HCL.HR

Pretjerano punjenje baterije

  • 8 Odgovora
  • 4932 Hitova
Pretjerano punjenje baterije
« : 31. Srpanj, 2014., 22:04 »
Ovako ljudi pitanje je vrlo jednostavno...
Dakle zadnja dva dana koristim mobitel kao modem za računalo jer nisam u mogućnosti spojiti računalo preko ethernet kabla, samim tim je mobitel stalno na punjenju preko USB kabla. Sad mene zanima šteti li pretjerano punjenje baterije jer je već dva dana na 100% i tako po par sati dnevno ( čitaj: čitav dan :D )  ili je to bezopasno. Provjeravao sam baterija se ne grije i to mi nekako ulijeva dozu ohrabrenja. Što vi imate za reći šteti li ili ne? Unaprijed hvala svima!

Edit: Zaboravio sam navesti da se radi o Li-Ion 1700 mAh bateriji.
Let the future tell the truth, and evaluate each one according to his work and accomplishments. The present is theirs; the future, for which I have really worked, is mine. Nikola Tesla

Odg: Pretjerano punjenje baterije
« Odgovori #1 : 17. Kolovoz, 2014., 23:03 »
problemi ce se javiti nakon nekoliko mjeseci, ja sam svoj Galaxy Note drzao dosta dugo na punjacu i baterija mi se napuhala, jedva sam poklopac zatvorio i kad sam dosao u servis lik mi je rekao da sam jos tjedan dana tako punio da bi mob eksplodirao, tako da bi bilo pametno da pazis kako punis
They say they want heaven; They say they want god. I say I have heaven, I say I am god.


Odg: Pretjerano punjenje baterije
« Odgovori #2 : 18. Kolovoz, 2014., 18:06 »
Inače toplina i prepunjavanje šteti Li-Ionskim baterijama, ali kod svih modernih uređaja danas postoji zaštita od prepunjavanja, tako da kad dođe na 100%, ona se više ne puni.

*

Hrv4tin4

  • Gost
Odg: Pretjerano punjenje baterije
« Odgovori #3 : 18. Kolovoz, 2014., 19:05 »
Istina je da se baterija prestane puniti kada dođe do 100%, no čim izgubi 1% (u roku od par minuta) ponovno se počne puniti.

Zdravije za bateriju bi bilo ju iskopčati i koristiti do kakvih 5-10% i onda ponovno prikopčaj na punjač, ovako radiš si veliku štetu. Sve baterije imaju određen ciklus (broj) punjenja, a ti svojoj smanjuješ životni vijek jer se punjač uključuje svakih par minuta kako bi napunio sa 99% na 100%.

Znači makni mob s punjača i kad mob dođe do 5% stavi ga puniti i tako ponovno.

Odg: Pretjerano punjenje baterije
« Odgovori #4 : 18. Kolovoz, 2014., 19:18 »
Da, istina da skraćuje životni vijek baterije, jer svaka Li-Ionska baterija ima određeni mogući broj punjena(bilo bi bolje da je ne puni stalno), ali njemu i je problem u tome jer koristi USB kabel kako bi ostvario internet vezu između mobitela i računala tako da ne može iskopčati da se baterija potroši.

*

Hrv4tin4

  • Gost
Odg: Pretjerano punjenje baterije
« Odgovori #5 : 18. Kolovoz, 2014., 19:24 »
Oprosti, nisam skužio da je PC u pitanju, nekako mi je u sjećanju ostao laptop.

Al oo ti je onda definitivno katastrofalno rješenje, jer će ti bateria jako brzo riknuti... Probaj eventualno za siću iz oglasnika nabaviti WiFi USB pa mobitel spoji s njim i onda ga ne moraš stalno držati na punjaču... To mi trenutno prvo pada na pamet.

Ne znam koji mob koristiš, ali možeš u postavkama (kod nekih uređaja) isključiti punjenje dok je mob prikopčan na PC, pa probaj provjeri možeš li to napraviti...

Odg: Pretjerano punjenje baterije
« Odgovori #6 : 18. Kolovoz, 2014., 19:31 »
Ma ok, skužio sam da nisi skužio. :) Svakako da je loše za bateriju. Prepuniti je ne može, ali skratiti životni vijek svakako može.
Bilo bi mu dobro nabaviti WiFi adapter, pa koristiti WiFi hotspot, jer adapter je jeftiniji sigurno nego original baterija. :)
« Zadnja izmjena: 18. Kolovoz, 2014., 19:35 peacewalker93 »

Odg: Pretjerano punjenje baterije
« Odgovori #7 : 18. Kolovoz, 2014., 23:54 »
Koliko sam ja shvatio od komentara iznad,bateriji to šteti. Ali evo predlog. Ne znam koji mobitel imaš. Ali tamo negde u podešavanjima imaš opciju šta da radi mobitel da USB-a. Dali da koristi internet,punjenje,prenos medija,prenos fajlova. Pa ti izaberi internet. Naravno ako ti mobitel ima tu opciju. :thumbs:
bye bye odoh sa foruma (tacnije sa celog hcl.hr)

Odg: Pretjerano punjenje baterije
« Odgovori #8 : 19. Kolovoz, 2014., 11:28 »
Hvala vam svima što ste odvojili vrijeme i napisali koju riječ. Odmah sutra dan nakon što sam napisao post, otišao sam i kupio USB WiFi adapter za računalo i time riješio problem.
A inače mobitel mi ima Unibody dizajn pa mijenjanje baterije ne bi išlo bez servisa.
Let the future tell the truth, and evaluate each one according to his work and accomplishments. The present is theirs; the future, for which I have really worked, is mine. Nikola Tesla

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9