HCL.HR

Slike s različitih mobova

  • 10 Odgovora
  • 4392 Hitova
*

Ementaler

  • Administrator
  • *********
  • 38936
  • Embrace the mountain
    • HCL.hr
Slike s različitih mobova
« : 11. Ožujak, 2008., 12:58 »
Evo jedan topic gdje možemo uspoređivati kvalitetu kamera s različitih mobitela. Pa fino postajte koju sliku uslikanu sa svojim mobom i navedite o kojem modelu moba se radi. Budći da je upravo kamera mnogima pri kupnji mobitela danas vrlo važan aspekt mogli bi uspoređivat kvalitetu slike između raznih modela mobitela jer iskustvo je pokazalo kako mobiteli sa 2.0mps mogu biti puno lošiji od onih sa 1.3 mpx i slično...

Evo ja imam Sony Ericcson v630i i kamera i nije baš nešto unatoč 2.0mpx. Dapače slike su mi nekako bolje ispadale na starom mobu Motorola v360 koji je imamo tek VGA rezoluciju...

Prvo Sony Ericsson v630:

Sunčano vrijeme


Nightmode


Nightmode sa malo više svjetla


Motorola V360v

Oblačno ali sa dosta svijetla


Dosta malo svijetla, nightmode


Oblačno, dosta malo svijetla

*

Syzygy

  • *****
  • 1867
  • čvarkuša
Re: Slike s različitih mobova
« Odgovori #1 : 11. Ožujak, 2008., 13:45 »
hm....malo cudan topic, nabit ce bw , samo cu se nadovezat na to sto si gore rekao da su u vecini slucajeva znale 1,3 mpx kamere bit bolje od 2mpx

kad je krenulo 1,3mpx doba, bilo je proizvodjaca koji su radili 1,3 mpx kamere i stavljali ih u svoje uredjaje ( nokia sa svojim symbian modelima ) te proizvodjaci koji su samo uzeli VGA kameru i softwareski povecali rezoluciju gdje bi kao dobili 1,3mpx kameru ( sony ericsson sa svojim k700 i ostalim modelima te kategorije)

vecina mobitela koji imaju 2mpx kameru a nemaju autofocus su sranje, em imaju previse šuma em nemaju nikakav stabilizator slike, ruka vam mora bit ultra mirna.

cak je izaslo i par 3,15mpx mobitela bez direktnog autofocusa nego samo fiksni autofocus sa makro modom( nokia n80), ne znam zasto to nisu praksirali na slabijim modelima ( 6280, 6233, etc) jer je ideja bila jeftinija, a skoro isto dobra.



ljudi kad gledaju gledaju ostrinu slike na kameri, ne gledaju na prijenos boje, evo recimo niti nokia niti SE nemaju vjeran prikaz bijele boje, jedino sam kod boljih lg-eva vidio ( onaj sa 5mpx, zaboravio ime jer su svi cudni)

i opcenito kad se gleda na kvalitetu kamere ne ide samo slika, nego u kojoj velicini sprema ( jpeg kao takav je najjednostavniji format, ali sto je slika teza to je veci problem prebacit ju na drugi medij, a i prilikom smanjenja se javlja šum, kod boljih modela fotica je velicina manja, kod mobitela je prosjecno 400kb+ ) , vrijeme hvatanja, flash, night mode, etc


trenutno najisplativiji modeli sto se tice kamera su nokia n73 i SE k800i  (razlike su minorne za prosjecnog korisnika)


ja sam ionako misljenja da ako netko hoce uzimat fotke, nek nabavi 3mpx fotoaparat, slike ce bit bolje nego sa mobitelom od 3mpx.
« Zadnja izmjena: 11. Ožujak, 2008., 17:33 Syzygy »

*

Ementaler

  • Administrator
  • *********
  • 38936
  • Embrace the mountain
    • HCL.hr
Re: Slike s različitih mobova
« Odgovori #2 : 11. Ožujak, 2008., 13:56 »
Dobar post  :piva: al mogao si i koju sliku priložit :).

Sve je to fino u teoriji ali na kraju bi ja volio vidjeti i kako to na različitim modelima mobitela stvarno izgleda u različitim uvjetima..

*

Chikanovich

  • ****
  • 1039
  • Čiko :]
Re: Slike s različitih mobova
« Odgovori #3 : 11. Ožujak, 2008., 14:02 »
Imam ja k800, ima Under, ima Seenger...

Sliknem ja nešto, pa stavim.

*

Under

  • *****
  • 2399
  • Bwaaaah!
    • SH Memories
Re: Slike s različitih mobova
« Odgovori #4 : 11. Ožujak, 2008., 15:16 »
moderator powa :P :P.


Evo nekoliko slika sa SE K800i, bez smanjivanja i ikakvih modifikacija:





« Zadnja izmjena: 11. Ožujak, 2008., 17:33 Syzygy »
Konzolasi njet gameri!

Svatko tko ima snage igrati s gamepadom cijelo vrijeme, ili nije čuo za miš, ili mu ne treba. 100% igara koje trebaju mozga, a gameri ih vole toliko da se identificiraju s njima, trebaju miš, tj. fini sustav preciznog upravljanja. Gamepad je podlozan samo casual igracima, ali nikako ne nama, gamerima.

Re: Slike s različitih mobova
« Odgovori #5 : 11. Ožujak, 2008., 16:17 »
uspoređivanje fotića i kamere na mobu je .. bezveze.
onako moj fuji ima 3.2 megapixela. ne sumnjam da pwna ono u nokiji koja ima 5 mega pixela.

šta se tiče fotića na mobu, da, v360v je dosta dobar, SEovi po difoltu k750, k 800, moja nokija je oke po danu al čim malo padne mrak je govno. :( zelene točkice svuda. :(

...spoji crnu i bijelu nam boju
siva je slika svijeta, zar ne?

*

Seengeer

  • ******
  • 4945
  • ︻デ═一 not srs
Re: Slike s različitih mobova
« Odgovori #6 : 11. Ožujak, 2008., 18:19 »
Evo sa mog SOE K800i.

Kako radi blic u sobi potpunoj mraka:

http://img183.imageshack.us/my.php?image=blicoa1.jpg


U razredu(neki kontrast između svjetlosti i tame):

http://img132.imageshack.us/img132/9500/urazreduay4.jpg
« Zadnja izmjena: 11. Ožujak, 2008., 18:42 Seengeer »

*

dibek

  • ******
  • 5634
  • You put the stone in the case?
Re: Slike s različitih mobova
« Odgovori #7 : 11. Ožujak, 2008., 18:41 »
uspoređivanje fotića i kamere na mobu je .. bezveze.
onako moj fuji ima 3.2 megapixela. ne sumnjam da pwna ono u nokiji koja ima 5 mega pixela.

šta se tiče fotića na mobu, da, v360v je dosta dobar, SEovi po difoltu k750, k 800, moja nokija je oke po danu al čim malo padne mrak je govno. :( zelene točkice svuda. :(
Oda :wildboy:

Al ono kamera... kog briga :solidus:

*

duksy

  • ******
  • 10253
    • hcl
Re: Slike s različitih mobova
« Odgovori #8 : 11. Ožujak, 2008., 19:12 »
urbane su ti ove kuje u razredu  :wildboy:

SE k810, bez ikakvog modifikovanja:

sunčano, zum mali, pa je malo nekvaltetnije


noć, blic (malo popia, zanemarite facijalnu ekspresiju)  :wildboy:


mrak totalni, blic



više nego zadovoljan  :approve
« Zadnja izmjena: 11. Ožujak, 2008., 19:15 Duksy »

*

Seengeer

  • ******
  • 4945
  • ︻デ═一 not srs
Re: Slike s različitih mobova
« Odgovori #9 : 11. Ožujak, 2008., 19:23 »
Haha... Kakav si to :mrgreen:

*

Facaa

  • ******
  • 4455
  • Full of Stars
    • www.shuma.org
Re: Slike s različitih mobova
« Odgovori #10 : 11. Ožujak, 2008., 22:08 »
Haha... Kakav si to :mrgreen:
Jebozovan.  :wildboy:


NEg, glupo malo uspoređivat fotiće ak se ne slika isti motiv u istim uvjetima...jel. Aplodam kasnije par slikica K550i-a. Sajberšot đubre sa 2 megapiksel kamericom..ima čak i neki focus. Jej.
I'm teaching myself to live without sleeping cause i don't trust my dreams.

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9