HCL.HR

Dark Souls 3

  • 239 Odgovora
  • 89004 Hitova
*

doktor1

  • ****
  • 1407
Odg: Dark Souls 3
« Odgovori #165 : 03. Svibanj, 2016., 08:06 »
Ja sam jednom prešao i ne planiram više dok ili ne patchuju igru jer nisam dugo vremena vidio nesposobniji tim od njih, ili dok ne uzmem bolju grafičku. Malo me boli srce jer mi se igra još ali je nemoguće.  Tamo gdje je nameless king mi spada do 14 fps.

Nemam problema sa performansama... 55 FPS@High, GTX 960 2GB, (45@Ultra)
Po pitanju performansi neće oni ništa krpat jer igra radi dobro.

Došo sam do Irithyll of the Boreal Valley lokacije i igra radi odlično..

« Zadnja izmjena: 03. Svibanj, 2016., 08:07 doktor1 »

Odg: Dark Souls 3
« Odgovori #166 : 03. Svibanj, 2016., 10:06 »
@Iris94
Nije to do njih to je do tvoje hardverske nemoći da isporuči zadovoljavajući broj sličica u sekundi
Potvrđujem doktor1-ovu tezu i kod mene radi sve u najboljem redu u 60fps jedino ponekad onlin zna zaštekati ali pretpostavljam da je ludilo na serveru pa onda i ne zamjerim :P

*

Freddy

  • ******
  • 5994
  • Briljantin.
Odg: Dark Souls 3
« Odgovori #167 : 03. Svibanj, 2016., 10:19 »
A mislim nije baš idealno. Ne znam ima li još uvijek onih crasheva na PC-u, valjda su to do sad popravili. Na konzolama se vrti okej uglavnom, ali ne baš bajno. U nekoliko područja, kao što je put od dva zmaja do Dragonslayer Armour bossa u Lothric Castleu FPS pada ispod 15. Moguće je i da tijekom boss fighta opadne. Na PC-u čujem da ljudi imaju konfe nešto jače od minimalne i igra je tek granično igriva uz puno strpljenja (opet, to je do sad možda već popravljeno, nisam potpuno u toku sa PC verzijom).

From je uvijek imao tehničkih problema, malo sramotno stvarno. DS3 je trenutno možda u najboljem stanju od svih prijašnjih igara po izlasku, ali ne bi me čudilo u idućih nekoliko zakrpa viđati promjene vezane uz performanse.

*

doktor1

  • ****
  • 1407
Odg: Dark Souls 3
« Odgovori #168 : 03. Svibanj, 2016., 10:56 »
Na PC-u čujem da ljudi imaju konfe nešto jače od minimalne i igra je tek granično igriva uz puno strpljenja (opet, to je do sad možda već popravljeno, nisam potpuno u toku sa

FX 6300
8GB DDR 3
GTX 960 2GB
Igra na SSDu

Kada se pogleda Steam req negdje između sam pa opet igra radi odlično! Kao šta sam reko, High postavke i 90% vremena igra radi na zaključanih 55 FPSa
Na Ultra se vrti od 45 - 55, ali pošto je razlika u prezentaciji nepostojeća ili tek minimalno vidljiva na refleksiji ne vrijedi mi gubit dodatnih 10 FPSa!

U 19 sati gameplaya nisam imao niti jedan crash, ali treba reći da ne igram na duge ture! Dva sata u šutu maksimalno, možda koji put tri.

A ako iris94 igra na GT 740 2GB kartici onda je sve jasno! Prozivat From da nisu odradili dobar posao jer mu FPS pada na 14 je smješno!
« Zadnja izmjena: 03. Svibanj, 2016., 11:09 doktor1 »

*

iris94

  • ***
  • 644
Odg: Dark Souls 3
« Odgovori #169 : 03. Svibanj, 2016., 12:31 »
Kod mene cura ima i5 4460, 8gb rama i gtx 960. Ima konstantan stuttering i zna joj performans biti gori od mog. Radi igra u 60 fps i svakih par sekundi blokira. Jaran mi ima gtx 970 i ima više crash-eva nego što sam mislio da je moguće. Ako malo provjerite steam forume vidjet će te koliko ljudi ima probleme sa optimizacijom. Mislim, full je super ako nemate probleme ali ja stvarno mislim da nije ok da ja kad se uđe u katedralu imam stabilnih 35 fps a, curi mi ide do 25, a jarana je strah ući da ne dobije crash. Objasnite mi tu vrstu optimizacije gdje ja sa prosječnom grafičkom GT 740 imam stabilniji fps osim na par mjesta, od ljudi sa 960 i 970? Steam forumi pa ćete vidjeti probleme. Igra kod nekih ne koristi cijelu grafičku, kod drugih cpu i ima masovne probleme sa memorijom. Izvoli video i komentari će ti biti jasni :) https://www.youtube.com/watch?v=q8KQg8zeY0g  Nije laž jel sam svojim očima vidio i stuttering i padanje fps-a

EDIT: Kad ljudi sa boljim grafičkim budu mogli da igraju kako Bog zapovjeda bez trzanja, a ja ne budem, onda ću da prihvatim da je sve ok, jer tako i treba. No kao što vidite slučaj je suprotan i dobar dio ljudi ne može da igru. Ovo već zovem na optimizaciju :)  Kako drugačije objasniti da imam 28-32 fps u Lothricu na 1600x900p(native rezolucija za moj ekran). Možda idem ispod min ali znam namjestit par stvarčica proguram grafičku gdje znam da može. U ovoj igri može, no na istim mjestima spada i meni i drugima.

A ako vas zanima kompetetnost From Software da uradi nešto povodom PC verzije igre imam dvije stvari. Prva je da je lik prije neki dan streamovo kako dijeli ljudima milione duše u pvp i onda oni dobijaju soft ban. Cijeli jebeni dan smo svi slali emal i sve from software da urade nešto ali nope. Lik je podijelio par hiljada banova sam. Jedino što je dobio je ban na forumu. Druga stvar je što su obečali patch koji nema veze sa performansama nego sa balansom. Trebao je leći 28 aprila. Danas je 3 maj i još ga nema. Toliko o sposobnosti From Software, tako da mi nemojte govoriti da nije do igre nego do mene.
« Zadnja izmjena: 03. Svibanj, 2016., 12:39 iris94 »

*

Adam Jensen

  • *****
  • 2025
  • i didn't ASK fOr this
Odg: Dark Souls 3
« Odgovori #170 : 03. Svibanj, 2016., 13:53 »
Sestra kod mene igra DS3 i na i5 4590s, 8gb ddr3 i hd7850 1gb sve ide savršeno glatko na max. Jedino što često crasha ali srećom pa igra snimi zadnu poziciju pa se može odmah nastavit po ponovnom pokretanju.

Odg: Dark Souls 3
« Odgovori #171 : 03. Svibanj, 2016., 14:03 »
A onda kako ko ima sreće.
Evo ja sam u Arcdragon Peak i svijet me  podsjeća malo na Tomb Raider :hiha:

*

iris94

  • ***
  • 644
Odg: Dark Souls 3
« Odgovori #172 : 03. Svibanj, 2016., 15:12 »
Sestra kod mene igra DS3 i na i5 4590s, 8gb ddr3 i hd7850 1gb sve ide savršeno glatko na max. Jedino što često crasha ali srećom pa igra snimi zadnu poziciju pa se može odmah nastavit po ponovnom pokretanju.

Pazi da ne dobije softban zbog toga. Ako puno crashas oni to očitavaju kao da radiš alt+f4 pa dijele banove zbog toga.

*

fez

  • *
  • 118
Odg: Dark Souls 3
« Odgovori #173 : 03. Svibanj, 2016., 18:46 »
Frend ima računalo s prosječnom grafičkom i vrti sve na max u 50-60 FPS i to alternativnu verziju ;) Jedinica je bila užasno optimizirana dok mi je dvojka klizila na mom dual core smeću. Čovjek bi očekivao da će i trica tako ali koliko čujem na nekim mjestima igra teže kašljuca.

*

iris94

  • ***
  • 644
Odg: Dark Souls 3
« Odgovori #174 : 03. Svibanj, 2016., 19:22 »
Frend ima računalo s prosječnom grafičkom i vrti sve na max u 50-60 FPS i to alternativnu verziju ;) Jedinica je bila užasno optimizirana dok mi je dvojka klizila na mom dual core smeću. Čovjek bi očekivao da će i trica tako ali koliko čujem na nekim mjestima igra teže kašljuca.

Kec ostaje kao najgora optimizacija, dvica kao najbolja jer sam je igrao na tosteru a trica je između. Malo više ide na keca ali drži se.

Odg: Dark Souls 3
« Odgovori #175 : 03. Svibanj, 2016., 20:07 »
Kod mene je keca nakon dsfixa radila sasvim zadovoljavajuće u 60fps osim što je u nekim dijelovima kao npr. Demon Ruins dolazilo do neopravdanog pada fps na 35-40
Sa dvicom nisam imao nikakvih problema a trica samo online komponenta ponekad trolla

*

doktor1

  • ****
  • 1407
Odg: Dark Souls 3
« Odgovori #176 : 03. Svibanj, 2016., 21:29 »
sa prosječnom grafičkom GT 740 imam stabilniji fps

GTX 750 Ti je prosječna grafička, GT 740 nije prosječna grafička!

*

iris94

  • ***
  • 644
Odg: Dark Souls 3
« Odgovori #177 : 03. Svibanj, 2016., 23:11 »
sa prosječnom grafičkom GT 740 imam stabilniji fps

GTX 750 Ti je prosječna grafička, GT 740 nije prosječna grafička!

Ok istina. Ali dali to i dalje objašnjava to što imam bolji i stabilniji fps od dosta ljudi sa boljom grafičkom?  Dakle i dalje je do optimizacije a ne do mene ili njih :)  Vidiš, ja sam potpuno svjestan situacije. Da je ovo igra sa dobrom optimizacijom gdje nema crasheva, stutteringa i tako nekih stvari i da mi igra ne može. Ja bi fino rekao sebi "jebiga, druže kad uzmeš bolju grafu". No sudeći da ogroman broj ljudi ima crasheve i stuttering sa boljim grafičkim karticama, ostaje da vidimo patcheve vezane za performans jer ko zna, možda dobijem koji frame. Na kraju krajeva ponavljam ti. Ja ne očekujem da izvedu čudo pa da igram na ultra na ovoj kanti. Jedino očekujem da poprave port pun nelogičnih stvari pa šta bude bude :)  Ovo više tražim radi meni dragih ljudi koji ne mogu da igraju radi trzanja. Ja sam završio igru.

*

doktor1

  • ****
  • 1407
Odg: Dark Souls 3
« Odgovori #178 : 04. Svibanj, 2016., 06:02 »
TI sa GT 740 nemaš niti ćeš ikada imat stabilniji FPS od  ljudi sa GTX 960 i GTX 970! To su čiste nebuloze i pizdarije! To nije moguće ni u paralelnom svemiru!!
No dosta o tome....

*

iris94

  • ***
  • 644
Odg: Dark Souls 3
« Odgovori #179 : 04. Svibanj, 2016., 10:46 »
Ja već imam stabilniji fps od ljudi sa gtx 960 i 970. Hoćeš da ti snimim video možda?

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9