HCL.HR

Novi TV do budzet 1000e

  • 2 Odgovora
  • 4196 Hitova
*

pisheas

  • n00b
  • 1
Novi TV do budzet 1000e
« : 19. Siječanj, 2018., 14:10 »
Pozdrav ljudi, potrebna mi je pomoc, koji televizor da kupim? Budzet je 1000e, stari tv ima 43'' tako da bih sada presao na 49" i vise.Sta mi predlazete, sta je bestbuy ?

Odg: Novi TV do budzet 1000e
« Odgovori #1 : 19. Siječanj, 2018., 22:57 »
I ja lovim novi telkač u ovom cjenovnom rangu. Do sada sam se natražio. Kada gledaš stranjske stranice www.rtings.com npr, modeli  koji su dobro ocjenjeni  su u našim dućanima 15.000 kn na dalje ili ne postoje. Fala. Pljusnuti 15-20k kn za tv, ma ne dolazi u obzir.

Valjda ovisi za što ti televizija treba i koliko inča misliš stavit u prostor. Mene zanima dijagonala 55'', 4K, HDR,  isključivo Android . Zajebi sve ove pametne televizije bazirane na proprietary softweru. Prije ili poslije im ukinu podršku pa izgubiš skoro svu smart funkcionalnost i aplikacije prestanu raditi. Android će raditi godinama. Ovo što sam našao, best buy je definitivno TCL.
Npr:  TCL U55P6046 (LED, 4K UHD, Android Smart TV, 1200 PPI, DVB-T2/C/S2, 140 cm) Za te pare dobiješ Android TV, veliki panel, 4k, HDR. Lag? Jebat ga. Sigurno postoji ali tv ima GAME MODE pa je taj lag sa ukopčanim HDR-om ipak podnošljiviji. 

TCL u životu nisam imao ali kada sam malo kopao, oni su jedni od najvećih svjetskih proizvođača TV-a. Imaju oni i skupljih modela, da ne misliš :) 

Moj drugi izbor je Philips. Sada imam dva Philipsa i oba me već godinama služe bez problema. Zato me malo strah mijenjati firmu. Bacio sam oko na ovoga:
Philips 55PUS6561

Glede tog slavnog laga, jako sam skeptičan. Koliko on smeta i da li  uopće smeta, nisam sigurn. Možda kod nekih ultrabrzih pucačina ali koliko možeš biti brz na konzoli? Nije to PC , a igranjem se ne bavim profesionalno da mi 30ms nešto u životu znači...  Imao sam X i plejku spojenu na svašta i te silne milisekunde kašnjenja nisam primjetio. To je moje mišljenje. Vjerujem kako ima gurua koji će me uvjeravati kako ništa iznad 2 ms kašnjenja ne valja. Za gledanje ovog našeg jadnog TV programa, dovoljna je najjeftinija škrebetaljka. Satelit, što vrijedi je kodirano, a ovo smeće što nude T-scum , B-Net i slična gamad je low kvalitete. Ostaju divixi, kodi, Netflix, Amazon prime, HBOgo i slični servisi. Čak i oni nemaju neki bogati izbor 4k sadržaja za hrvatsku. Ako si vani, e to je druga pjesma. Barem što se digitalnih sadržaja tiče. Uglavnom, eto. Biti će mi drago ako sam ti barem malo pomogao.   
« Zadnja izmjena: 19. Siječanj, 2018., 23:17 moordrak »

4K HDR TV preporuka
« Odgovori #2 : 17. Lipanj, 2018., 11:51 »
Poz, uskoro namjeravam kupiti TV koji ce mi sluziti iskljucivo za PS4. Ne gledam TV i filmove, barem ne na TV-u.  Zanima me, ako stavim tv u dnevni, bit cu oko 3 m udaljen, a ako ga stavim u sobu, 2m max. Da li je to dovoljno za dimenzije 140 cm? Gledam na Sancta Domenici Sony XE90 model al mi je isto malo preskup za sad pa ako netko ima nekakvu jeftiniju preporuku? Do 6-7k kn, bilo koja marka.
Tnx.

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9