HCL.HR

e-čitači za stripove

  • 5 Odgovora
  • 13556 Hitova
*

9mlg9

  • Gost
e-čitači za stripove
« : 25. Srpanj, 2017., 21:32 »
Kao što naslov kaže, planiram si kupiti neki e-čitač ilitiga e-reader. Zasad sam dobio preporuke za Kindle Paperwhite. Međutim, koliko sam skužio ne podržava stripaške formate (CBR ak se ne varam). Imam dosta veliku digitalnu kolekciju stripova koje bih želio čitati na nečemu ugodnome, a ne ekranu računala, dakle primarno bih čitao stripove, ali i knjige. Imate li možda e-readere te kakva su vaša iskustva? Koji biste mi preporučili?

*

hrv4tin4

  • Gost
Odg: e-čitači za stripove
« Odgovori #1 : 26. Srpanj, 2017., 06:35 »
Bio je prije dosta godina čist solidan i čak fora dizajniran Prestigio E-Reader.
Bio je stvarno dobar, a imaš i njihovu aplikaciju za android koja čita sve žive formate. Pa pretpostavljam da su tu mogućnost stavili i na svoj e-reader jer to i je iz njegove domene.
Probaj vidjet, sjećam se da je bio u koži, tak neš, da zgleda fensi.  :hihi:

*

9mlg9

  • Gost
Odg: e-čitači za stripove
« Odgovori #2 : 26. Srpanj, 2017., 12:57 »
Odlično, vidim da Prestigio prodaju u Elipsu, a Arena mi je 5min od mene doma, budem provjerio. Zanimaju me zato i druga mišljenja, o Kindleu, Kobou, Nooku i svim ostalima koji postoje :D Hvala Hrvač!

*

disc0

  • *****
  • 3274
Odg: e-čitači za stripove
« Odgovori #3 : 29. Srpanj, 2017., 09:21 »
Evo ovako, i ja vec dugo razmisljam da si ponovo uzmem neki tablet bas za stripove.
Zadnje sam imao iPad 4 i to je vrh vrhova, jednostavno savrsen uredjaj, ali ima brutalnu cijenu (mislim naravno na trenutne iPade) koju ne mislim davat.
Zasto ne e-citac? Hocu boju, jer je 90% stripova u boji, plus cu na tabletu moci ono sto na e-citacu necu (jubito, ugodnije surfanje...).
I sad sam ja barem za moje potrebe nasao skoro savrsen tablet, ono best buy, da nije preskup, prespor, da ima odlican ekran, da je velik...

Galaxy Tab A 10,1 (2016) http://www.gsmarena.com/samsung_galaxy_tab_a_10_1_(2016)-8090.php, ima donekle OK SoC, tj ajmo reci, neki minimum za donekle normalan rad, velik je i ima OK tezinu (vjeruj mi, iPad 4 sa svojih 750-ak gr mi je znao biti ziva muka nakon sat-dva drzanja). Ekran je 10.1 inca i rezolucija je 1920x1200, matrica je PLS, to je neka samsungova izmisljotina i nesto izmedju TN i IPS. Tablet sam vidio uzivo i vjeruj mi, nemozes skuzit razliku izmedju IPS-a i ovog cuda.
Nedavno je izasla nadogradnja na android 7 (nougat), tako da si i tu miran.
Cijena u HR je 1600-1800kn sto je po svemu super (vjeruj mi dugo ih gledam), jer ili ces dobit manji ekran sa nizom rezolucijom, ili ces dobit krnji SoC koji je toliko jadan da cijeli sustav trza i slicno.

Ja ga jos nisam kupio jer mi ga je trenutno moj 14 godina stari auto metnuo, pa cu izgleda morat prodat bubreg da ga popravim, ali cim se oporavim cu ga uzet, osim ako ne izadje nesto privlacnije...
« Zadnja izmjena: 29. Srpanj, 2017., 09:23 disc0 »
3DS FC: 4768-7805-4966
PSN: DiSkAcH

*

hrv4tin4

  • Gost
Odg: e-čitači za stripove
« Odgovori #4 : 29. Srpanj, 2017., 09:45 »
Ja imam baš taj Galaxy Tab A 10,1' i zadovoljan sam jako s njim. Kupio ga prije godinu dana, tako nešto.
Super stvar i ima dosta snage, a kao što disco kaže ima i dosta snage i ništa ne lagga na njemu.
Iako moja žena koristi za čitanje knjiga stari Samsung Galaxy Tab 2 koji je dual core i ima manje od gigu RAMa, ali njoj je to ok. Iako za oči i nije najbolje.
No ta prestigio aplikacija za android ima čuda i možeš si podesiti unutar aplikacije svjetlinu, kontrast, itd.

*

9mlg9

  • Gost
Odg: e-čitači za stripove
« Odgovori #5 : 29. Srpanj, 2017., 15:46 »
Da, to i mene muči, masa stripova mi je u boji. Budem sad skinuo tu aplikaciju pa ću probati. Iako, guglao sam, od 2018. bi trebali izlaziti e-ink color readeri. Dakle kvaliteta ekrana kao Kindle, ali u boji. Tome se veselim. Zasad se onda držim starog Samsung Galaxy Tab 8.9 LTE. Star je, spor, ali za neke generalne stvari poput čitanja i više no dovoljan.

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9