HCL.HR

Dreamfall Chapters

  • 18 Odgovora
  • 13759 Hitova
*

Wyzard

  • Administrator
  • *******
  • 16146
    • HCL.hr
Dreamfall Chapters
« : 15. Veljača, 2013., 18:46 »

The Longest Journey saga završava u studenom 2014.-te na PC-u. To jest - ako u idućih 20 dana Dreamfall Chapters skupi još 50 tisuća dolara na Kickstarteru. Chapters neće biti epizodna igra nego punokrvni, klasični PNC naslov - dakle, gameplayem nešto bliži originalnom TLJ-u - iako u 3D okružju.

Prve snimke iz igre su tu, nešto više detalja ovdje i ovdje..

Igrali ste original? Nestrpljivo očekujete nastavak zapetljane priče? Ja sam već nekako pogubio konce - ipak je od zadnje igre prošlo već šest godina, a od originala duplo toliko. Iako se do kraja iduće godine stigne ponovno odigrati ove klasike.

*

Cole

  • ******
  • 13453
    • CroSimRacing
Odg: Dreamfall Chapters
« Odgovori #1 : 15. Veljača, 2013., 18:50 »
Ajme želim ovo. Moram odigrati Dreamfall: The Longest Journey napokon. Sram me priznat da nisam igrao. :wildboy:

*

Mzehn

  • ****
  • 1493
  • kakaroto
    • PCGN
Odg: Dreamfall Chapters
« Odgovori #2 : 23. Veljača, 2013., 12:12 »
Dreamfall Chapters: Europolis Revealed

Moglo bi ovo bit jako dobro.

*

andrash

  • ******
  • 5939
Odg: Dreamfall Chapters
« Odgovori #3 : 24. Veljača, 2013., 02:15 »
E ovo je mastodont žanra :ave:
Prvi TLJ je najbolja avantura poslije Grim Fandanga IKAD. Razrađeni likovi, maštovit svijet, radnja...Uostalom ocjene struke i igrača sve govore. Kasno sam za nju i čuo.

Dreamfall- odlična grafika, također odličan svijet, atmosfera i likovi- samo je gameplay prosjek- jer igra jednostavno nije izazovna. Npr. nikad u inventoriju nema više od 2-3 stvari- koje se moraju iskombinirati u jednoj prostoriji tj. jednom ili dva interaktivna mjesta. Čak sam uspio jednom il 2 put zapeti radi teške gluposti. Općenito malo stvari i zagonetki- tj. više od pola igre su dijalozi/animacije. Kao da je igri isključiva svrha ispričati priču, a ostalo je ubačeno reda radi da bude igra. Naravno ne mora to biti nužno loša stvar. Borba- jedan wtf?- i ubačena samo radi konzola i privlačenja šire publike. Al nije ništa tako strašno, jako je rijetka i nije bila teška. Da se razumijemo igra owna i samo ta mala gameplay mana je jedini razlog zašto se ne smatra vrhunskom kao jedinica.

Mislim da će chapters ownat iz nekoliko razloga.
1. nezavisni su
2. iskusniji su
3. ista glavna ekipa
4. donekle će osluškivat fanove (naravno do određene granice ipak su oni kreatori)

Planiram ponovo odigrati dvojku do izlaska chaptersa, jer je prošlo dosta vremena, a neke stvari nisam skužio, prvo sam igrao dvojku- pa jedinicu.
Jedinicu nisam tako davno igrao i puno bolje sam je skužio, tako da mislim da će mi sad još bolje dvojka sjest i taman uvod pred chapters
« Zadnja izmjena: 24. Veljača, 2013., 02:34 Andrash »

*

andrash

  • ******
  • 5939
Odg: Dreamfall Chapters
« Odgovori #4 : 24. Veljača, 2013., 16:08 »
sporo ide kickstarter zadnjih nekoliko dana. Glavni cilj je ostvaren i nekoliko bitnih dodatnih ciljeva isto. To je brzo sakupljeno iako iznos nije baš mali za kickstarter igru. Do 1,150,000. je realno da će doći
1,250,000 je upitno već, a milja i pol misim da sigurno neće...
« Zadnja izmjena: 24. Veljača, 2013., 16:15 Andrash »

*

Wyzard

  • Administrator
  • *******
  • 16146
    • HCL.hr
Odg: Dreamfall Chapters
« Odgovori #5 : 24. Veljača, 2013., 16:20 »
Ma bitno da je prikupljen traženi iznos, ostalo nije toliko važno.

Čisto usporedbe radi, baš me zanima s kolikim je budžetom rađen prvi TLJ.

*

andrash

  • ******
  • 5939
Odg: Dreamfall Chapters
« Odgovori #6 : 24. Veljača, 2013., 19:15 »
Nije to sve od kickstartera- od norveške filmske akademije su dobili nekih 150 000$ za početak i Ragnar je rekao da osim kickstartera imaju još nekakve prihode, no da većina dolazi od kickstartera.
Relevantija je usporedba sa prošlom igrom koja je koštala 5-6 milijuna $ - tako da me to malo plaši, al kažu da imaju engine i iskustvo i da je procjena kolko im treba realna.
Doduše dreamfall je u svoje vrijeme izgledao odlično (a izgleda i danas), pogotovo za avanturu, i treba uzet u obzir da je rađen za još jednu platformu (xbox)- + vjerojatno je i dosta potrošeno u marketing...

Za TLJ- ne piše nigdje- za njega se zna da je bio prilično probijen budget, a Ragnar se navodno nije odlučio za sam kraj igre do samog završetka proizvodnje. Visilo je da i ne izađe...Usporedbe radi Grim Fandango je navodno koštao 3 milje, pa je vjerojatno TLJ produkcijski koštao manje, ali teško je reći koliko...

http://www.reddit.com/r/IAmA/comments/189al6/i_am_ragnar_t%C3%B8rnquist_creator_of_the_longest/
http://www.gamespot.com/features/dreamfall-chapters-keeping-faith-in-the-long-journey-ahead-6403571/

Navodno se double fine bori da ostane unutar budgeta (trebalo 400 000 skupili 3,3+ milje)- al ko zna šta su sve naobećavali kao dodatne ciljeve. Možda su se preračunali...
« Zadnja izmjena: 24. Veljača, 2013., 19:26 Andrash »

*

snowblind

  • Suradnik
  • ******
  • 9339

*

Wyzard

  • Administrator
  • *******
  • 16146
    • HCL.hr
Odg: Dreamfall Chapters
« Odgovori #8 : 21. Listopad, 2014., 22:59 »
Bump.
Odigrao prvu epizodu. Vrlo zadovoljan. Obrisali su pod s Telltaleovim "avanturicama".

*

doktor1

  • ****
  • 1407
Odg: Dreamfall Chapters
« Odgovori #9 : 22. Listopad, 2014., 00:41 »
Jesi probao novog Gabriela?
Gabriel Knight - Sins of the Fathers

*

Wyzard

  • Administrator
  • *******
  • 16146
    • HCL.hr
Odg: Dreamfall Chapters
« Odgovori #10 : 22. Listopad, 2014., 09:55 »
Nop. Pogledam malo pa ako me bude zanimalo možda...
Za Dreamfall sam emotivno investiran :hiha: pa sad jedva dočekao.

*

Cole

  • ******
  • 13453
    • CroSimRacing
Odg: Dreamfall Chapters
« Odgovori #11 : 28. Listopad, 2014., 07:48 »
Koliko traje prva epizoda?
I da li trebam odigrat originalni Dreamfall? Ionako mi je u planu, al nezz.

*

disc0

  • *****
  • 3274
Odg: Dreamfall Chapters
« Odgovori #12 : 01. Studeni, 2014., 07:48 »
HowLongToBeat
Inace odlicna stranica za provjeru koliko cca traje odredjena igra (meni u 90% slucajeva treba vise nego je navedeno tamo :ementaler:).
3DS FC: 4768-7805-4966
PSN: DiSkAcH

*

hrv4tin4

  • Gost
Odg: Dreamfall Chapters
« Odgovori #13 : 19. Ožujak, 2016., 21:18 »
Krenuo sam igrati igru. Pobrao sam ju u nekom bundleu i za sada sam poprilično zadovoljan viđenim i načinom pričanja priče.
Samo se bojim da će mi igra biti prekratka  :wildboy:

*

Wyzard

  • Administrator
  • *******
  • 16146
    • HCL.hr
Odg: Dreamfall Chapters
« Odgovori #14 : 24. Travanj, 2016., 20:36 »
Godinu i pol kasnije... još uvijek se čeka zadnja epizoda.

Razmak između treće i četvrte epizode je bio pola godine  :wildboy:  Zato ne volim to epizodno...

Uglavnom, kako sam sve zaboravio morao sam ponovno igrati prve tri epizode... i sad sam odigrao brže nego je peta epizoda izašla.  :fpalm:

Malčice sam razočaran četvrtom epizodom. Prve dvije su bile vrhunske, treća je već pokazala naznake isforsiranosti -  tipa "odluke" za koje igra sama kaže da neće imati nikakve posljedice.  :fpalm:

U četvrtoj su zbrzali radnju, vidi se da su pri kraju s budžetom ili su ga već probili pa su najvjerojatnije morali izbaciti neke dijelove igre...

I bojim se da je priča postala možda previše očita. Ne znam, možda me iznenadi na kraju, ali tamo gdje je Dreamfall bio prekriptičan ovdje je to malo preočito. I imam dojam da će rješit priču "deus ex machina" metodom, što mi se ne bi svidjelo. Ali drago mi je da ću barem dočekati zaključak, ako ništa. Nakon Dreamfalla sam se baš osjećao smećasto kako je završilo.

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9