nikakvim Android sajtovima, forumima ili slicno.

*

Facaa

  • ******
  • 4455
  • Full of Stars
    • www.shuma.org
Odg: Android
« Odgovori #6 : 17. Kolovoz, 2010., 21:20 »
Koji mobas imaš?
I'm teaching myself to live without sleeping cause i don't trust my dreams.

*

smigl

  • **
  • 537
Odg: Android
« Odgovori #7 : 31. Kolovoz, 2010., 11:38 »
Razmišljam se prebaciti na Android. Uzeo bih iPhone 4, al nisam T Mobile pretplatnik. A i tako će bit bezobrazno skup bez neke bijesne tarife. ;(

android i iphone.... imam ja jednu nokinu 3310 taman za tebe da se ne mucis oko os.ova i modela...

aplikacije ne zaostaju nimalo... dapace android je totalno open source i svakave ideje se radjaju... sto i je najkvalitetniji dio os.a, pogledaj aplikacije koje rade recimo hrvati
O čem pričaš ti?  :wildboy:

pricam o aplikacijama koje koristim na androidu, za razliku od nekih ne upadnem u temu s namjerom trolanja
« Zadnja izmjena: 31. Kolovoz, 2010., 11:40 smigl »

Odg: Android
« Odgovori #8 : 31. Kolovoz, 2010., 11:40 »
Zašto je 3310 taman za mene?  :geek:

Ja sam nadaleko poznat kao gik haceela.  :hiha:
Znam da je Android open sors, al sumnjam da aplikacije ne zaostaju nimalo. Pogotovo u domeni zabavnog softvera.
A i sve se prvo radi za iPhone, a onda tek za ostalo.

*

Facaa

  • ******
  • 4455
  • Full of Stars
    • www.shuma.org
Odg: Android
« Odgovori #9 : 31. Kolovoz, 2010., 11:41 »
Zašto je open source nužno i prednost? Jer govori se često iPhone zatvoren buuuu, Android otvoren jeeej.
Na stranu balkan, koji tradicionalno ne voli plaćati neopipljive stvari jel.

Pitam jer me stvarno zanima, ne kao provokaciju, da neb bilo.
I'm teaching myself to live without sleeping cause i don't trust my dreams.

Odg: Android
« Odgovori #10 : 31. Kolovoz, 2010., 11:51 »
Prvi primjer koji mi je pao na pamet - na ajfonu je donedavno aplikacijama bila nedostupna glazba s ajfona, pa s nekakvim DJ vonabi aplikacijama nisi mogo odabirat pjesme koje si imao na mobitelu. To je samo prvi primjer + neam ajfon.

Al općenito, veće mogućnosti modificiranja svega ikad.
Iako je open source po meni u isto vrijeme i nedostatak i prednost. ;(

*

Facaa

  • ******
  • 4455
  • Full of Stars
    • www.shuma.org
Odg: Android
« Odgovori #11 : 31. Kolovoz, 2010., 11:53 »
Sve to super. Al nije da smo svi na Linuxu. Kužiš šta oću reć. Svi na winsima koji su ipak zatvoreni, jel, i onda se promovira otvorenost, open source i to.
I'm teaching myself to live without sleeping cause i don't trust my dreams.

*

WEAPONX

  • *****
  • 2209
  • Doom-driven
Odg: Android
« Odgovori #12 : 17. Studeni, 2011., 10:31 »
Sony Ericsson je objavio da će noviji uređaji iz Xperia serije (Arc, Arc S, Play, Neo, Neo V, Mini, Mini Pro, Active, Ray) biti nadograđeni na Android 4.0 Ice Cream Sandwich.
Lijepo je biti važan, ali je važnije biti lijep.    PREĐENE IGRE | PLAYLISTA | IKONE

*

Ementaler

  • Administrator
  • *********
  • 38936
  • Embrace the mountain
    • HCL.hr
Odg: Android
« Odgovori #13 : 17. Studeni, 2011., 10:48 »
Jup, lijepa stvar za Play, iako je "samo" ghz single-core unutra, bit će itekako aktualan u pogledu softvera, a koliko sam vidio neki drugi proizvođači neće prebacit svoje uređaje na ICS, iako bi po tehničkim speficikacijama trebali biti sposobni za to.

*

Dragster

  • ******
  • 7719
  • OKO SOKOLOVO xD
Odg: Android
« Odgovori #14 : 23. Studeni, 2011., 21:03 »
Zna li netko kako naštimati ponavljanje tona za SMS na Samsung Galaxy 3? Probao sam nekoliko rješenja s neta, al aplikacije za to (omfg  :fpalm:) su ili istekle ili ne rade na novoj verziji androida ("novoj"  :tired: )...

edit: našao, Handcent SMS
« Zadnja izmjena: 23. Studeni, 2011., 21:09 Dragster »


"There is great strength in numbers, but there is great power in one, for the strength of the will of one may gather numbers to it. There is strength not only in *knowing* the self, but *knowing* how to bring it forth in others."

tl;dr pušite mi kurac xD

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9