HCL.HR

Deus Ex: Mankind Divided

  • 170 Odgovora
  • 68817 Hitova
*

Cole

  • ******
  • 13453
    • CroSimRacing
Odg: Deus Ex: Mankind Divided
« Odgovori #150 : 17. Rujan, 2016., 06:18 »

Deus Ex: Mankind Divided



Kada sam nakon početnog privikavanja, shvatio o kakvom se nastavku radi, odigrao sam igru u jednom dahu...



AJDE DA PROBAM MALO KAK TO DELA; U JEBEMTI OVO RULA!

Već neko vrijeme, točnije godinu dana, masu igara krenem igrat i nikako da ih završim, pa mi se nakupi dosta toga i na kraju stoji nezavršeno na HDD-u. Od kolege s kojim imam "šeran" akaunt Steama, odlučio sam skinut igru, čisto da vidim koliko je tehnički zahtjevna i kako se vrti na mojoj kanti. Iako je na prvu, sama gameplay mehanika igre ostavila mlak i nezgrapan dojam, čim sam ostavio prvih sat vremena igri, sve mi se vratilo na najbolji mogući način - čistim uživanjem do samog kraja igre. U kompletan prelazak sa svim side kvestovima, utrošio sam trideset i jedan sat. Igra je nešto kraća od svojeg predhodnika, ali to me ni najmanje nije smetalo.

ADAM ĐENSEN, STORYLINE I NEKI FIČRI KAJ IMAM PO SEBI?!

Kad bi neka osoba koja me jako dobro zna i koja zna moje preference kod ovakvih igara rekla, kaj sam ja dobil od ove igre, taj bi rekel ovo: Dečki iz Eidosa su nazvali Čoleta i pitali ga, e Čoleeee kakav Deus Ex oćeš da bude ovaj Mankind? Točno takvog su mi i isporučili. Jebemti kak me igra držala. Od core mehanike igre koja je po mom čefu/ukusu jel. Atmosfera koju su pogodili ko s čikom u oko. Sama priča iako Čole ima zamjerke na dio tog storytelinga. Grafički igra razvaljuje. Level Design napokon uz Doom se vraća na velika vrata u FPS-ovima. Prag i ostali gradovi koje neću spojlat izgledaju fenomenomenalno. Jedino ta nekad traznicija iz grada ili iz Praških četvrti ubija malo s vremenskim loadingom. No nisam puknul igru na SSD, pa je to možda moja greška. Priča je odlična, odlično upakirane misije, sve ide super, sve je divno krasno, krasni dijalozi, monolozi, side kvestovi, side misije, fino se sve to razgrana, no čini mi se kak igra nažalost ima potencijala za puno veću priču. Adam je puno veća faca od tam nekog agenta koji je zapel za tak, uvijetno rečeno "slab razlog" iliti lik toliko jebe sve i svakoga i toliko je s tim augmentićima jak, da je priča "morala" bit Adam ponovno spašava svijet! Augmentacije koje imamo, su dignute na skroz neki drugi level i kao 99% igre, jednostavno je evoluirao ovaj nastavak; na moju i možda još nečiju srećicu. Ganjao sam sirovi stealth, no ubijao sam iz gušta animacijama onak, kad god mi je došlo i kakve sam volje bil. Nekad sam sačuval poziciju i radil kaos nekakvih desetak minuta, uživajući Adamovim Crysis mogućnostima, koje su me jebeno oduševile, uostalom na dnu ove rece jest i video kako širim kaos Praškim babićkama.

JA NISAM OVO TRAŽIL; MAJKEMI!

Igra mi je genijalna i bogami - baš to sam tražil! Došlo mi je odmah da krenem NG+, jer igra i ja to zaslužujemo. To ja zovem pravim gaming snošajem. Ona Alex Vega! E ta pička! Zašto nije gola i zašto ima toliko odjeće na sebi? Još pazi - ima cloak! Deeeee beži dev. Mogao sam imao nutella horny time. Ovak mogu sam zamolit nekog i platit fotošop žene iz igrice. Likovi u igri su mi taman dobri da ih nekak popamtim, a da nije preveč fokus na njima. Maksimalno sam kroz igru ganjal sve moguće mailove, alternativne puteve, sakupljanja i crafting razno raznih stvari. Al od svih odličnih stvari, na kraju me najviše oduševilo napucavanje koje je u ovakvoj igri, sekundarna, ali opet jako bitna pojava. U HR-u je to dosta bilo traljavo i zanemareno. Ovdje je to Č/10; bravo Nixxes, bravo Eidos, bravo SE. Baš igra po mom guštu. Malo slikica mojih iz igre i video kak kaj Švarci jebem mame...





















A sada malo killing me softly...

Deus Ex Mankind Divided | Making Caos - YouTube


*

Wyzard

  • Administrator
  • *******
  • 16146
    • HCL.hr
Odg: Deus Ex: Mankind Divided
« Odgovori #151 : 17. Rujan, 2016., 08:45 »
 :hug

Mogao sam imao nutella horny time.

 :loludara:

*

doktor1

  • ****
  • 1407
Odg: Deus Ex: Mankind Divided
« Odgovori #152 : 01. Prosinac, 2016., 15:32 »
Proveo nekih trinaest sati u igri...
Trenutno sam došao u ARC HQ. Prije toga sam odradio pet sidequestova u Pragu.
Igram na I Never Asked For This težini sa permadeath opcijom, (skinuo sa neta save te odmah krenuo u prelazak na najteže) te isključenom minimapom.

Odmah da kažem da sam veliki fan cyberpunk i svemirskog setinga u igrama... Prvio dio mi je bio odličan i ovaj mi se zasada čini unaprijeđenma verzija istog! Prezentacija je na nivou; teksture su vrhunske, mnogi dodatni efekti kao i ogromna količina debrisa te raznih sitnih detalja čine svijet imerzivnim, (pogotovo sada u Utulek kompleksu koji izgleda nevjerovatno). Muzika također vrhunska.



Čitao sam o problemima lipsynca no čini mi se ok, ali to je možda ispeglano sa patchevima koji su stigli u međuvremenu. No ono šta nikako ne pridonosi prezentaciji i imerziji je drvena animacija nekih likova, a posebno bi se fokusiro na Millera! Ono, boja glasa mi nikako ne paše tom liku, dizajn mu je neki random i za jednog lika koji nam je nadređeni su totalno podbacili! Npr, Otar Botkoveli kojeg srećemo u side questu, (The Calibrator) ubija i sa voice actingom i svojom pojavom, pogotovo kada pregovaramo sa njime ako imamo Social Enhancer augmentaciju! Viktor Marchenko mi se također čini OK odrađen zasada kao i Elias Chikane. No kažem, Miller kao da je ispo iz neke druge igre naspram nekih likova - jednostavno mi ima loše animacije i jako loš voice acting!

Po pitanju side questova samo pohvale; nisu svi isti i ne baziraju se na - odi mi tako, donesi pet pilića i vrati se!
Npr Neon Nights; odličan poduži side quest. I Samizdat je OK te se može završit provalom u banku, a i nemora...
Odlično i vidjet ću kasnije kako se to razvija.

Sviđa mi se šta ima mnoštvo računala i raznih padova za čitanje o svijetu i događajima. Samo mislim da je morao biti i index sa podacima o glavnim likovima, a ne da o njima čitam na internetu ili za vrijeme loadinga.

Kako igram sa permadeath opcijom igram pomalo dobro proučivši lokaciju i fokusiran sam na stealth; glavne augmentacije su mi Tesla, hakiranje, smart visdion kao i Cybernetic Arm Prosthesis da mogu uklanjat nmnoge objekte koji skrivaju razne prečice. Uz to i remote hacking...
Tesla augmentacija mi se jako sviđa, a sljedeći na redu su P.E.P.S. i Titan. Potonji ukoliko dođe do nekog okršaja u kasnijem stadiju da ipak imam asa u rukavu pošto je permadeath opcija uključena...
Do sada nisam bio u situaciji da me ubiju te sam ubio samo jednog policajca nakon šta sam čuo kako razgovara na mobitel kako se iživljava maltretirajući Augmentirane; uglavnom nonleathal pristup i zaobilaženje, ali ako člujem da je netko šupak nema mu spasa...
Iako oružja ne koristim previše, napucavanje mi se čini mnogo bolje nego u prethodniku. Isto tako modifikacije na ekranu ala Crysis; ne sjećm se dali je to imao Human Revolution...



Zasada sam zadovoljan i ovo je unaprijeđena verzija prethodnika šta je dobra stvar. Iako smatram da su neke radnje poput uklanjanja leševa, micanja objekata i slično morale biti animirane tj da naš junak korsti ruke kada nešto radi, a ne da nam objekti i leševi lete ispred nas; ništa previše bitno, ali kako kažem to je moralo biti odrađeno! Kao i animacije likova; bilo bi odlično da igra ima modele i animacije likova iz novog CODa...
Isto malo smetaju kratke stanke prije eliminacije kao da krene loading no deveoper je objasnio zašto su prisutne pa ću im oprostit...

I stvar koja bi još doprinjela težini u I Never Asked For This modu - model spremanja kao šta je npr imao Alien: Isolation! E to bi bilo napeto, iako ni ovo sa jednim sejvom i nije loše ovo bi mi još začinilo igru. Kao i da reakcija AI kada nas opaze bude brža, (onaj metar koji se puni).

Još nisam ni na pola igre pa ćemo vidjet daljnje dojmove...
I zanimljivo da igru igram sa gamepadom; iako sve TPS igre igram sa istim, FPS uvijek sa mišom no ovdje mi radi sporog tempa kojeg preferiram više pašu gamepad gljive gdje mogu dozirat brzinu kretanja i slično...

Odg: Deus Ex: Mankind Divided
« Odgovori #153 : 01. Prosinac, 2016., 22:50 »
Mislim da je modifikacije na ekranu (oružja) imao HR

Al super post, predivne slike.
Lista odigranih:2015,2016,2017,2018,

*

Cole

  • ******
  • 13453
    • CroSimRacing
Odg: Deus Ex: Mankind Divided
« Odgovori #154 : 01. Prosinac, 2016., 23:39 »
Nije.

*

Jokerhere

  • *
  • 14
  • I7 4790k, Gtx 770 2 GB, 8 GB
Odg: Deus Ex: Mankind Divided
« Odgovori #155 : 28. Prosinac, 2016., 10:53 »
Pozdrav,

Može li pomoć pri problemu u novom Deus Ex-u? Sa mojojm rx 480 mogu sve na ultra, nisam uključivao  MSAA. Medjutim nezavisno  od postavki imam problem da igra na djelić sekunde zakoci. To je jako kratak momenat ali se ponavlja i urušava iskustvo.

Da nema neko rješenje za ovaj problem?

I74790k, rx 480 strix, 14 gb ram
Driveri su najnoviji Crimson relive
CPU:i7 13700 K
GPU:Gigabyte winforce RTX 4070 12GB
RAM: 32 DDR 5
Samsung Evo 970 1 TB

*

disc0

  • *****
  • 3274
Odg: Deus Ex: Mankind Divided
« Odgovori #156 : 31. Prosinac, 2016., 15:41 »
To bi ti bio microstuttering, iliti mikrotrzuckanje. Dosta igara zna imat problema sa tim. Probaj mozda sa kojim mrvu starijim driverima.
3DS FC: 4768-7805-4966
PSN: DiSkAcH

*

Jokerhere

  • *
  • 14
  • I7 4790k, Gtx 770 2 GB, 8 GB
Odg: Deus Ex: Mankind Divided
« Odgovori #157 : 03. Siječanj, 2017., 18:32 »
Hval a na odgovoru, ne mogu naći rješenje, a vidim na steam forumima da mnogi imaju taj problem i to samo u Pragu kao hub-u i to nezavisno od graficke i od konfiguracija uopste. Izgleda da je to do developera.  Ja sam za  sada prekinuo pa ako bude šta bolje u budućnosti pokušaću.
CPU:i7 13700 K
GPU:Gigabyte winforce RTX 4070 12GB
RAM: 32 DDR 5
Samsung Evo 970 1 TB

*

hrv4tin4

  • Gost
Odg: Deus Ex: Mankind Divided
« Odgovori #158 : 03. Siječanj, 2017., 19:40 »
Jel ti igra na SSDu?


To su ogromne igre s velikom količinom podataka. Ja sam takve probleme riješio isključivo instalacijom na SSD. Tako je i MGS V i u GTA V i itd.
Jednostavno je SSD brži, brže čita i onda nema takvih problema.
Ja imam origigi igru na SSDu i radi ko podmazana, nikakvih problema.

Odg: Deus Ex: Mankind Divided
« Odgovori #159 : 08. Siječanj, 2017., 18:40 »
Mislim da je to nešto (čituckao malo po netu) što devovi moraju patchat iako neznam kako je kod drugih.

Meni također igra trza u Pragu i to samo u gradu na otvorenom (HUB) i to pri svakom izlasku iz zatvorenog prostora dobrih 30 sekundi, ponekad čak i dulje i onda je sve ok. Igra u zatvorenim prostorima leti bez trzuckanja.

Dugo mi je trebalo da me novi Deus "primi". Onaj Dubai, prva misija, dolazak u Prag, drugačiji HUD, FPS, sve mi je bilo tako čudno, tako osobno neprilagodljivo nakon HR da mi je malo falilo da ju ne obrisem. Al snašao sam se nekako i sad nakon par misija rješenih u Pragu me počelo sve više i više interesirati što će se dogoditi dalje.

Jedna od onih kaj imaj slow pacing na početku. Skoro me odbila. Drago mi je da nije jer bi mi Čole na vrata banuo  :mrgreen:
Lista odigranih:2015,2016,2017,2018,

*

hrv4tin4

  • Gost
Odg: Deus Ex: Mankind Divided
« Odgovori #160 : 08. Siječanj, 2017., 18:45 »
Vidiš meni na SSDu uopće ne šteka...

*

doktor1

  • ****
  • 1407
Odg: Deus Ex: Mankind Divided
« Odgovori #161 : 08. Siječanj, 2017., 18:56 »
Ne šteka meni ni na HDDu...

Odg: Deus Ex: Mankind Divided
« Odgovori #162 : 08. Siječanj, 2017., 19:12 »
Ali vi imate jače konfe od mene pa me ne čudi....no Jokerhere ima prilično jaku konfu i njemu trza....hmmm
Lista odigranih:2015,2016,2017,2018,

*

Cole

  • ******
  • 13453
    • CroSimRacing
Odg: Deus Ex: Mankind Divided
« Odgovori #163 : 13. Ožujak, 2017., 19:40 »
Igrao mi se ponovo Deus Ex, pa što neću odigrat DLC-ove koje nisam ni taknuo nakon odigrane igre...



Adam Jensen ide deepcover...
Sviđa mi se jako DLC. Ljut sam, jer mi FRAPS nije htio ulovih hrpetinu screenshota za koje sam mislio da sam ih ulovio.
Izgleda jako lijepo i fakat su se potrudili oko dodatnog materijala.

Radnja se događa prije radnje iz Mankind Divideda...
Najviše mi se sviđa naracija kroz DLC, jer dok ga igramo, u biti pričamo priču.
I slušamo sexy glasove Adama i Delare Auzennee.

http://youtu.be/fsFFqwPrfXo

*

Cole

  • ******
  • 13453
    • CroSimRacing
Odg: Deus Ex: Mankind Divided
« Odgovori #164 : 28. Ožujak, 2017., 20:20 »
DLC zvan A Criminal Past, zaslužuje osvrt/dojam/recenziju poput AAA naslova, jer traje duže od prosječne COD igre...



Experience Adam Jensen’s first mission for TF29, set some time before the events of Deus Ex: Mankind Divided.





Iako su prošli mjeseci kako sam završio vrlo dobar Mankind Divided (štoviše bolji mi je nego Human Revolution); igrao mi se još novi Deus Ex, pa sam se bacio na treći, tj. svoj prvi story DLC - A Criminal Past. Level design A Criminal Pasta je jednako dobar kao i cijela igra. Zatvor i pit u kojem cijelo vrijeme boravimo su odlično dizajnirani i baš je bilo ugodno provest u ovom DLC-u nešto više od pet sati. Skupilo se dobar broj lijepih screenshota. Atmosfera DLC-a je vrlo dobra, ali su mi sporedni likovi karakterno totalno off. Zanimljivog izgleda; ali karakterno napisani ono - nula. Šteta, jer je plot i istraživanje odlično.







Nekad kada igram Deus Ex imam osjećaj kao da Tetris igram; totalno me ganja osjećaj gdje hvatam/berem developerov svaki korak kako je radio igru i na šta je mislio kada je nešto smjestio negdje. To me malo smeta u cijelom ovom novom nastavku. Imaš osjećaj slobode; ali ideš po špranci od deva; nemrem objasnit. No to je minor issue. Bitno da je igra lepa, da lepo dela i da uživam u njoj većinu vremena. Malo sam razočaran što na kraju nije neki jači boss, makar mi se svidjelo jako kak su riješili onaj dio sa turretima koje se trebalo isključit na krovu čuze. Još malo slikica ovog lepog DLC-a koji bi od mene dobio čvrstu sedmicu; ipak mi je pružio zabave za cijelo jedno posljepodne...





« Zadnja izmjena: 28. Ožujak, 2017., 20:36 Cole »

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9