HCL.HR

Gigabyte GSmart Roma R2

  • 10 Odgovora
  • 5618 Hitova
*

Zorro

  • *
  • 77
  • FORZA MILAN
    • Cro-Manager
Gigabyte GSmart Roma R2
« : 24. Srpanj, 2014., 11:01 »
Ima netko ovakav smartphone? Kakvi su dojmovi? Planiram ga uzeti, 900 kn pa me zanima...

Podržava li uređaj prebacivanje aplikacija na microSD karticu?

*

Dragster

  • ******
  • 7719
  • OKO SOKOLOVO xD
Odg: Gigabyte GSmart Roma R2
« Odgovori #1 : 24. Srpanj, 2014., 16:22 »
Si vidio AKU A1, njega imam ja? Za 100 kn više dobiješ veći ekran (ali nije IPS i to se jako osjeti) i quad core proc...

Osim ekrana, kamere i GPS prijema mob je super, vrti baš sve raspoloživo bez štucanja.

Roma ima dual core proc pa bih tu očekivao nešto manje snage, ali je ekran sigurno ugodniji za korištenje obzirom da je IPS pa ti neće miješati boje tako lako prilikom gledanja pod čudnim kutevima...

prebacivanje aplikacija na microSD nije stvar mobitela već aplikacije, sad nakon što sam rootao i modificirao par stvari u sistemu mogu sve prebaciti ali rezultat toga je u malom broju slučajeva potpuno kršenje aplikacije i blokada mobitela tako da ti to nije uvijek čista stvar kako se čini na prvu.

definitivno zanimljiva opcija ti je još i Lumia 520


"There is great strength in numbers, but there is great power in one, for the strength of the will of one may gather numbers to it. There is strength not only in *knowing* the self, but *knowing* how to bring it forth in others."

tl;dr pušite mi kurac xD

*

Zorro

  • *
  • 77
  • FORZA MILAN
    • Cro-Manager
Odg: Gigabyte GSmart Roma R2
« Odgovori #2 : 24. Srpanj, 2014., 16:36 »
Da, Lumia je svakako odlična, ali ona ima 512 MB RAM-a, dok Roma ima 1 GB.

Iako mi ovo za aplikacije na SD kartici možda i nije toliko bitno. Ne mislim ja skidati one igre od preko 100 MB i takva sranja.

Najviše mi treba za komunikaciju i net, pregledavanje vijesti... Facebook, Twitter, Instagram, Njuškalo i takve aplikacije...

IPS ekran je također nešto zbog čega mi se Roma jako sviđa :)

Odg: Gigabyte GSmart Roma R2
« Odgovori #3 : 24. Srpanj, 2014., 17:09 »
Moj prijatelj ima takav mobitel već duže vrijeme i nije mu počeo štekati i mobitel je stvarno kvalitetan, izdržljiv i jeftin, a podržava i SD

kartice do 64GB i mogu se bez problema prebaciti skinute aplikacije.

Ma ono fenomenalan jedino što one najzahtjevnije igre mogu malo trzuckat jer ima 2-jezgreni cpu ali ako nisi neki hardcore gamer nema mana.

Brz je i za surfanje netom, nema nikakvih problema sa VIP mrežom (kakvu frend koristi).

Baterija izdrži cijeli dan ako se intenzivnije koristi i ne grije se puno, jedva da se osjeti promjena temperature. Ako baš hoćeš igrati malo zahtjevnije igre za 100-200 kuna više možeš kupiti GSmart Maya M1 V2 (4-jezgreni proc i bolja grafička), isto je kvalitetan.
« Zadnja izmjena: 24. Srpanj, 2014., 17:12 qubizRRR »

*

Dragster

  • ******
  • 7719
  • OKO SOKOLOVO xD
Odg: Gigabyte GSmart Roma R2
« Odgovori #4 : 24. Srpanj, 2014., 19:58 »
mogu se bez problema prebaciti skinute aplikacije.

:wildboy: kao što rekoh, ne uvijek

@Zorro ako ti je komunikacija/net/fejs i ako ti neće smetati manjak aplikacija (primarno igara) definitivna preporuka Lumia. Ima 512 MB memorije ali i windowse koji rade besprijekorno i na tako maloj memoriji... s druge strane, Lumia ima 8 GB ugrađene memorije dok Roma ima samo 4, efektivno raspoloživo 2 i nešto sitno gigabajta i ovu razliku ćeš osjetiti

uz to, dobiješ znatno kvalitetniju kameru, antene (GPS, WiFi), besplatnu navigaciju (ne trebaš na net), hordu accessoriesa i uvelike bolju kvalitetu izrade


"There is great strength in numbers, but there is great power in one, for the strength of the will of one may gather numbers to it. There is strength not only in *knowing* the self, but *knowing* how to bring it forth in others."

tl;dr pušite mi kurac xD

*

Zorro

  • *
  • 77
  • FORZA MILAN
    • Cro-Manager
Odg: Gigabyte GSmart Roma R2
« Odgovori #5 : 25. Srpanj, 2014., 16:21 »
Ma Windowsi mi se ne sviđaju, pogotovo na smartphoneu. Čak razmišljam da ih i sa kompa maknem.

*

general98

  • ***
  • 850
  • “Always trust computer games.”
Odg: Gigabyte GSmart Roma R2
« Odgovori #6 : 25. Srpanj, 2014., 18:42 »
Ima mi sestra taj mob,ono nije loš a nije ni nešto ekstra za 900kn se čak da i nać bolji ako već ne planiraš uzimati neku "marku".
Ima dobru zadnju kameru,igre rade uredno na AnTuTu benchmarku ima rezultate oko 11000 ako se dobro sjećam,mobitel radi dobro i brzo,ali joj se već jednom pokvario bio (greška na matičnoj ploči) međutim mob je imao garanciju i popravljen je i sad radi uredno.
Ali svejedno rađe poslušaj Dragstera pa dodaj još stotku i uzmi si Quad-Core jer je velika razlika i jako se osjeti pogotovo u igrama,ni dual-core nije loš ali quad je zakon.
"If you have everything under control,you're not moving fast enough!"

*

manjamax

  • ****
  • 1062
  • Cro Sim Racing Forum
Odg: Gigabyte GSmart Roma R2
« Odgovori #7 : 25. Srpanj, 2014., 22:16 »
Ja imam stariju Nokiu Lumiu 800 (Windows Phone 7) odlična je za ljude koji ne igraju igrice na mobitelu. Uzmi si 520, to ti je Windows Phone 8.

*

virty

  • ***
  • 812
  • Xbox: Muskarcina
Odg: Gigabyte GSmart Roma R2
« Odgovori #8 : 26. Srpanj, 2014., 07:22 »
Da, Lumia je svakako odlična, ali ona ima 512 MB RAM-a, dok Roma ima 1 GB.

WP radi fluidno na 512mb rama. Android je druga priča.

*

Zorro

  • *
  • 77
  • FORZA MILAN
    • Cro-Manager
Odg: Gigabyte GSmart Roma R2
« Odgovori #9 : 26. Srpanj, 2014., 16:09 »
Kako to ide kod Windows Phone, nisam baš upućen?

Imaju i oni Google Play ili se nekako drugačije zove? Kako se skidaju nove aplikacije i imaju li sve dostupne android aplikacije i svoju verziju za WP?

*

virty

  • ***
  • 812
  • Xbox: Muskarcina
Odg: Gigabyte GSmart Roma R2
« Odgovori #10 : 26. Srpanj, 2014., 17:41 »
Kako to ide kod Windows Phone, nisam baš upućen?

Imaju i oni Google Play ili se nekako drugačije zove? Kako se skidaju nove aplikacije i imaju li sve dostupne android aplikacije i svoju verziju za WP?
Naravno da imaju, zove se Windows Phone Trgovina. Skidaju se slično kao i kod Androida. Imaju manje programa, koje iz dana u dan rastu, ali sve važnije su tu.
Lag je skoro nepoznanica u WP svijetu :)

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9